Форд Ескорт - скорости

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Форд Ескорт - скорости

Мнение от valio57 » 17 дек 2015, 15:28

Здравейте отново колеги,
След ходене по мъките с Опел а сра,която ми съсипа живота се върнах на Ескорта. От вчера съм собственик на Ескорд 1.8 ТД 66кВ. Но и с нов проблем. Скорости. Като натисна педала до долу и едвам включвам скоростите. Доколкото знам ако е износен съединителя то той трябва да зацепва при почти пуснат педал. А при мвн е натиснат "до ламарината" и много трудно влизат скоростите. За сега хъркане няма. Мислех да натегна жилото и да се оправят нещата. Да ама като не знам как се натяга жилото. Четох в мануала за ескорт ама не ми стана ясно. Четох по форума но по моя проблем не намерих тема. Пишете за някакви маслени помпи на съединителя. Не знам дали имам такова животно и аз на моята. Доколкото знам е вилка която натиска аксиалният лагер. А се задвижва от лостова система и жилото. За каква помпа иде реч. И да ми кажете за смяна на съединител ли съм или имам друг проблем. Иначе колата си тегли нямам боксуване на съединител. проблем ми е включването и то на всички скорости. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорд - скорости

Мнение от essex » 17 дек 2015, 15:58

Съединителя е с жило, трябва да легнеш по гръб в краката на шофьора, да светнеш и да огледаш добре, трябва да видиш главата на на болт шестограм https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... wiGAShhMGE
когато завиаиш болта по часовниковата стрелка съединителя започва да отделя ниско, като го отвиваш съединителя отделя горе. Това е при ескорт 1997 год. 1.6 бензин , може би е същото и при дизеловия, колеги ще кажат, имаше една тема за проблем със скоростите, чупи се нещо и няма превключване
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорд - скорости

Мнение от valio57 » 17 дек 2015, 16:08

Благодаря колега, това в мануала не бе описано. Регулиране жилото на съединителя. Само да спре да вали и отивам да се пробвам с "гмуркането".

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорд - скорости

Мнение от essex » 17 дек 2015, 16:45

Може да имаш проблем със скоростната кутия, но там вече скоростния лост си се движи безконечно, ето ти все пак темата http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=62578 сега е намерих, ти определено нямаш този проблем. При мен педала на съединителя в супер твърд и понякога просто не може да се натисне докрай, за това при мен като загрее по трудно влизат скоростите, съединителя ми е за сменяне въпреки че отделя малко над средата :D:
ето къде се намира болта, но при свалени педали :D: http://pics.data.bg/albums/39369/%D1%82 ... %BB%D1%8F-
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
eodor
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 31 дек 2007, 09:38
Модел на автомобила: Mк3 2.2 -228hp
493Nm
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорд - скорости

Мнение от eodor » 17 дек 2015, 16:46

Така и така ще се надупиш, виж тресчотката дали има счупени зъби.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорд - скорости

Мнение от essex » 17 дек 2015, 16:56

Колега някой ескорти са с този болт и зъбите на тресчотката не се използват, а други имат механизъм с пружина и тогава зъбите се използват.
Дефакто са 2 вида :)
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от lubomirov89 » 17 дек 2015, 19:46

Колега ти ли беше с астрата ф дето прави мотора (x16xel) инъче най вероятно си за феродо... Задна как влиза?

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от valio57 » 17 дек 2015, 22:59

lubomirov89 написа:Колега ти ли беше с астрата ф дето прави мотора (x16xel) инъче най вероятно си за феродо... Задна как влиза?
Да колега аз съм с този двигател за опела и му правих основен ремонт.Двигатела работи безупречно но стръви масло. От някъде тече масло сменях семеринги и все едно че не съм правил нищо. Карах го и в сервиз и там неможаха да разберат откъде тече. Попадна ми този форд ги сменихме. Не можеш да си представиш колко ми олекна. Даже вчера вечер се напих от кеф че вече не е мой. Днес исках да регулирам съединителя ( жилото) и разбрах че регулировката е откъм педал а не на скоростната. Направил съм десетки съединители но на Жигули,Москвич,Вартбург, Трабант. Това обаче са по-нови модели коли и затова питам. Не ми се сърдете но съм от старата генерация та си питам. Вие по-младите сте по-запознати с новите неща.

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорд - скорости

Мнение от valio57 » 17 дек 2015, 23:04

eodor написа:Така и така ще се надупиш, виж тресчотката дали има счупени зъби.
Ще слаам человата лампа е се гмуркам дълбоко. Ама това с надупването НЕЕЕЕЕЕ. Лягам по гръб и съм под волана. Такива опасни пози ,ааааа не! :)

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорд - скорости

Мнение от valio57 » 17 дек 2015, 23:22

essex написа:Може да имаш проблем със скоростната кутия, но там вече скоростния лост си се движи безконечно, ето ти все пак темата http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=62578 сега е намерих, ти определено нямаш този проблем. При мен педала на съединителя в супер твърд и понякога просто не може да се натисне докрай, за това при мен като загрее по трудно влизат скоростите, съединителя ми е за сменяне въпреки че отделя малко над средата :D:
ето къде се намира болта, но при свалени педали :D: http://pics.data.bg/albums/39369/%D1%82 ... %BB%D1%8F-
Да колега и моя педал е твърд но първа при запален мотор мнооого трудно влиза. А за задна няма да говоря. Когато имам за задна гася,включвам задна,паля и чак тогава потеглям. Ама днеска целият ден така го ръси дъжда полека и целият ден. Псувал съм като овчар обаче дъжда не спря, по-голям инат излезе. Утре отивам рано да я регистрирам на мое име и после да се занимавам със съединителя. Дръжте ми палци, дано го оправя,дано не е за смяна.

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от valio57 » 18 дек 2015, 13:03

Вече е моя, официално. Отивам да видя какво ще направя с "гмуркането" и какъв заек ще излезе от тази трънка :)

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от lubomirov89 » 18 дек 2015, 13:26

Колега съединителя е за смяна, няма канво да се мъчиш. Направи тема за колата, би било интересно!

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от essex » 18 дек 2015, 16:28

При износено феродо първа влиза с мъки, но не изхрущява, а задна изхрущява.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от valio57 » 18 дек 2015, 17:56

Готовооооо. Скоростите си влизат също като на кола :D . Направих го реглажа на жилото. То било лесно. Прави се и без "гмуркане". Стига да се знае къде е болта. Направих 3 оборота на болта на затягане с шестограмен ключ 6мм. И всичко си дойде на мястото. оправих също и стъклото на шофьорската врата. Откъснато жило на машинката. Имах две машинки приготвени да ги приспособявам на Опела но така и не им доиде реда. Та тези машинки се оказаха от форд . Нямате си на идея как им се израдвах. Та монтирах тази машинка и сега е всичко на 6.
Да обясня за тези който може би (да не се налага),имат проблем с машинките за стъклата как да си помогнат. Та оригинално машинките са нитовани за вратата. С метални нитове (приличат на алуминиеви попнитове само дето са метални). 7 нита са 4 на релсата по която се движи стъклото и 3 на електромотора с машинката.Превъртях нитовете с 8 мм свредло (да се внимава да не се пробие ламарината на вратата.) Понеже на машинката има 3 тампона за намаляване на шума от работата на ел.моторчето. Пробих 2 мм -тровата ламаринка на тампоните откъм нитовете с бургия 6.5,. Без да ги свалям от машинката. Завити са с ошрафт в пластмасата на машинката. След това с 3 мм бургия самата гума отстрани.През този отвор бкарах една тънка отверка и избутах остатъка от нитовете да не ми пречат. След това направих 8 мм резба нормална. Взех 3 болта и на струг им скъсих главите. Оставих ги на око около 2.5 мм. После отрязах болтовете на дължина около 8 мм без главата.Машинката бе осигурена. Нитовете на релсата распробих с 6 мм бургия и там влязоха 6 мм болтчета М6х15 с гайки. Готово. Развъртях 3 дупки за машинката с 8 мм бургия. После монтирах всичко на място и готово. Стъклото вече се отваря и затваря.
Голями благодарности на всички който ми помогнаха. Тресчотка обаче нямам. това е всичко.
Утре или в неделя ще погледна какво ми чегърта на някое от предните колела. Днес не успях да погледна. Не ми остана време,а вече е тъмно. Леко като натегна волана на ляв завой и спира да чегърта. да ама и колата почва да завива и не мога постоянно да го държа така. Утре ще пиша какво съм намерил.

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от lubomirov89 » 18 дек 2015, 18:10

Колега радеам се че си минал тънкана, успех и покажи колата да се радваме всички :D

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от valio57 » 18 дек 2015, 18:33

Радвам се на тази колица като малко дете нооооо още не е за показване. Срам ме е да кажа ама си е доста ръждива. Особенно лявата страна. Учуден съм че гние горе. Над шофьорската врата по тавана,гредата страничната над пантите на вратата там е страшно, А също и капака на багажника левият рог над мигачите. Като го оправя всичко това ,а то ще е чак напролет. Че сега е студено и не е за кит и боя. Работя под открито небе. Тука нямам гараж.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от ЯЛТА » 18 дек 2015, 19:24

valio57 написа: Тука нямам гараж.
Дааа, това е проблем, но по важното е че любов има............
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от essex » 18 дек 2015, 20:56

Радвам се че си оправил колата с главата си, а не да хвърляш пари при някой "майстор". И аз колко неща излекувах по моя ескорт ........ , но догодина мисля да го сменям :D:
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от valio57 » 18 дек 2015, 21:25

Засега колата се представя от добре по-добре,моторно а и ходова част. Още не съм я пробвал на дълго. Сега около коледа и нова година няма да има късмет да се разходи по надалеч. Жената ще я кара повече,до работа и обратно. А за магазинери знаете какво е сега около празниците. Та и на 31 до вечерта ще работи. след това ще има малко отпуск и ще видя тогава ако има по-добро време ще се позанимавам с нея.
Утре ще я изкъпя и ще кача малко снимки. Че откакто съм я купил не съм я къпал и е като извадена от свинарник. Радвам се че и оправих скоростите.
Много ми помогнахте обаче!Благодаря.

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт - скорости

Мнение от lubomirov89 » 18 дек 2015, 21:43

Ще останеш очарован колко добра кола е форда, напук на бъзиците с матката!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта