Проблем със скоростите Focus

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
ShAkE
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 27 мар 2014, 20:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 TDCI - December 2008
Status: Извън линия

Проблем със скоростите Focus

Мнение от ShAkE » 20 юни 2014, 12:40

Здравейте,

От няколко месеца имам Ford Focus 1.6 TDCI 2008. Като го взех сменихме ангренаж, ролки, водна помпа и маслото. За сега всичко е ок. Само скоростите ме притесняват малко. Често, напоследък почти винаги, първа и втора влизат с един странен хрипет, все едно нещо им пречи. Като стане така, ако я изкарам и пробвам пак, влиза добре и леко. На студен двигател е особено дарзнещо. Няколко пъти ми се случи даже да ми върне лоста. Възможно ли е да трябва да сменя маслото на скоростната кутия или проблема може да е доста по-лош?

Благодаря предварително за помоща.

numak
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 23 мар 2014, 01:41
Модел на автомобила: Ford Focus MK2 1.6 TDCi
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от numak » 21 юни 2014, 21:13

При мен го прави само на 1ва... дразнещо е, но по сериозни проблеми съм нямал. И чак да ми върне лоста не се е случвало :?

Потребителски аватар
Dimitar Mihov
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 23 апр 2013, 14:24
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi
Ford Fiesta 1.0 EcoBoost
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от Dimitar Mihov » 22 юни 2014, 01:25

И при мен първа влиза малко по-трудно, но това си е нормално за да не я включиш по погрешка. По принцип ако няма по-сериозен проблем една смяна на маслото няма да навреди със сигурност.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от HACKO » 22 юни 2014, 10:34

Не, не е нормално, първа трябва да влиза, както всички останали. Обаче отчитайки, че караме коли на над 300 000км, започва да става нормално не всичко да както трябва. Проблема е дразнещ, но не е болка за умиране, няма да доведе до повреда. Това не проблем със скоростната кутия а със съединителя, предполагам че при изгасен д-л влиза нормално.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ShAkE
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 27 мар 2014, 20:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 TDCI - December 2008
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от ShAkE » 25 юни 2014, 09:19

Ами тя колата е на 116 000км и ми се струва малко странно. Иначе при изгасен двигател повечето случай влиза ок, но не винаги. При включен, първия път винаги влиза трудно и на втория или третия е пушка. Ще трябва да отида да я види някой понеже не ми харесва така. Ако може да ми препоръчате някой читав сервиз или човек който няма да ме изменти набързо, понеже я имам от скоро а и съм млад, ще ме ошушкат набързо :)

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от HACKO » 25 юни 2014, 09:45

ShAkE написа:Ами тя колата е на 116 000км и ми се струва малко странно. ....
Да, ако си я купил лично от магазина, инак е 200 000-250 000км.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от kito » 25 юни 2014, 10:48

HACKO написа:
ShAkE написа:Ами тя колата е на 116 000км и ми се струва малко странно. ....
Да, ако си я купил лично от магазина, инак е 200 000-250 000км.
Ей така като почнете с това, че колите са на по 500 000 км много се дразня. Може да я е купил от МП и да има цялата сервизна история, може да я е купил от приятел, може да е от друг сервиз или лизингова компания. Все повече хора избягват покупката на кола от ГОРУБЛЯНЕ или ДУПНИЦА, поне покрай мен. Моята я взех на 104 436 от АУТО ТЕХНИКА, на реални ли е или е на 500 000 км? Колата е супер запазена, в сервизите дори и в МП още като я купих навсякъде ми казваха, че е добра и наистина има шанса да е на толкова километри поне по износването на видимите части. Еми да ама в крайна сметка, колите стават все по-големи боклуци.
Тъпаците от ФОРД също са част от цялата схема. Преди време написах, че имам проблем с хидравличната рейка и помпа и намерих даже информация от чужди сайтове и от ФОРД даже, че наистина имат фабричен дефект, тук във форума се почувствах ЕРЕТИК едва ли не, че съм казал нещо лошо за ФОРД. Не е нормално коли на по 100- 150 000 км да са с проблеми от подобен характер, но истината е, че просто трябва да ги сменяме по-често и да караме максимално нови коли, защото сега колите изведнъж издъхват и влизаш във филма на постоянните ремонти.

Колега,
ходи на сервиза на моста Чавдар да ти я погледнат или при Fordmaniac.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от HACKO » 25 юни 2014, 14:09

Ами вярвяй си, докато има вярващи като тебе, ще има и коли "карани от пенсионер до супера". Достатъчно наблюдение имам върху влизащите в Б-я коли за да твърдя, че 100% от колите, които не са с 5 цифрен километраж, са манипулирани.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от urgan » 26 юни 2014, 10:25

Незнам ама как всички автомобили независимо дали са 2008 или 2012 са на около 115 000 км. Ако влезнете в немското мобиле, там хората си пишат реалните км и има голяма разлика с колите които се продават тука, а са същите.
Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от mrdds » 26 юни 2014, 18:29

urgan написа:Незнам ама как всички автомобили независимо дали са 2008 или 2012 са на около 115 000 км. Ако влезнете в немското мобиле, там хората си пишат реалните км и има голяма разлика с колите които се продават тука, а са същите.
А,то има и от 95-та все са си на 100 и няколко хил.км.А сервизните книжки в книжарниците ги продават сигурно вече.Внесена ли е колата няма никаква яснота на колко реално км е .

По повод темата-пробвай първо само със смяна на маслото на ск. кутия.Това е най-малкото което може да направиш и може би ще има ефект.Щом на топло влиза нормално,на студено се пъне логично е с ново масло да има подобрение.. ..

Потребителски аватар
ShAkE
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 27 мар 2014, 20:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 TDCI - December 2008
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от ShAkE » 29 юни 2014, 14:57

Колата е била фирмена 5 год , купена е от Мотофое България през 2009, имам сервизната книжка. Продаваха я само на служители, та мисля че са реални километри. За това ме и притеснява проблема. Тъй като ми е първа кола съм доста невеж, но колата ме радва страшно много плюс минус някой малки неща като това със скоростите и че волана трепери доста като спира от по-голяма скорост, та може би дисковете са за смяна.

Ще пробвам да сменя маслото на скоростната и ако не се усеща разлика ще ходя да я видят. Благодаря много :P

Потребителски аватар
Dimitar Mihov
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 23 апр 2013, 14:24
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi
Ford Fiesta 1.0 EcoBoost
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от Dimitar Mihov » 03 юли 2014, 13:53

Смени маслото, със сигурност нищо не губиш. За тресенето при спиране, категорично износени дискове.

Потребителски аватар
kilikanzer
Потребител
Потребител
Мнения: 907
Регистриран: 20 ное 2007, 19:59
Модел на автомобила: Focus tddi/комби/P1888PM
Wartburg 312
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем със скоростите Focus

Мнение от kilikanzer » 10 юли 2014, 23:02

И при мен тресеше-оказа се шарнирен болт.Не вкарвайте момчето в разни филми.
Просто иди при някой механик занимаващ се с ходова част вдигнете я на подемника и проверете шарнири,тампони на носачи.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Изображение
Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта