Проблем с недостигане на нафта до горивния филтър

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
plamen_peshkov
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 13 юни 2014, 10:23
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2005
Status: Извън линия

Проблем с недостигане на нафта до горивния филтър

Мнение от plamen_peshkov » 13 яну 2017, 20:26

Здравейте, от няколко дни не мога да запаля Мондеото ми tdci 2.0 2005г. Мислех, че нафтата е замръзнала и изчаках днес да се размрази, но когато откачих входния маркуч за горивния филтър, при подаване на контакт нафта не стига до него. При надуване на този маркуч се чува бълбукане, което ми подсказа, че няма замръзване по трасето. Някой може ли дами каже как мога да проверя помпата от резервоара дали работи и къде точно се намира тя ? Аз махнах задната седалка и от дясната страна видях една букса на която измерих, че стигат 12V, но тая букса дали е за помпата или за нивомера...? Надявам се някой да даде съвет как да отстраня аварията! Благодаря предварително!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с недостигане на нафта до горивния филтър

Мнение от OgiDogi » 13 яну 2017, 20:48

plamen_peshkov написа:
13 яну 2017, 20:26
Здравейте, от няколко дни не мога да запаля Мондеото ми tdci 2.0 2005г. Мислех, че нафтата е замръзнала и изчаках днес да се размрази, но когато откачих входния маркуч за горивния филтър, при подаване на контакт нафта не стига до него. При надуване на този маркуч се чува бълбукане, което ми подсказа, че няма замръзване по трасето. Някой може ли дами каже как мога да проверя помпата от резервоара дали работи и къде точно се намира тя ? Аз махнах задната седалка и от дясната страна видях една букса на която измерих, че стигат 12V, но тая букса дали е за помпата или за нивомера...? Надявам се някой да даде съвет как да отстраня аварията! Благодаря предварително!
В AutoData по схемите за 2.0 дизел 2005 няма помпа в резервоара. Помпата за високо налягане трябва да засмуче от резервоара и през филтъра (където вероятно се е затлачило от парафин или други сополи). Затова чуваш бълбукане - в другия край има само тръба, потопена до дъното на резервоара. Пробвай, да надуеш към резервоара от тръбата между помпата и филтъра - ако той е задръстен, ще видиш зор.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

plamen_peshkov
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 13 юни 2014, 10:23
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2005
Status: Извън линия

Re: Проблем с недостигане на нафта до горивния филтър

Мнение от plamen_peshkov » 13 яну 2017, 20:52

мерси за жокера отивам да надувам !!!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 78 госта