леко просвирване на ремък Мондео МК2

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
cjbolland2
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 04 мар 2009, 15:51
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK4(97),Endura-E-75H.P.
Местоположение: гр.Раковски
Status: Извън линия

леко просвирване на ремък Мондео МК2

Мнение от cjbolland2 » 03 мар 2014, 21:49

Здравейте.Първо се извинявам,ако това не е точният раздел за въпросът ми,ето го и него:
Имам Мондео МК2 Ghia,99г. с двигател Endura,който е 90к.с.Когато я паля се чува леко просвирване на ремъкът,не знам обаче точно кой е,мисля че е ангренажен.Решил съм да сменя всичките ремъци и искам да попитам някой знае ли колко точно и какви са, за да знам какво да търся - евентуално и цена на ремъците плюс работата за смяната им :)
Мерси.
Последна промяна от paci на 04 мар 2014, 00:01, променено общо 1 път.
Причина: заглавието + местене

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Питане за Мондео МК2

Мнение от BIGFORDFAN » 03 мар 2014, 22:33

Спокойно, не е ангренажен със сигурност, най-вероятно ти свири този на алтернатора, но може да е и от този на хидравликата. Иначе ангренажния комплект (2 ремъка и ролки) на Dayco беше към 200 лева по спомен.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Питане за Мондео МК2

Мнение от S_C » 04 мар 2014, 00:08

Не е ангренажния. Другия ремък свири. Може и да го смениш ако те дразни.Той се сменя заедно с ангренажния по принцип.Не за друго, ами защото така и така се разглабя половината кола, за да се сменят тия ремъци, няма смисъл от тая икономия.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
cjbolland2
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 04 мар 2009, 15:51
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK4(97),Endura-E-75H.P.
Местоположение: гр.Раковски
Status: Извън линия

Re: леко просвирване на ремък Мондео МК2

Мнение от cjbolland2 » 04 мар 2014, 18:33

Здравейте.Най-вероятно ще сменя и ангренажен ремък плюс тези ролки,защото и без това остават около 5000км. до смяната му.А някакъв ориентир за марка,държа на качествтото :) ?

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: леко просвирване на ремък Мондео МК2

Мнение от OgiDogi » 04 мар 2014, 20:13

cjbolland2 написа:Здравейте.Най-вероятно ще сменя и ангренажен ремък плюс тези ролки,защото и без това остават около 5000км. до смяната му.А някакъв ориентир за марка,държа на качествтото :) ?
Ако търсиш цял комплект на един производител - SKF. Ролките са техни, а ремъкът е ребрандиран Gates (едните правят лагери и ролки от 100+ години, другите - пак от толкова гумени изделия и в частност ремъци). INA Kit също е добре. Всичко останало е компромис цена/качество.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: леко просвирване на ремък Мондео МК2

Мнение от BIGFORDFAN » 04 мар 2014, 23:28

Dayco за мен са най-добро качество/цена, доста комплекта съм сменил на Фордовете и нямат грешка, ролките в комплекта са INA. Иначе от хора занимаващи се с авточасти професионално съм чул лоши мнения за Gates и Bosch ремъци, а пък като много високо качество изтъкват Contitech (като гумите Continental).

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: леко просвирване на ремък Мондео МК2

Мнение от OgiDogi » 04 мар 2014, 23:52

MARTO 85 написа:Dayco за мен са най-добро качество/цена, доста комплекта съм сменил на Фордовете и нямат грешка, ролките в комплекта са INA. Иначе от хора занимаващи се с авточасти професионално съм чул лоши мнения за Gates и Bosch ремъци, а пък като много високо качество изтъкват Contitech (като гумите Continental).
Специално пък за Gates лошите мнения вероятно са някакви измислени от дистрибутори на конкурентни продукти или от рода "една жена каза". В противен случай, едни 60-70% от колите в гаранция ще имат оплаквания от ремъците, защото автомобилният производител е избрал Gates за първоначално вграждане. Май само азиатците ползват техните си.
Bosch да си правят горивната апаратура и да стоят настрани от останалата част на автомобила. Това ремъци, накладки и какво ли още не, поръчано в някой световно неизвестен завод някъде на майната си (тъй нареченото "изнесено производство" в страна от 3-4-5 свят) и маркирано Bosch - не, благодаря!
Contitech не предлагат комплекти, но пък има ролки SKF и INA на парче и може да се комбинират, макар че май излизаше малко по-скъпо от готов комплект.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

encho.
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 04 авг 2008, 22:19
Модел на автомобила: Форд-фокус
Местоположение: Силистра
Status: Извън линия

Re: леко просвирване на ремък Мондео МК2

Мнение от encho. » 07 мар 2014, 22:10

cjbolland2 написа:Здравейте.Първо се извинявам,ако това не е точният раздел за въпросът ми,ето го и него:
Имам Мондео МК2 Ghia,99г. с двигател Endura,който е 90к.с.Когато я паля се чува леко просвирване на ремъкът,не знам обаче точно кой е,мисля че е ангренажен.Решил съм да сменя всичките ремъци и искам да попитам някой знае ли колко точно и какви са, за да знам какво да търся - евентуално и цена на ремъците плюс работата за смяната им :)
Мерси.
Не се сещам Endura дизел ли е, но може и демпферна шайба да е ако е дизел.

Потребителски аватар
cjbolland2
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 04 мар 2009, 15:51
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK4(97),Endura-E-75H.P.
Местоположение: гр.Раковски
Status: Извън линия

Re: леко просвирване на ремък Мондео МК2

Мнение от cjbolland2 » 12 мар 2014, 22:44

encho. написа:
cjbolland2 написа:Здравейте.Първо се извинявам,ако това не е точният раздел за въпросът ми,ето го и него:
Имам Мондео МК2 Ghia,99г. с двигател Endura,който е 90к.с.Когато я паля се чува леко просвирване на ремъкът,не знам обаче точно кой е,мисля че е ангренажен.Решил съм да сменя всичките ремъци и искам да попитам някой знае ли колко точно и какви са, за да знам какво да търся - евентуално и цена на ремъците плюс работата за смяната им :)
Мерси.
Не се сещам Endura дизел ли е, но може и демпферна шайба да е ако е дизел.

Дизел е,да.В петък ще ходя да взимам частите,че тогава имам малко повечко време.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 99 госта