Капак на клапаните Focus MK1 1.8 Zetec

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
ubitak
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 26 фев 2014, 18:26
Модел на автомобила: Focus MK1 1.8 Zetec 3-door
ex. Fiesta MK3 134.4dB
Status: Извън линия

Капак на клапаните Focus MK1 1.8 Zetec

Мнение от ubitak » 04 яну 2017, 20:20

При последното обслужване реших да си сменя и гарнитурата на капака на клапаните, защото имаше леко сълзене. Двигателят е с код EYDC с дебелата гарнитура на капака на клапаните. При махането на капака забелязах, че отзад от към горивната рейка има назъбване и даже ушето на средния болт е размазано и липсва малко парче. Сложих новата гарнитура (след като сменях, защото ми пращаха меката) и на мястото с назъбване приложих силикон за гарнитури. Всичко пасна и стана, но започна да сълзи точно зад ангренажния ремък и при най-предния ляв болт. Има ли някакъв точно определен начин на поставяне - посока страна, защото тази гарнитура в момента на колата е втора чисто нова (различни марки употребих като втората е Виктор Рейнц) и пак има изпускане? Единственото което не съобразих е да си поръчам втулките с гумените вложки и ползвах старите. По клипове и информация в интернет има и друг вариант на капака на клапаните с мека гарнитура и улеи за нея. Това ми е и другия въпрос - обратно съвместими ли са, и в който и да е от случаите може ли да се намери такъв капак някъде в пределите на България, че чужбинско цените не ми се нравят?

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Капак на клапаните Focus MK1 1.8 Zetec

Мнение от lubomirov89 » 04 яну 2017, 20:52

Аз напоследък слагам само Elring. На доста коли съм сложил и няма никакви ядове. Виктор рейнц нещо много ментаци имат.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта