Focus гаснене

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Sevreth
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 15 апр 2011, 18:55
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5
1.8 TDCI 115HP
Status: Извън линия

Focus гаснене

Мнение от Sevreth » 17 окт 2011, 01:44

Здравейте колеги,
искам да Ви помоля за малко мнения по въпроса. Автомобила е Форд Фокус MK2.5 1.8TDCi
Тази вечер ми се наложи да пътувам от Бургас до София и близо до Пловдив реших да отбия за малко почивка.
След като съм се движил от Ст.Загора на темпомат с 130км/ч спрях сравнително рязко и в момента в който изключих от скорост двигателя изгасна.
След 5 минутно въртене на стартера припали на 2-3 пъти и веднага гаснеше. Изчаках няколко минутки и пробвах отново този път запали и до София не съм имал проблем въпреки че на един светофар леко притресе.
Благодаря на отзовалите се.
Изображение

Потребителски аватар
bmitev
потребител
потребител
Мнения: 109
Регистриран: 25 юли 2011, 16:27
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 (2009)
Status: Извън линия

Re: Focus гаснене

Мнение от bmitev » 17 окт 2011, 11:41

Колега, възможно е при рязкото спиране да си вдигнал част от утайката на дъното на резервоара, където обикновено се събира всичката мизерия от "качествените" ни горива. Съответно част от утаката може да е попаднала в горивния филтър. Аз бих прегледал първо него ако продължава да ти прави проблеми колата ( да гасне, да работи неравномерно и т.н.)
Новини за коли под наем

Sevreth
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 15 апр 2011, 18:55
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5
1.8 TDCI 115HP
Status: Извън линия

Re: Focus гаснене

Мнение от Sevreth » 18 окт 2011, 10:54

Здравейте отново, благодаря за отговора
Снощи ми остана време да се занимавам с колата. Излязох на обиколка из София и колата се държа повече от перфектно, но за всеки случай минах през OMV и сипах от добавките на STP и допълних резевоара с maxxmotion. Надявам се да съм се разминал само с това.
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта