Съмнение за проблем с маховика.

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Васил
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 11 мар 2017, 19:32
Местоположение: Smolyan
Status: Извън линия

Съмнение за проблем с маховика.

Мнение от Васил » 11 мар 2017, 19:42

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Ford Mondeo MK4 - 2009г. При покупката на колата още забелязах съмнително претрисане на автомобила при изгасянето му. Мотора е 1,8 TDCI- 125kc., запалването е с копче не знам това дали има някакво значение. Когато му правих диагностика в Мотофое не можаха да ми кажат дали маховика е сменен и от какво се получава това претрисане при угасването на автомобила. Продавача, който беше посредник ме уверяваше,че преди по-малко от месец е сменян маховик и съединител на колата и ми предостави документ уж за тази смяна. Гаранцията която е дадена по документ е 6м. и не знам нормално ли е това или не. До сега не съм карал тази марка и няма как и къде да направя сравнение дали това е в нормите. Моля за помощ ако някои си има няква идея от къде може да бъде и дали това е проблем.

Благодаря за разбирането.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Съмнение за проблем с маховика.

Мнение от OgiDogi » 11 мар 2017, 19:56

Васил написа:
11 мар 2017, 19:42
Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Ford Mondeo MK4 - 2009г. При покупката на колата още забелязах съмнително претрисане на автомобила при изгасянето му. Мотора е 1,8 TDCI- 125kc., запалването е с копче не знам това дали има някакво значение. Когато му правих диагностика в Мотофое не можаха да ми кажат дали маховика е сменен и от какво се получава това претрисане при угасването на автомобила. Продавача, който беше посредник ме уверяваше,че преди по-малко от месец е сменян маховик и съединител на колата и ми предостави документ уж за тази смяна. Гаранцията която е дадена по документ е 6м. и не знам нормално ли е това или не. До сега не съм карал тази марка и няма как и къде да направя сравнение дали това е в нормите. Моля за помощ ако някои си има няква идея от къде може да бъде и дали това е проблем.

Благодаря за разбирането.
Ако маховикът е разбит, ще чуваш тракане, а не да усещаш претрисане. Вероятно има проблем с някой/някои тампон/и на двигателя/трансмисията.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта