ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от berkut47 » 10 апр 2011, 22:45

Здравейте колеги,Фокуса е 1.8 tddi 90кс онзи ден ми избоксува съединителя и то доста сериозно на 4 и 5-та като и дам газ оборотомера полудява а колата едвам едвам ускорява.Та въпроса ми е следния тн помпа-лагер да я сменявам ли или да рискувам със старата и евентуално някой ако е правил този ремонт да сподели цени за части и работа.Благодаря предварително _friends_

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от cockyhotty » 10 апр 2011, 23:07

Сменя се всичко в комплект за съжаление с цел резервиране. Евентуално може да ползваш старият притискателен диск в зависимост от състоянието му.

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от berkut47 » 17 апр 2011, 17:46

Колеги отново главоболия-смених съединителя и помпата с такива на Luk с работа ми излезе 650лв но сега 5та не влиза а другите доста по трудно от преди днес я откарах отново при "майстора" и му я оставих.Според вас какви ги е свършил тоя х...й?
П.С. Цялата процедура по смяната я извърши за около 5ч според вас възможно ли е :?: :!: преди този на друго място ми казаха че ще отнеме 2 дни :idea:
Помагай те _friends_

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от PcMan » 17 апр 2011, 17:51

5 часа мисля, че възможно. След смяната колата трябва да е като нова, да ускорява много по-добре, като цяло чувството в цялата смяна на предавки и пускане на с-ля да е доста по-добра. Не съм сменял но това казват колеги сменяли на фокусчета като нашите. дано е направил нещо поправимо, как няма да влиза цяла скорост, а скоростите да влизат трудно :shock: Повечето българските 'майстори' са невиждани.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от berkut47 » 17 апр 2011, 18:11

Някой има ли идея на какъв принцип са скоростите защото имах Фиат и на него като се разбият фтулките на щангите имаше този проблем дали не е закачил някоя щанга неправилно ако изобщо има щанги де :!: освен това няма значение колата дали работи или не все не влиза :cry:

Потребителски аватар
Dian_bonev
потребител
потребител
Мнения: 158
Регистриран: 20 яну 2009, 22:17
Модел на автомобила: fokus
Местоположение: Bqla (ruse)
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от Dian_bonev » 17 апр 2011, 20:47

колега да те питам, на колко КМ ти е фокуса, че замина съединителя

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от ЯЛТА » 17 апр 2011, 20:50

Е кой може да му каже.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от HACKO » 17 апр 2011, 20:56

Със жила са (голяма тъпотия според мен), когато не са правилно регулирани, а там е тънкоста (не че съм правил) се получава така. Същото се получава и на по-старите като не е регулирана щангата, ама там реглажа е лесен.
5 часа са напълно нормално време за смяна на съединител, даже много при положение че се работи на подемник. Новите коли имат много странични части за сваляне и това бави, инак съм виждал как един човек на канал сменя съединител на Самара за 40минути.

П.П.взе ли си стария притискател?
Dian_bonev написа:колега да те питам, на колко КМ ти е фокуса, че замина съединителя
За Дизел, поне 50 000км на година.
Последна промяна от HACKO на 17 апр 2011, 20:59, променено общо 1 път.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от berkut47 » 17 апр 2011, 20:58

Dian_bonev написа:колега да те питам, на колко КМ ти е фокуса, че замина съединителя
Е пише 90000 ама кой знае :idea:

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от berkut47 » 17 апр 2011, 21:01

HACKO написа:Със жила са (голяма тъпотия според мен), когато не са правилно регулирани, а там е тънкоста (не че съм правил) се получава така. Същото се получава и на по-старите като не е регулирана щангата, ама там реглажа е лесен.
5 часа са напълно нормално време за смяна на съединител, даже много при положение че се работи на подемник. Новите коли имат много странични части за сваляне и това бави, инак съм виждал как един човек на канал сменя съединител на Самара за 40минути.

П.П.взе ли си стария притискател?
Всичко си взех

toci231
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 10 апр 2011, 18:25
Модел на автомобила: ford fokus
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от toci231 » 08 май 2011, 13:15

Колега ,зад под топуза (включвателя) има -на края на едното жило една гумичка-на някои е кръгла на други квадратна,редовно при смяна на съединител пада,пета скорост изчезва на цяло а другите влизат много трудно.Можеш да погледнеш само като вдигнеш целия въздушен филтъра заедно с кутията-седно фенерче един ръчка скоростите а ти гледаш,успех :D

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от Alexi » 08 май 2011, 17:08

berkut47 написа:
Dian_bonev написа:колега да те питам, на колко КМ ти е фокуса, че замина съединителя
Е пише 90000 ама кой знае :idea:
спокойно можеш да добавиш към тия 90к едни 100-150к в зависимост от стила на каране щом ти е заминал съединителя вече ..

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: ЗАМИНА СЪЕДИНИТЕЛЯ НА ФОКУСА

Мнение от berkut47 » 10 май 2011, 16:04

toci231 написа:Колега ,зад под топуза (включвателя) има -на края на едното жило една гумичка-на някои е кръгла на други квадратна,редовно при смяна на съединител пада,пета скорост изчезва на цяло а другите влизат много трудно.Можеш да погледнеш само като вдигнеш целия въздушен филтъра заедно с кутията-седно фенерче един ръчка скоростите а ти гледаш,успех :D
Колега ако може по -подробно да обясниш че не те разбрх много-има вероятност да е изгубена въпросната част или какво :?: Труден ли е достъпа до нея :?:
След като я взех втория път от сервиза вече има 5-та но скоростите не са като преди влизат по трудно и по странно седи ск. лост :!:
Освен това с новия съединител и помпа на педала не усещам никакво усилие все едно няма да се върне-така ли трябва да е :?:

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 28 госта