Въпрос за нафта с добавки?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
numak
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 23 мар 2014, 01:41
Модел на автомобила: Ford Focus MK2 1.6 TDCi
Status: Извън линия

Въпрос за нафта с добавки?

Мнение от numak » 05 май 2014, 10:09

Здравейте колеги!
Днес ще пътувам и реших да поглезя малко мотора и да сложа или ECTO от лукойл или V-Power от Шел. Обаче като се позачетох на сайта на на Лук видях, че при преминаване от обикновена към нафта с миещи свойства е възможно да се запушел горивния филтър от отделените натрупвания. Според мен това е лишено от всякакъв смисъл, защото в горивопровода преди филтъра едва ли има толкова наслоена мръсотия. Помислих си, обаче, дали не е възможно от филтъра да се отделят мизерии, които да направят проблем след това в някой инжектор?
Въпроса ми е към хората с опит с дизела с добавки: има ли как да си навредя или да зареждам смело и коя нафта бихте и препоръчали на шел или лук?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за нафта с добавки?

Мнение от ЯЛТА » 05 май 2014, 16:34

numak написа:Здравейте колеги!
дали не е възможно от филтъра да се отделят мизерии, които да направят проблем след това в някой инжектор?
Нали за да се отделят, филтъра трябва да е скъсан, за да отидат до дюзите ! А скъса ли се................
Сипвай си спокойно и си карай.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за нафта с добавки?

Мнение от ieiei » 06 май 2014, 11:09

Скъпата нафта на големите вериги е що годе читава(другата сипвам задължително с добавка)
Не форд има проблем с дюзите ,а дюзите на форд имат проблем с нафтата в България(думите са на майстор) :lol:

encho.
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 04 авг 2008, 22:19
Модел на автомобила: Форд-фокус
Местоположение: Силистра
Status: Извън линия

Re: Въпрос за нафта с добавки?

Мнение от encho. » 06 май 2014, 18:21

Аз карам само с Шел V-Power и съм нямал такъв проблем но помага за по чисти дюзи и по тиха работа на мотора.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 131 госта