Няма да се откажа - фокусче 1.8 TDCI 2004 г.

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
itzoni
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 дек 2016, 17:33
Местоположение: павликени
Status: Извън линия

Няма да се откажа - фокусче 1.8 TDCI 2004 г.

Мнение от itzoni » 12 фев 2017, 20:23

Здравейте Колеги ! Качил съм се на Форд 1976 г. с един М 20 , после минах през какво ли не като мотор - от 1.3 до 2.8 , но винаги бензин !
Щерката реши да става и тя участник в движението и докараха едно фокусче 1.8 TDCI 100 к.с. 2004 но аз бъкел не разбирам от дизели .
Смених всичко необходимо ( без забележки по центровките и качеството на материалите ) , но след 15 мин. работа мотора промени звука и започна да " клюфка " . Ясно ми е ,че жабарите са му сипали добавка ( или нашите жабари ) ... Не ми дава чек проблеми , не влиза в авариен режим , но стана нещо по - ръмжащ по време на движение . Имам един комшия със същия двигател мъркащ като коте и без "клюф" но при тест на пътя го отвявам Та въпросите са два ! Да слагам ли и аз добавки и дали може по някакъв начин да се разбере дали двигателя е чипосан !

itzoni
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 дек 2016, 17:33
Местоположение: павликени
Status: Извън линия

Re: няма да се откажа

Мнение от itzoni » 12 фев 2017, 20:37

Колата дойде с джанти 18 " и гуми 245/ 35 /18............... това .... няма как да се кара тук

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: няма да се откажа

Мнение от S_C » 13 фев 2017, 12:21

При нов внос е така-не знаеш кой арабин я е карал и каква камилска мас е сипвал на мотора. Но при положение, че не гори масло и държи компресия, не виждам какво му се притесняваш. Тих дизел няма. Специфичния шум на ярмомелка ще си го имаш винаги.Комън рейл моторите са малко по-тихи, но и там го има. С тия джанти и ако идва от нормална държава, а не от Чехия или Словения примерно...почти сигурно е преживял на е една, а много интервенции по мотора от всякакъв тип.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Няма да се откажа - фокусче 1.8 TDCI 2004 г.

Мнение от dmastard » 14 фев 2017, 00:00

Колега, сложи от лъскавата нафта и кажи как работи с нея.

itzoni
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 дек 2016, 17:33
Местоположение: павликени
Status: Извън линия

Re: Няма да се откажа - фокусче 1.8 TDCI 2004 г.

Мнение от itzoni » 14 фев 2017, 17:14

Е аз по принцип не обичам да правя компромиси с горивата , но и с " лъскава " клюфкането си остана , а по повод съмненията за чип тук едни спецове ме убеждават , че щом не пуши при рязко подаване на газ значи няма а и нямало как да се разбере бъркано ли му е в мозъка ...
Аз се съмнявах за чип който да променя газоразпределението и от там да идва тоя звук че ме дразни . Иначе ако не слушам мотора а звука от ауспуха няма никакви колебания . Явно е бил с присадка в маслото . Четох из форумите за една "XADO" технология , но не знам дали да експериментирам да не направя някоя по - голяма беля и май ще си го кара щерката така пък той да си клюфка !

itzoni
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 дек 2016, 17:33
Местоположение: павликени
Status: Извън линия

Re: Няма да се откажа - фокусче 1.8 TDCI 2004 г.

Мнение от itzoni » 14 фев 2017, 18:24

Пък и с лъскавата нафта му сипах и добавка на ABRO уж специална за комън рейл . Не ми се вярва тя да е вдигнала някакви мизерии от резервоара защото ако не му достига гориво на мотора ще ми даде чек проблем а той не трепва ... просто това клюфкане ...
Не знам как да го определя . Пак казвам аз от доста години се занимавам с Фордове , но никога до сега с дизел . Това се чува като един звук "клюф" не чук , трак или други метални звуци , без вибрации на мотора , в един момент от четири тактовата работа на едно от буталата равномерно и постоянно до загряване на мотора - после почти се губи !

itzoni
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 дек 2016, 17:33
Местоположение: павликени
Status: Извън линия

Re: Няма да се откажа - фокусче 1.8 TDCI 2004 г.

Мнение от itzoni » 14 фев 2017, 19:01

Аз наистина няма да се откажа докато не го вкарам в пътя този мъник . Мразя нещо по колата ми да не е в ред . В сервиза ( занимавам се с гуми ) идват къде по тропащи и хъркащи Фордове и аз слухтя като клюкарка около тях , но идват и такива без моя проблем , така че не мисля , че си въобразявам .

Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Няма да се откажа - фокусче 1.8 TDCI 2004 г.

Мнение от dmastard » 14 фев 2017, 20:33

Може да запишеш видео и да го качиш, за да го чуем

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта