Дебитомер

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
niksan79
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 13 авг 2009, 00:12
Модел на автомобила: Ford Focus, 1.8 TDCI(115k.),2002г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Дебитомер

Мнение от niksan79 » 16 окт 2017, 22:14

Здравейте.
От доста време ми правеше впечатление, че Фокуса (1.8 tdci, 115 коня) е доста муден в ниски обороти, а и разхода ми се повиши (не мога да го сваля под 6,2 л./100, смесено). Дойде ли по-голямо нагорнище и не мога да го изкарам на 5-та. Самата кола, "тръгва" да върви след 2800 оборота. Имаше една записана грешка,....нещо за турбото, но след изчистване не се е появявала повече на диагностика. Проверени са маркучите на вакуума. По съвет на моя майстор, я покарах известно време "душманската" и сега е с една идея по-отзивчива при подаване на газ. Може да се каже, че започна да върви от малко по-ниски обороти. Онзи ден си направих експеримент и дръпнах буксата на дебитомера. За моя изненада нямаше абсолютно никаква разлика, нито във вървежа на колата, нито в пушенето от ауспуха. Според Вас дали имам ли проблем с дебитомера? Чистил съм го със спрей и нямаше никаква разлика..

P.s. И друго констатирах. При високи обороти на място, гофрираните маркучите от интеркулера не се надуват, а си остават меки. Авери твърдят, че макар да е на място колата, тези маркучи трябвало да се втвърдят...
Благодаря предварително,
Никсан
Формата е моментна, класата е вечна........

strong
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 09 апр 2017, 22:35
Местоположение: Първомайци
Status: Извън линия

Re: Дебитомер

Мнение от strong » 16 окт 2017, 22:36

Имах подобен проблем с турбото,след смачкване на педала на газта маркучите не се издуваха.Оказа се изваден маркуч на вакума.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта