Съединител помпа

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
iFURY
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 15 окт 2016, 19:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Съединител помпа

Мнение от iFURY » 31 дек 2016, 21:41

Здравейте.
Получих един проблем май е доста сериозен..изчезна ми съединителя :D Ford Fiesta MK4 1.8DI 75к.с. и много силно се съмнявам да не е помпата защото не съм имал никакви проблеми със трансмисията, някой може ли да ми каже къде се намира помпата на съединителя да я погледна и евентуално да я сменя.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Съединител помпа

Мнение от HACKO » 01 яну 2017, 17:48

Бръкни до педалите и опипай педала на съединителя и мокета около него, ако има спирачна течност по тях е от помпата. Също виж отдолу под колата дали не тече спирачна течност между двигателя и скоростната кутия, тогава е от лагер-помпата.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

iFURY
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 15 окт 2016, 19:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съединител помпа

Мнение от iFURY » 01 яну 2017, 20:13

HACKO написа:Бръкни до педалите и опипай педала на съединителя и мокета около него, ако има спирачна течност по тях е от помпата. Също виж отдолу под колата дали не тече спирачна течност между двигателя и скоростната кутия, тогава е от лагер-помпата.
Благодаря много, оказа се че не е помпата доло при педала защото няма течност, ами точно между двигателя и скоростната кутия има текла спирачна течност омазано е доста, трудно ли се сменява лагер помпата, къде се намира, ако можете да ми кажете или направо да я карам в някой сервиз.

П.С. И какви пари горе-доло вземат за тази дейност :D :D :twisted:

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Съединител помпа

Мнение от OgiDogi » 01 яну 2017, 20:29

iFURY написа:Благодаря много, оказа се че не е помпата доло при педала защото няма течност, ами точно между двигателя и скоростната кутия има текла спирачна течност омазано е доста, трудно ли се сменява лагер помпата, къде се намира, ако можете да ми кажете или направо да я карам в някой сервиз.
Ами, то си е като смяна на съединител - скоростната кутия долу и за да не повтаряш упражнението в скоро време, прегледай съединителя и при възможност смени поне феродовия диск. Щом е протекла помпата, вероятно дискът ще е омаслен и дори да изглежда добре, при всяко зацепване ще приплъзва (за теб незабележимо) по няколко оборота повече и ще се износи по-бързо.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

iFURY
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 15 окт 2016, 19:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съединител помпа

Мнение от iFURY » 02 яну 2017, 13:10

Благодаря много!
Направо ще купя комплект съединител с ферода и притисквателите и ще сменя всичко наистина за да не правя тая процедура през 1 месец.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 46 госта