Мондео Мк1 - пали трудно

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
EnthusiasT
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 21 юни 2008, 12:32
Модел на автомобила: FORD MONDEO
Status: Извън линия

Мондео Мк1 - пали трудно

Мнение от EnthusiasT » 13 май 2011, 10:54

здравейте колеги,отдавна не съм влизал във форума за което се извинявам,но ето сега имам едно питане - колата е Мондео Мк1,94 god 1.8 td,преди 2-3 дена започна да пали трудно като се остави за няколко часа непaлена,примерно около 5-6.Колата върти,иска да запали,туфка се,започва да дими отзад но ако не и подам леко газ ще има да cе мъчи много докато запали...а цяла зима беше кибрит,потгрявам 2-3 пъти и нямаше никакви прoблеми ... та моля ви дайте някакви идеи откъде да започна - горивния филтър ще го сменям другата седмица,че той незнам дали е смянан някога,но оттам накъде ? блогодаря за вниманието

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Мондео Мк1 - пали трудно

Мнение от nikolovvd » 13 май 2011, 14:11

Като смениш филтъра и обезвъздушиш пиши какво е положението.
Хвърли един поглед на акумулатора дали има вода или най-добре отиди при акумулаторджия да го провери. Провери и силовите кабели, за лош контакт!
Стартера също може да се ревизира, но смени филтъра и ще видим.

Потребителски аватар
lorinzar
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 21 юли 2009, 21:01
Модел на автомобила: продаден
Местоположение: montana
Status: Извън линия

Re: Мондео Мк1 - пали трудно

Мнение от lorinzar » 13 май 2011, 20:09

EnthusiasT написа:здравейте колеги,отдавна не съм влизал във форума за което се извинявам,но ето сега имам едно питане - колата е Мондео Мк1,94 god 1.8 td,преди 2-3 дена започна да пали трудно като се остави за няколко часа непaлена,примерно около 5-6.Колата върти,иска да запали,туфка се,започва да дими отзад но ако не и подам леко газ ще има да cе мъчи много докато запали...а цяла зима беше кибрит,потгрявам 2-3 пъти и нямаше никакви прoблеми ... та моля ви дайте някакви идеи откъде да започна - горивния филтър ще го сменям другата седмица,че той незнам дали е смянан някога,но оттам накъде ? блогодаря за вниманието
мислиш ли че е нормално да подгряваш 2-3 пъти соред мен не имаш проблем и щом от зимата си подгрявал по няколко пъти не е от сега едва ли е въздух защото и 10 пъти да подгрее няма да запали нещо друго ше да е направи си инспекция на свещи виж филтъра има и една кутиика с букса до него за подгряване на нафтата моята отдавна я изхвърлих правеше ми от нея проблеми

Потребителски аватар
methodboy
потребител
потребител
Мнения: 553
Регистриран: 13 юни 2006, 00:22
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 D TCI '94 CLX; Mondeo 2.0 DOCH 16V GHIA; Cougar 2.0 DOCH 16V, Jeep Cherokee '99 2.5TD Limited
Местоположение: Варна, Разград, София и Лондон
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео Мк1 - пали трудно

Мнение от methodboy » 13 май 2011, 21:30

Филтъра е хубаво да го смениш, а и не е скъп. Но си провери подгревните свещи. Там най-вероятно ти се крие проблема.
ИзображениеИзображениеИзображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 113 госта