Проблем с орион

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
CEC0087
Потребител
Потребител
Мнения: 660
Регистриран: 14 юли 2006, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus mk2 06
Ford Orion 1.4 92
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Проблем с орион

Мнение от CEC0087 » 16 юли 2006, 21:59

Колата ми орион 1.4 моно и е на газ. И всичко там е OK обаче като прехвърля на бензин при трагването педала до долу колата трагва бавно и почва да хълца се едно е свършил бензина и после изведнаш набира много доволно и тва се повтаря все така. Някои ако има няква идея от кво може да е тва да пише

Потребителски аватар
Манияка
потребител
потребител
Мнения: 240
Регистриран: 05 май 2006, 20:56
Модел на автомобила: Мондео CHIA 1.8 16v 115 PS и Орион 1.4 73 PS Моно
Местоположение: Крумовград
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Манияка » 16 юли 2006, 22:40

Ми така е,газта има по-добро запалване и изгаряне от бензина.Прегледай си свещите.Поне на една или две години ги сменяй щом си на газ.

Потребителски аватар
CEC0087
Потребител
Потребител
Мнения: 660
Регистриран: 14 юли 2006, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus mk2 06
Ford Orion 1.4 92
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от CEC0087 » 16 юли 2006, 22:55

Манияка написа:Ми така е,газта има по-добро запалване и изгаряне от бензина.Прегледай си свещите.Поне на една или две години ги сменяй щом си на газ.
Още утре ще ги сменя моите са кам 6-7 годишни

paci:
Ми хайде смени ги и тогава пиши.
:twisted:

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 17 юли 2006, 14:50

Ай стига бе :twisted:
Не ви ли писна да питате за това 1,4 ?
Горе MasterBo дето съм му заковал темата доста труд е хвърлил по това 1,4 и доста добре е описал какво е правил.

Никой не чете баси :twisted:
Ай да вземете да четете да споделите че сте направили всичко по това което е писано и да се продължи нататък.
Сега тук на ново ли да се развива темата?
И не само тук.
Последно 3 или 4ри са последните пуснати питания за 1,4 и лоша работа на бензин.
На всеки по отделно да се почва от начало :twisted:
На първа старница е не се налага да ровите да дирите, че да ми се сърдите, че се карам.
За сега и сменявам с негово съгласие заглавието да се набие на очи 1,4 защото явно не е зарибително със съкращенията OHV, CVH ...
В неделя се виждахме с MAsterBо и човека е ужасен от това как всеки пита и не чете какво е писано по върпоса и пита на ново.
Обещал е да напише всичко на ново малко по-добре и смятам да я закова горе темата заключена и всички нови питания да се заключват. Като старата тема която е сега важна после няма да бъде важна но ще бъде отключена и там ще си лафите, ще има линк към нея във важната тема за да не търсите.
Иначе правите хаос като ви мързи да четете и си питате отново и отново.

Потребителски аватар
CEC0087
Потребител
Потребител
Мнения: 660
Регистриран: 14 юли 2006, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus mk2 06
Ford Orion 1.4 92
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от CEC0087 » 17 юли 2006, 17:46

paci написа:Ай стига бе :twisted:
Не ви ли писна да питате за това 1,4 ?
Горе MasterBo дето съм му заковал темата доста труд е хвърлил по това 1,4 и доста добре е описал какво е правил.

Никой не чете баси :twisted:
Ай да вземете да четете да споделите че сте направили всичко по това което е писано и да се продължи нататък.
Сега тук на ново ли да се развива темата?
И не само тук.
Последно 3 или 4ри са последните пуснати питания за 1,4 и лоша работа на бензин.
На всеки по отделно да се почва от начало :twisted:
На първа старница е не се налага да ровите да дирите, че да ми се сърдите, че се карам.
За сега и сменявам с негово съгласие заглавието да се набие на очи 1,4 защото явно не е зарибително със съкращенията OHV, CVH ...
В неделя се виждахме с MAsterBо и човека е ужасен от това как всеки пита и не чете какво е писано по върпоса и пита на ново.
Обещал е да напише всичко на ново малко по-добре и смятам да я закова горе темата заключена и всички нови питания да се заключват. Като старата тема която е сега важна после няма да бъде важна но ще бъде отключена и там ще си лафите, ще има линк към нея във важната тема за да не търсите.
Иначе правите хаос като ви мързи да четете и си питате отново и отново.
е нищо де да не е само един проблем с бензина ко толкова то човек да не пита нещо и друго проблема изобщо не ми е такав кавто е описан по горе за тва ....

paci:
Сигурен?
Проблемите които е имал са умишлена намеса в електрониката при слагането на газовата, както и врътката за която е писал накрая когато окончателно се успокоил мотора. Ти си сигурен че всичко което е описано при тебе е наред?
Е сега като изкочат още 5 питания за заглъхване на 1,4 при работа на бензин и 8 за масло и темата ти с "уникалния" проблем отиде в архива надоло и никой няма да я гледа. Гаранция ще избеснееш щото вече си питал за този проблем.
Става така, че един вид забранявам пускането на всякакви нови питания но огледайте все пак хората полагат труд а вие пак си питате все едно няма информация за проблема ви.
Какво провери по твоя ?
Казаваш заглъхва и толкоз. Нещо да си ръчкал, проверил ?
ДА не ти преразкаже за спорта цялата си врътня кое къде как да провериш и ти "ама аз от жички не разбирам"
Не съм ти заключил темата защото съм любопитен какво ново ще излезе като в същото време ти нищо ново не казваш и какво му е различното при тебе като поведение.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Мнение от HACKO » 17 юли 2006, 21:30

Като си сложил газ защо питаш за бензин.
ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ ИДВАТ ОТ ГАЗТА!

Потребителски аватар
CEC0087
Потребител
Потребител
Мнения: 660
Регистриран: 14 юли 2006, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus mk2 06
Ford Orion 1.4 92
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от CEC0087 » 17 юли 2006, 23:55

Извинявай за това неудобство което ти причиних може да триеш темата!!! Ся няя ви са мола тука има си сервизи ша си я закарам!!!
paci:
Неудобството не е за мен а за вас.
Опитвам се да подържам раздела читаем. Така, че като влезеш и да си намериш каквото ти трябва. Или като питаш за вилката на съединителя да не ти замине питането в 9-та глуха заради обичайно повтарящи се въпроси под формата на нови теми.
Ай не се цупи ще черпа бира
:D

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта