Високи обороти Форд Фокус ?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
Frizer4eto
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 30 яну 2008, 01:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16V Zetec
Форд Пробе 2,5 V6
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Re: Високи обороти Форд Фокус ?

Мнение от Frizer4eto » 14 авг 2015, 17:19

madboy написа:Откачи ли акумулатора, да се ресетне ЕКУ-то?
ДА, около 100 пъти!!!
Смених и дросела , понеже не затваряше хубаво и сега вече държи 4000об. notworking

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Високи обороти Форд Фокус ?

Мнение от madboy » 14 авг 2015, 23:23

Освен да дойдеш в неделя на ОМВ и да нося един стъпков клапан, дето знам, че поне не задържа високи обороти. На 1,6 беше сгодно за смяна, нали?
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Frizer4eto
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 30 яну 2008, 01:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16V Zetec
Форд Пробе 2,5 V6
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Re: Високи обороти Форд Фокус ?

Мнение от Frizer4eto » 15 авг 2015, 16:19

madboy написа:Освен да дойдеш в неделя на ОМВ и да нося един стъпков клапан, дето знам, че поне не задържа високи обороти. На 1,6 беше сгодно за смяна, нали?
Благодаря много, но май едно по-едно почнах да ги откривам.
Вчера смених дросела, защото смучеше от там, днес смених и стъпковия клапан и се успокой, но ми прави впечатление , че по някога на бензин на празен ход задържа 2000 об. докато не спра на светофар. Но това сега тепърва ще го мъча да го търся от къде е!
Ако имаш някаква идея това на какво се дължи ? (ще опитам пак да рестна ЕКУ-то и дано се оправи)

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Високи обороти Форд Фокус ?

Мнение от aspasia » 15 авг 2015, 19:18

Frizer4eto написа:
madboy написа:Освен да дойдеш в неделя на ОМВ и да нося един стъпков клапан, дето знам, че поне не задържа високи обороти. На 1,6 беше сгодно за смяна, нали?
Благодаря много, но май едно по-едно почнах да ги откривам.
Вчера смених дросела, защото смучеше от там, днес смених и стъпковия клапан и се успокой, но ми прави впечатление , че по някога на бензин на празен ход задържа 2000 об. докато не спра на светофар. Но това сега тепърва ще го мъча да го търся от къде е!
Ако имаш някаква идея това на какво се дължи ? (ще опитам пак да рестна ЕКУ-то и дано се оправи)
И как откри че от дросела ти смуче въздух и къде точно че на мен ми стана интересно понеже дросела е вързан за пластмасовият колектор а по между им има гумено уплътнение?

Потребителски аватар
focus_vn
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 27 юли 2015, 19:34
Модел на автомобила: FORD Focus 1,6 Zetec 1999 г.
Газов инжекцион
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Високи обороти Форд Фокус ?

Мнение от focus_vn » 28 авг 2015, 14:30

ivan2595 написа:
focus_vn написа:Благодаря за отговорите!
Това с блокиралата ос е добра насока -мерси !
Трябва да добавя някой подробности може би:
-Имам колата от около една година и съм минал ок.6000 км.Направи ми впечатление ,че клапана не беше
чак толкова мръен.Не пусна много черно.Може би е чистен и преди време.
-Ауспуха преди почистването беше доста приличен и чист.Сега е черен за 150 км !
Има отлагания на сажди като че е на дизелова кола.
Явно нещо с въздуха е проблемно и горенето е прецакано....може би наистина трябва да се работи в насока
още да го чистя този клапан...
идете при някой да ви погледне ECU-то на колите,аз имах подобен проблем и се оказа изгорял чип на компа
и той не управлява стъпковото ,не е толкова страшно.
Здравейте колеги,
Извинявам се ,че забавих отговора си тук...
Проблема се оказа в стъпковия мотор (клапан).Отидох на майстор.Смени го и всичко заспа.Интересно, че не беше блокирало буталцето.Движи се ,но...така и не работеше правилно това моторче.
Освен това майстора почисти две свещи,огледа кабелите,пипна нещо по негов "модел" и сега фокуса се движи като тролей :D набира без да прекъсва.... ауспуха се поизчисти от нагара....
Ако имате нужда от майстор за елкон във Варна момчето е Жоро.Намира се в района на студентските общежития на Брегалница.Ако ви интересува ще му намеря и телефона.Благодаря на всички отзовали се!
( а някой знае ли дали това повреденото моторче може да го види някой дето разбира и евентуално да се опита да го поправи ?!)

spektacl
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 14 мар 2018, 11:40
Модел на автомобила: Форд фокус 1.6 бензин/газ 99г
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Високи обороти Форд Фокус ?

