Мнение за Ford Mondeo Tituanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с.

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
ind3x
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 25 юли 2017, 19:11
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение за Ford Mondeo Tituanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с.

Мнение от ind3x » 25 юли 2017, 22:35

Привет, колеги,

поразрових се с помощта на търсачката, но не намерих тема за конкретния модел и двигател.
Намерил съм Ford Mondeo Titanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с. от 2012 год. и имам следните въпроси :?: :
колко радък е моторът, какви изненади мога да очаквам, много скъпа ли е поддръжката и т.н.
Извинявам се ако има вече такава тема и ще съм благодарен за линк към нея :)

al_lukanov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 08 фев 2011, 12:14
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 2005 sold, Fusion 1.4 TDCI 2009 sold, Focus 1.6 Ecoboost 2012 sold, Volvo V60 2016, Toyota LC120 2008
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Ford Mondeo Tituanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с.

Мнение от al_lukanov » 26 юли 2017, 21:02

И аз зададох същия въпрос скоро но нямаше отговори. Ще следя темата.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Мнение за Ford Mondeo Tituanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с.

Мнение от Ozzie » 27 юли 2017, 21:23

В мобиле-то има една обява за такъв, в cars-а още две.
Това което искам да кажа е, че хората които карат въпросния модел и модификация няма да са много. Вероятноста някой от тях да чете и пише във форума намалява ако не в геометрична, то в аритметична прогресия.
:drink:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ind3x
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 25 юли 2017, 19:11
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Ford Mondeo Tituanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с.

Мнение от ind3x » 27 юли 2017, 21:28

Напълно съм съгласен :)
Но все пак си струва да се попита :)

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Ford Mondeo Tituanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с.

Мнение от S_C » 28 юли 2017, 02:52

Той моторът е слаган в 2-те последни поколения на Мондео, ама това едва ли има някакво значение...Липсата на тия мотори трябва да те насочи към два варианта-или са толкова шантави и скъпи за поддръжка, че никой не е посмял да си ги поръча, или са такива кочини, че изобщо не доживяват до пазара на втора ръка.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Ford Mondeo Tituanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с.

Мнение от kito » 28 юли 2017, 08:49

S_C написа:
28 юли 2017, 02:52
Той моторът е слаган в 2-те последни поколения на Мондео, ама това едва ли има някакво значение...Липсата на тия мотори трябва да те насочи към два варианта-или са толкова шантави и скъпи за поддръжка, че никой не е посмял да си ги поръча, или са такива кочини, че изобщо не доживяват до пазара на втора ръка.
А дали не е, че модела е сравнително нов и много хора в България все още не могат да си го позволят?
Дали не е толкова рядък, защото първоначалната инвестиция за покупка на кола с този двигател и високото оборудване не е много голяма и много хора са решили, че за тези пари биха си купили друга кола?
Вчера видях Форд Мондео МК5 Винале, колкото и да ми хареса, колкото и да съм фен на Форд, не знам дали бих дал толкова пари за него!

ind3x
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 25 юли 2017, 19:11
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Ford Mondeo Tituanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с.

Мнение от ind3x » 28 юли 2017, 10:05

Според информацията, която намерих, моторът е слаган само за най-високото ниво на оборудване - Titanium X S, което наистина предполага че ще е рядък. Силно се съмнявам, че изобщо у нас са продадени сериозен брой автомобили, но в чужбина и в частност UK е бил сравнително популярен а в САЩ дори е бил силно разпространен и монтиран в една сурия модели. Не намерих информация за сериозни проблеми около двигателя с изключение на 1-2 бройки ремапнати/чипосани и естествено карани като за последно. Повечето негативни мнения са аз това че не е икономичен двигател, но все пак са 240 коня, а не балканче :)
А колата, която съм си харесал е върната от лизинг и обслужена в Moto-Pfohe и е с нов двигател, сменен след като стария е изминал 170 000 км.
Все още не знам причината за смяната, но пак според интернетЯ колата не обича бензин със съмнителен произход, тъй като е с директно впръскване.

Ето и линк към Честния Иван за глобално ревю през годините:
https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/f ... o-iv-2007/

Моля, не хейтвайте, а давайте обективни мнения с факти за да сме си от помощ :)

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Ford Mondeo Tituanium S 2.0 EcoBoost - 240 к.с.

Мнение от S_C » 28 юли 2017, 13:33

Не ми звучи никак добре това със сменения двигател на 170 хиляди. Никак. Тия коли са с 5 години гаранция. Имало е някаква игра с публиката тука. Проучи въпроса внимателно, щото това се води още ново и ако измячи нещо по основните агрегати, финсовото нещата ще са брутални.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 78 госта