Лампата на маслото Фокус ТДДИ

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
niki67
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 11 сеп 2009, 21:12
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 2016 г Duratorg
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Лампата на маслото Фокус ТДДИ

Мнение от niki67 » 02 сеп 2011, 19:20

Здрасти ! Дайте съвет ! След престой повече от 1 час , при запалване лампата на маслото започна да гасне по-късно - около 6-8 сек/все едно че филтъра е празен / ! Смених маслото - пак същото ! След като запали после при палене гасне веднага ! Чукане и тропане не съм чул ! По време на движение и на ниски обороти лампата не мига и не свети ! Температурата ми я поддържа абсолютно точна без изменение ! Маслото и преди и сега е Мобил 5W40 ! Нищо друго не съм забелязал да се е променило !Помагайте!
Изображение

Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Re: Лампата на маслото Фокус ТДДИ

Мнение от Иван Вълков » 02 сеп 2011, 19:49

По скоро проблемът е в масленият филтър. По точно в клапанчето което не позволява масленият филтър да остава без масло. Смени марката филтри който използваш _friends_

Потребителски аватар
niki67
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 11 сеп 2009, 21:12
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 2016 г Duratorg
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Лампата на маслото Фокус ТДДИ

Мнение от niki67 » 02 сеп 2011, 20:28

Иван Вълков написа:По скоро проблемът е в масленият филтър. По точно в клапанчето което не позволява масленият филтър да остава без масло. Смени марката филтри който използваш _friends_
Малко странно е два филтъра да покажат един и същ дефект! Вярно че са от една и съща марка ! Първоначално и аз така се помислих но след смяната на маслото започнах да търся на друго място ! Дали не трябва сега да сменя само филтъра ?
Изображение

malerd
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 06 окт 2008, 21:54
Модел на автомобила: ford focus
Status: Извън линия

Re: Лампата на маслото Фокус ТДДИ

Мнение от malerd » 13 сеп 2011, 22:26

колега,и при мен се получи нещо такова,палиш без проблем и лампата гасне след 10 секунди.За тебе може да е майтап,за мене истина.......отдолу нямам кора под двигателя и някъде съм опрял капака на картера ,точно където е сондата ,но толкова се е огънала ламарината,че запушва сондата отпред ,започва да смуче масло само отстрани , налягането ,което трябва да осигури помпата вече се създава малко по-късно.Затова лампата загася със закъснение.......при мен поне беше това.Свалиха ми капака и го поизчукаха и пак го сложиха.Това е огледаи си капака на картера.Успех!!!!!

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: Лампата на маслото Фокус ТДДИ

Мнение от autobg » 14 сеп 2011, 01:01

Иван Вълков написа:По скоро проблемът е в масленият филтър. По точно в клапанчето което не позволява масленият филтър да остава без масло. Смени марката филтри който използваш _friends_
И при мен го има подобен проблем; когато колата е студена, лампата гасне след 3-4-6 секунди, за съжаление - съпроводено с осезаемо чукане. Последните два пъти филтрите са ФоМоКо....

Потребителски аватар
SERIOUS LUBO
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 29 май 2009, 10:10
Модел на автомобила: ford focus 1.8 TDdi 90 кс 2000г
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: Лампата на маслото Фокус ТДДИ

Мнение от SERIOUS LUBO » 14 сеп 2011, 16:27

Някои монтьори слагат филтри за ескорта...от там проблема....

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 103 госта