Приглъхване, пукащ шум и светване на датчика за двигателя

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
stefaka89
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 11 дек 2013, 12:33
Модел на автомобила: Форд Фюжън 1.6 газ/бензин 2003г. 101к.с.
Status: Извън линия

Приглъхване, пукащ шум и светване на датчика за двигателя

Мнение от stefaka89 » 25 мар 2014, 21:14

Добър вечер, колеги !

Карам Ford Fusion 1.6 бензин/газ, 101 к.с. 2003 г.

Наскоро смених въздушен, горивен и маслен филтър, заедно с масло и свещи в MSV Auto Service & Performance Center, където са ми добри приятели.

От преди това, много рядко при ниски обороти, основно на 2ра, като подам газ, без значение рязко или плавно, се чуваше силен пукащ звук, някъде долу, вдясно под двигателя. Тук е мястото да споделя, че карам колата само на бензин от около 5 месеца, след като имах проблем с газовата, който още не съм отстранил, а и на бензин колата си вървеше и харчи повече от перфектно. За съжаление, след тази смяна на консумативи, този силен пукащ звук се чува при всяко подаване на газ при ниски обороти на която и да е скорост. Двигателя от време на време трепти и на свободна, и в момента придърпва постоянно, ако подам малко по-рязко газ.

Вчера пътувах от Бургас до София и реших да проверя какво ще се случи ако я форсирам. Та, натиснах рязко газта и колата почна да се дави и да придърпва адски много, аха, аха и да изгасне, в същия момент ми светна лампата за двигателя, аз изключих от скорост, и като намалих включих на 4та с по-високи обороти, но колата си беше все така зле и лампата продължаваше да свети, губеше мощност, по-скоро нямаше никаква мощност, съответно в движение загасих и запалих наново и лампата изчезна и колата почна да върви, но пак натисках много плавно газта, понеже бях сигурен, че ако пак пробвам малко по-рязко да ускоря щеше да има проблеми. Искам да вметна, че преди да отида в сервиза и 2та въздуховода ми излизаха, но там ги направиха и нямам проблеми с тях в момента.

Един от хората с които пътувахме, е помагал навремето в сервиз и според него е възможно самия датчик да е проблемен, и оттам да вкарва по-малко въздух и оттам да придърпва и да губи мощност и да се чува този пукащ звук, като от страо такси на газ, само дето колата я карам само на бензин отдавна и не мога да намеря обяснение.

Ако можете помагайте, ще бъда благодарен !

Стефан

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Приглъхване, пукащ шум и светване на датчика за двигателя

Мнение от DigiPro » 25 мар 2014, 21:29

Започни с една диагностика и четене на грешки. Намери някоя вечер тъмно място и вдигни капака при запален двигател. Огледай кабелите на свещите да не прескачат искри.
П.С. Сетих се че може и педала на газта да прави проблеми. Той е електронен - потенциометър и се износва.

stefaka89
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 11 дек 2013, 12:33
Модел на автомобила: Форд Фюжън 1.6 газ/бензин 2003г. 101к.с.
Status: Извън линия

Re: Приглъхване, пукащ шум и светване на датчика за двигателя

Мнение от stefaka89 » 25 мар 2014, 21:50

Благодаря за предположенията !

Четох в една от темите за подобен проблем, пак с фюжън и най-вероятно е бобината, както е било и при колегата, макар че силно се надявам да не е тя, и бих искал да чуя и други насочващи мнения.

Благодаря предварително,
Стефан

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Приглъхване, пукащ шум и светване на датчика за двигателя

Мнение от bateto_toshko » 25 мар 2014, 22:04

stefaka89 написа:Добър вечер, колеги !

Карам Ford Fusion 1.6 бензин/газ, 101 к.с. 2003 г.

Наскоро смених въздушен, горивен и маслен филтър, заедно с масло и свещи в MSV Auto Service & Performance Center, където са ми добри приятели. Искам да вметна, че преди да отида в сервиза и 2та въздуховода ми излизаха, но там ги направиха и нямам проблеми с тях в момента.
Стефан
Как ги направиха ? Да не са ти запушили частично притока на въздух към двигателя , тогава без въздух оставаш с много богата смес и ще се дави .Огледай какво са правили , това , че са ти приятели не значи че са сръчни в ръцете.Разбира се може и от датчик да прави тези проблеми както и от кофти кабели и свещи(нищо че са нови) , но може да почнеш с по елементарното
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта