Смяна на съединител Фокус, 2000 г, 1.8 TDI

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
DjBaloon
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 08 апр 2012, 23:43
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Смяна на съединител Фокус, 2000 г, 1.8 TDI

Мнение от DjBaloon » 20 ное 2014, 11:49

Здравейте,

днес ме зарадваха с тази прекрасна новина.
Проблема е следния когато запаля колата се чува тракане, от ляво на колата под волана. Когато натисна съединителя спира тракането, когато давам газ също спира.
Когато колата е на една страна също не трака (на ляво като е под наклон), това ме наведе на мисълта за маслко на скоростите, но всичко е наред, провериха го.
Така че окончателно ми казаха че са лагери на скоростите + съединител, ремонта май ще е поне 800 лв.
Колата ми е 2000 г, с видими забележки драскотини, зажулвания.. като видях цените как вървят в мобилето и като знам как и с тези козметични дефекти отвън дори не мога и толкова да и взема, то се чуда какво да права, този ремонт ще е равен на 1/2 от цената на колата... някой да ми даде съвет ако е бил на моето положение... :)
Казаха ми да продавам колата, но кой ще купи тракаща кола? трябва да е луд.. така че и това не ми се вижда смислено.
Мисля да си я карам още известно време поне няколко месеца докато реша какво да правя.
Надявам се че няма да е проблем зимата, тъй като ми е направило впечетление че на хлъзкав и мокър път като има съпротивление, колата започва да дига обороти ако давам газ, но да отлепя едва едва от пътя, но когато набера скорост 20-30км и включва на 3-та 4-та всичко се оправя.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Смяна на съединител Фокус, 2000 г, 1.8 TDI

Мнение от Doin » 20 ное 2014, 23:23

Вместо да ремонтираш лагерите на скоростите,смени цялата кутия- от 150-250 лв,въпрос на късмет и пазарлък.
А съединителя - нов, ако помпата не е протекла може и да не я сменяваш и едва ли ще стигнеш до 800 лв.

tushan
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 25 фев 2007, 15:10
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.2 тдци titanium 05
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Смяна на съединител Фокус, 2000 г, 1.8 TDI

Мнение от tushan » 01 дек 2014, 19:02

Смени съединителя и колата ще ти се оправи.На скоростите им няма нищо,

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 108 госта