Мнение от spektacl » 30 авг 2019, 09:21

Здравейте колеги. При мен изведнъж започна да държи високи обороти,когато загрее и е на празен ход 3000/4000. Включа ли на скорост всичко точно. Сменях стъпокови моторчета,но не. Устнових, че като изключа MAF сензора се нормализира и работи добре, включа ли го ще литне. Дали е въпросния сензор или нещо друго? Колата е Фокус 99г 1.6 101к.с. Благодаря.

perun
потребител
потребител
Мнения: 134
Регистриран: 19 юни 2019, 21:41
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Високи обороти Форд Фокус ?

Мнение от perun » 30 авг 2019, 23:26

focus_vn написа:
28 авг 2015, 14:30
ivan2595 написа:
focus_vn написа:Благодаря за отговорите!
Това с блокиралата ос е добра насока -мерси !
Трябва да добавя някой подробности може би:
-Имам колата от около една година и съм минал ок.6000 км.Направи ми впечатление ,че клапана не беше
чак толкова мръен.Не пусна много черно.Може би е чистен и преди време.
-Ауспуха преди почистването беше доста приличен и чист.Сега е черен за 150 км !
Има отлагания на сажди като че е на дизелова кола.
Явно нещо с въздуха е проблемно и горенето е прецакано....може би наистина трябва да се работи в насока
още да го чистя този клапан...
идете при някой да ви погледне ECU-то на колите,аз имах подобен проблем и се оказа изгорял чип на компа
и той не управлява стъпковото ,не е толкова страшно.
Здравейте колеги,
Извинявам се ,че забавих отговора си тук...
Проблема се оказа в стъпковия мотор (клапан).Отидох на майстор.Смени го и всичко заспа.Интересно, че не беше блокирало буталцето.Движи се ,но...така и не работеше правилно това моторче.
Освен това майстора почисти две свещи,огледа кабелите,пипна нещо по негов "модел" и сега фокуса се движи като тролей :D набира без да прекъсва.... ауспуха се поизчисти от нагара....
Ако имате нужда от майстор за елкон във Варна момчето е Жоро.Намира се в района на студентските общежития на Брегалница.Ако ви интересува ще му намеря и телефона.Благодаря на всички отзовали се!
( а някой знае ли дали това повреденото моторче може да го види някой дето разбира и евентуално да се опита да го поправи ?!)
Това е причината и аз да се интересувам как работи този клапан за празен ход.До тук се оказва, че май и майсторите не знаят как работи.Казват ,че даже и компютъра не го знае.Голяма загадка.Работата ми прилича на проба-грешка.Добре,че при теб нещата са се оправили.
След като клапана се движи едно почистване с обезмаслител или спрей за карбуратор/дросел може да свърши работа.Ако е оригинален си заслужава да го направиш.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Високи обороти Форд Фокус ?

Мнение от HACKO » 31 авг 2019, 10:01

perun написа:
30 авг 2019, 23:26

Това е причината и аз да се интересувам как работи този клапан за празен ход.До тук се оказва, че май и майсторите не знаят как работи.Казват ,че даже и компютъра не го знае.Голяма загадка.
Изобщо не е загадка, Оги ти го обясни подробно, но това че ти не го разбра не значи, че никой не знае.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

s_getov
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 17 мар 2022, 12:43
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Високи обороти Форд Фокус ?

Мнение от s_getov » 18 мар 2022, 11:09

Здравейте и от мен, същите проблеми имах и аз на нашият Фокус МК2 2005 г. 2.0/ 145 к.с. бензин/газ. ТУК СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА КЛУБНИЯ МАЙСТОР fordmaniac-a, който в рамките на няколко дни намправи колата да върви "на листна въшка" :D както той се изразява. Преди ремонта, имаше един период от около месец два, в които двигателят си "казваше", че нещо не е наред- обороти на празен ход около 1100- 1200, при спиране на свободна оборотите се качваха до към 2000-3000, после пак падаха на 1100+. Звъннах на ФОРД МАНИАКА , при пръва възможност ме прие, погледнал я е, и се оказаха проблеми по въздуховодите (гарнитури на ЕГР, смукателна и на клапани) + заминали си свещи и задължителна нужда от реглаж на клапаните заради газовия инжекцион, с който съм минал над 40 000 км. без да знам за тази манипулация. както и да е, вече машината върви нормално, двигателят си е тих и спокоен на 850 оборота, ускорява леко без онова усилие, което го имаше преди.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта