Ford Focus 2.0 TDCI автоматик не включва задна

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
lyubcho_88
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 07 апр 2011, 17:30
Модел на автомобила: Focus 2010 2.0 TDCi
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Ford Focus 2.0 TDCI автоматик не включва задна

Мнение от lyubcho_88 » 28 авг 2017, 12:04

Здравейте. Имам проблем от както карам колата, около година когато е студена не може да влючи на задна предавка. От тогава има навъртяни 20-25 000км, като маслото на кутията е сменяно някъде 5к км след като я купих. Проблема го имаше преди това и се надявах със смяната да се оправи, но уви. Маслото го сменяха във Ford, мисля около 600лв беше цялата процедура с промиване.
Кутията е 6 Speed Powershift 6DCT450 - MPS6. Това ми дава по VIN номер. Преди го правеше рядко, но в последно време постоянно е така, и то само докато загрее маслото или по-скоро да го развърти, в рамките на 2-3минути и после се оправя. Много е неприятно, т.к. някой път се налага да излизам на задна рано сутрин и това е невъзможно. Един път пък с маневра застанах пред една кола на улицата и ни напред, ни назад :(

Въпроса ми е към притежателите на автомобили с такава АСК, знае ли се нещо за проблема и евентуално за решението му. Правих диагностика с delphi и мога да дам кода на грешката, която записва в контролера на кутията, но довечера, че остана на другия лаптоп.
Също ще ми е полезно ако ме насочите към специалист, който би могъл да излекува кутията. За София.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2.0 TDCI автоматик не включва задна

Мнение от S_C » 28 авг 2017, 19:14

С тази кутия щеше да е чудно ако нямаш проблем. Кутията в БГ няма кой да ти я ремонтира. Това е т,нар. Getrag кутия-по името на фирмата, която я е разработила, първоначално за Крайслер. Тестовете и за надеждност се оказват пълен провал, отделно Крайслер отказват да влагат серийно нещо, за което на практика няма консумативи-маслото за тази кутия е разработено специално за нея от Кастрол. Ефектът вече си го усетил финансово при смяната на маслото в сервиза-600 кинта за "добър ден". На практика няма заместител и се сменя в интервала 30-45 хиляди "по часовник". Забравиш ли го-кутията умира много бързо. Много сложна кутия с двоен съединител и безумно ниско дори за европейския пазар качество. Разбирайки неуспеха си, от Getrag започват да се чудят на кого да я продадат и заради ниската цена....познай кои са първите кандидати- Форд, Волво и Мицубиши (за Европа). Обичайните клиенти на всички видове боклуци, които не могат да бъдат продадени другаде. Японците обаче рано се усещат в каква манджа са нагазили. Като харакетристики не е лоша кутия, но като качество е пълна безнадеждност, а доколкото изобщо подлежи на ремонт, той не може да се направи от всеки и е много скъп. Особеностите и са толкова много, че няма как да се изброят дори в няколко поста. Говорим за нещата, които не трябва да се правят, защото могат да я повредят. Има описани безумни случаи, в които пускането на колата назад по инерция повече от десетина метра води до повреда в кутията. Отказва задната скорост. Поведението и при ниски температури вече го знаеш какво е. Не си само ти, всичките са така. Забранено е колата да се тегли и бута в която и да е посока при температури под 0 градуса. Може да се мести само ако предните колела не опират в земята. Заради тия неща из половината свят потребителски организации водят дела срещу Форд, защото кутията продължава да се произвежда и да се монтира серийно.
Проблемите в електрониката и са отделна тема и ако все пак се окаже малкия дявол-т.е. нещо по токовете да дава проблем-оправяй я и се ориентирай към продажба много бързо, докато още колата върви. И следващия път не си купувай кола с точно тази кутия!
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

lyubcho_88
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 07 апр 2011, 17:30
Модел на автомобила: Focus 2010 2.0 TDCi
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2.0 TDCI автоматик не включва задна

Мнение от lyubcho_88 » 30 авг 2017, 10:13

Wow, това е доста притеснителна информация, дори не предполагах, че съм влязъл в такъв филм...
Ето какви грешки ми дава диагностиката с delphi
- P0603 Internal Control Module Keep Alive Memory (KAM) Error
http://www.thedieselstop.com/forums/f24 ... 03-286223/
което май не е притеснително
- P073E Unable to engage Reverse
това и аз си го знам :mrgreen:
https://www.obd-codes.com/p073e

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2.0 TDCI автоматик не включва задна

Мнение от S_C » 30 авг 2017, 18:20

Има две фиести за продаване тук наблизо, 5 или 6 годишни са, с такава кутия. Познай...и на двете кутиите са тотална щета, умрели с няколко седмици разлика. Едната май беше под 100 хиляди км. На практика са чисто нови коли, точно им свърши лизинга и умряха. Но при теб филма още не е ясно какъв е. Може да е нещо по електрониката на кутията с тая загуба за захранване. МП какво казаха по въпроса когато е била при тях колата?
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

lyubcho_88
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 07 апр 2011, 17:30
Модел на автомобила: Focus 2010 2.0 TDCi
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2.0 TDCI автоматик не включва задна

Мнение от lyubcho_88 » 31 авг 2017, 11:17

Не съм я карал в МП след смяната. Ходих до Gemini и смяна на електрониката ще е около 2-3000лв.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2.0 TDCI автоматик не включва задна

Мнение от S_C » 01 сеп 2017, 10:40

Нямаш кой знае какъв избор. И цената е нормална, особено ако дават гаранция.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта