Бензинова помпа на фиеста

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
pavlinnn
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 08 май 2013, 12:29
Модел на автомобила: форд фиеста 1.3 карбуратор
Status: Извън линия

Бензинова помпа на фиеста

Мнение от pavlinnn » 13 апр 2015, 09:29

Здравейте!Да знае някой от къде мога да намеря мембрана за бензиновата помпа на фиестата ми-1.3 карбуратор?Преди време смених неразглобяемата помпа която протече с разглобяема такава.Идеята беше в последствие да мога да сменям само мембраната а не цялата помпа но сега не мога да намеря само мембрана.Въобще някой произвежда ли още такива мембрани?Мисля ,че след като има разглобяеми помпи ,трябва да има и части за тях.Благодаря!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Бензинова помпа на фиеста

Мнение от HACKO » 13 апр 2015, 09:56

Тя идеята е такава, но надали има резервни части в Б-я, така че пак ще трябва да вземаш нова. Разглоби наличната и виж дали платно от Лада няма да може да се пригоди. Един жокер, помпа от Лада пасва точно към двигателя, различава се по лоста за задвижване и ако успееш да направиш хибрид между двете.
А защо толкова често сменяш помпи, на газ ли я караш?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

pavlinnn
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 08 май 2013, 12:29
Модел на автомобила: форд фиеста 1.3 карбуратор
Status: Извън линия

Re: Бензинова помпа на фиеста

Мнение от pavlinnn » 13 апр 2015, 10:09

Да на газ я карам.Втората помпа е тази:http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-FIESTA-1 ... 1137405646 Разглобих я .Платното е скъсано.Мога да направя опит да го сменя и го презанитя но ми се вижда ,че оригиналното има закръглена форма в работната част а мойто ще е право и няма да има ход.Ако ме разбра?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Бензинова помпа на фиеста

Мнение от HACKO » 13 апр 2015, 10:20

Аз на Фиестата замених механичната помпа с електрическа, така премахнах бензиновия клапан (на негово място се свърва помпата) и прекъснах постоянната циркулация на Бензин, което водеше до изпаряването му. Ако искаш да запазиш механичната помпа при каране на Газ, трябва бензиновия клапан да се монтира между помпата и карбуратора за да не работи помпата на сухо, което води до скъсването на платната.
Сложих ето тази помпа http://www.ebay.com/itm/New-Electric-Fu ... e9&vxp=mtr
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

pavlinnn
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 08 май 2013, 12:29
Модел на автомобила: форд фиеста 1.3 карбуратор
Status: Извън линия

Re: Бензинова помпа на фиеста

Мнение от pavlinnn » 13 апр 2015, 10:34

Бензиновият клапан съм го монтирал след помпата и не работи на сухо .Даже не е натоварена защото има обратна магистрала но качеството на материалите е ниско и за това изкара година и половина.Ще опитам да го сменя и ако не стане ще търся втора употреба цяла помпа.Благодаря за съветите!

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Бензинова помпа на фиеста

Мнение от bateto_toshko » 14 апр 2015, 21:37

HACKO написа:Аз на Фиестата замених механичната помпа с електрическа, така премахнах бензиновия клапан (на негово място се свърва помпата) и прекъснах постоянната циркулация на Бензин, което водеше до изпаряването му. Ако искаш да запазиш механичната помпа при каране на Газ, трябва бензиновия клапан да се монтира между помпата и карбуратора за да не работи помпата на сухо, което води до скъсването на платната.
Сложих ето тази помпа http://www.ebay.com/itm/New-Electric-Fu ... e9&vxp=mtr
Това с електрическата помпа и аз съм го мислел , за служебната фелиция , защото и тя е карбуратор с мех .помпа.Кара се само на бензин.
Обаче понеже помпата е зацепена директно на кол.вал , и предполагам дебита и зависи от оборотите на вала. Ако сложа електрическа , как ще увеличавам дебита ?
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Бензинова помпа на фиеста

Мнение от HACKO » 15 апр 2015, 19:21

Няма проблем.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Бензинова помпа на фиеста

Мнение от bateto_toshko » 17 апр 2015, 11:36

Ок , обаче нали при по високи обороти на кол.вал иска да се вкара повече гориво , а електрическата ще вкарва еднакво гориво при всяко положение :roll: , сигурно няма да има пълна мощност във високите , ама както и да е , може пък да падне разхода така :) ....ти отвора към блока ,който остана от старата помпа с планка ли го затвори?.....Другото което ми идва наум е да сложа електрическата последователно на механичната , защото сега като не е карана известно време ми се налага да помпя педала на газта в несвяст докато влезе бензин в карб.(прецакан е смукача).И веднага след паленето ниските ги няма никакви.Та си мислех евентуално като дам на контакт ,електрическата да ми помпи гориво няколко секунди вместо аз да помпя с педала :mrgreen:....не виждам при карбураторите , къде е обратното гориво към резервоара , има ли въобще такова?
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Бензинова помпа на фиеста

Мнение от HACKO » 23 апр 2015, 17:07

А след като карате само на Бензин, защо трябва да слагаш електрическа? оправи си смукача и не ти трябва, а като помпиш педала, не се качва бензин в карбуратора.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта