Сив дим при палене

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Ivohristov39
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 02 сеп 2017, 16:58
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Сив дим при палене

Мнение от Ivohristov39 » 19 фев 2018, 11:07

Здравейте колеги . Обръщам се към вас с един въпрос . Та форда ми е фокус 2 1.8 тдци 115кс . Проблема при мене че сутрин при палене за около 10 сек. излиза сив пушек който не мога да кажа , че е доста и някой път в първите 3-4-5 сек колата като че ли си мени оборотите и пресецва и се оправа след 2-3 леки пресецвания . Един приятел който не го знам колко разбира ми каза , че най вероятно е дюза . Също така искам да кажа , че с много много бавни темпове ми се губи антифриз . Мисля , че е важно да го кажа .Искам също така да вметна , че този пушек го има само когато колата не е палена над 10 часа , защото сутринта я запалих и изпуши минах 10 км и я спрях . 4 часа по късно запалих да видя и този дим беше само при паленето за няма и 1-2 сек и вече не се виждаше . Ако някой може да ми даде мнение , защото мислех да ходя да купувам Про Тек добавка за дюзи , но не сам на ти с тия работи . Благодаря :)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сив дим при палене

Мнение от ЯЛТА » 19 фев 2018, 12:45

Не се филмирай, и не използувай никакви добавки ! Сивият пушек когато е студена при първоначалното палене е поради недоброто изгаряне на нафтата, може да се дължи евентуално на изгоряла подгревателна свещ. Това не е болка за умиране. Ако има проблем с дюза- то компютъра ще я вкара в авариен режим и ще ти светне жълтата лампа на чека, а колата тогава няма да има мощност и по това ще разбереш че има проблем.
Последна промяна от ЯЛТА на 19 фев 2018, 23:49, променено общо 1 път.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Сив дим при палене

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 19 фев 2018, 19:37

ЯЛТА написа:
19 фев 2018, 12:45
... Синият пушек...
Ама той пита за СИВ.
*fe*

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Сив дим при палене

Мнение от ivo_63 » 19 фев 2018, 20:51

То от дизел син не излиза ...Колега, сезона е такъв , че може да е конденз, карай така и следи маслото да не стане боза. Може и да се филмираш , може и да ескалира нещо . Повече внимание към маслената щека и не се кахъри много.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 33 госта