Как да върнем ефективноста на двигателя на фокус 2

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
private.esco
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 05 апр 2017, 15:40
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Как да върнем ефективноста на двигателя на фокус 2

Мнение от private.esco » 09 апр 2017, 17:07

Нека ви споделя как да направите двигателя си нов!
От известно време имах проблеми с авомобилът ми,загуба на мощност,повишен разход на гориво,мудно реагиране при подаване на рязко газ,придръпване във високи обороти,силна миризма на бензин от аспуха,непостоянни обороти и много шумен двигател...
Та реших аз че катализатора мие запушен! Купих си добавката и сипах малко в резевоара,навъртях 20-30километра градско,но ефект не почуствах!Така че по-зачетох по форуми къде що има и се оказа че трябвя и други неща дасе направят зада се активира добавката на 100%
Колата мие на 230 хиляди и винаги когато сменях въздушния филтър отварях кутията пъхах новия филтър и толкова! Но никога не поглеждах в другия край на тръбата където е дросела! Та като махнах тръбата какво да видиш....то дросел лие какво е!? Черно,мазно не прилича на нищо и то от външната страна дето уж трябвя дае чист! Свалих аз дросела (4 винта и една букса ) леле беше страшно от другата страна,а за датчика за въздух дане говорим несе виждаше!Изчистих ги дросела и датчика, лъстнаха като нови! Като колата не беше палена от предишния ден с добавката в бензина,зглобих всичко за 30мин. и настана време за истина...Завъртях ключа и...О чудо!!! двигателя се позамъчи два три пъти и се стабилизира звучеше съвсем различно! тих равен ход,звук мечта,като я изфорсирах не повярвах какво изтече от аспуха, сажди,боклуци и всякви чернилки! Сега гърнетата звучат прекрасно и всички проблеми с мотора изчезнаха а и няколко кончета се върнаха под капака:)

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk


Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта