Помощ

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
mk2Focus
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 27 юни 2017, 16:29
Местоположение: Самоков
Status: Извън линия

Помощ

Мнение от mk2Focus » 03 юли 2017, 17:53

Хора няколко дена чета всичко за Форд Фокус мк2 и информацията е толкова разнородна, че в главата ми стана страшна каша.
Едни хора хвалят 1.6 tdci, други го хулят , но от това което съм прочел съм склонен да вярвам, че е кофти.
1.8 tdci чат пат някой се "изцепи" , че бил добър двигател, друг каже, че не вървял и гори повече.
2.0 tdci уж добър пък , няма много изразени мнения
предпочитам дизели , защото си навъртам километраж и гледам да ми е евтино и да го чипна + генерация и т..н
Имам чипнато Рено клио + генерация , 3.5 извънградско, върви много , за 2 години 200 лева ремонт съм правил - префектната кола, просто ми трябва комби и искам да е Фокус, днес карах един и ми допадна като управление и интериор, ама имаше ръжда и ще трябва да е друг.

Бензин също бих взел в Боми Ауто се продава с 1.6 газ направо, ама като чета едни хора казват, че става газ, други казват, че не става , 3ти казват много сложна поддръжка.
2.0 бензин също бих взел ама пак не се разбира има ли проблем с газта към днешна дата 2017.
Ще съм ви благодарен да изкажете по някое мнение под поста ми.

mk2Focus
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 27 юни 2017, 16:29
Местоположение: Самоков
Status: Извън линия

Re: Помощ

Мнение от mk2Focus » 03 юли 2017, 18:11

Тази кола от Горубляне я гледах http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3yiplz , но не ми дадоха да я подкарам преди да дам капаро, което беше много странно "човека каза, че няма да си губи целия ден да прави кръгчета"

После гледах тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3yiplz имаше малко ръжда под калниците и дисковете бяха доста ръждясали - внесена от Швейцария.

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Помощ

Мнение от GeorgiZ » 20 юли 2017, 17:03

Здравей,

Ако ще е дизел май по-добрия вариант е 2.0tdci. Личното ми менние е да си вземеш бензин! Аз си избрах 1.8тдци защото не го мислих много като си търсих колата. За моя двигател чух много мнения че бил здрав двигател но стигне ли се за ремонти ти бърка сериозно в джоба. Ако усетиш някакви вибрации в купето от двигателя се отказвай от колата! Тези ТемпоСервиз не ми вдъхват доверие...

и понеже гледам че гледаш комбита.... като си избереш колата отвори багажника и в двете страни има по една кора/вратичка. Ако дунапрена отзад е мухлясъл значи влиза вода в колата докато вали. Това май е някакъв масов проблем защото доста такива фордове видях...

Успех при избора!

p.s. За тези пари мога да ти дам и моето комби :) Jeans Blue 1.8tdci 2006ta... Наскоро смених маховика, тампони на двигател, амортисьори, на носача някакви тампони, предни и задни накладки.... като проблеми има само една гумена тръба за която ми искаха 80лв за оригинална, но мисля да сложа силиконова. Не съм я пускал в продажба още защото не съм сигурен дали искам да я продавам предвид вложените средства да я стегна.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 37 госта