Focus mk2 глъхне при палене след дълъг престой

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
shenti_bul
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 20 окт 2013, 09:14
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 2000г.
Status: Извън линия

Focus mk2 глъхне при палене след дълъг престой

Мнение от shenti_bul » 28 апр 2018, 19:24

Здравейте колеги имам нужда отново от съветите ви, взех на жена ми бензинов фокус 2006 1.6 101кс и е много доволна засега. От няколко дни се появи един досаден проблем при палене след дълъг престой, пали от раз но първите 10 секунди се дави и неможе да поеме след което заспива и повече няма проблем.Вечер като си тръгва от работа след цял ден престой пак този проблем. Пробвах да дам газ докато глъхне но започва да притриса и да пуши синьо. Интересно е че проблема се появи изведнъж преди няколко дни, имам форскан и я закачах няма никакви грешки освен една U1900-20

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 глъхне при палене след дълъг престой

Мнение от synthez 3D » 28 апр 2018, 20:08

Това е безобидна грешка и се отнася до проблем в комуникацията. Не и обръщай внимание, защото е временна и не е важна. Търси проблема другаде.
Изображение

shenti_bul
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 20 окт 2013, 09:14
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 2000г.
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 глъхне при палене след дълъг престой

Мнение от shenti_bul » 28 апр 2018, 20:30

Благодаря колега, преди десетина дни и напълних догоре 100 октанов бензин и два три дни след това се появи проблема, незнам дали има общо, има още половин резервоар ще чакам да го изразходи и ще и напълня 95 но едва ли е от това

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 глъхне при палене след дълъг престой

Мнение от ЯЛТА » 28 апр 2018, 21:12

shenti_bul написа:
28 апр 2018, 20:30
Благодаря колега, преди десетина дни и напълних догоре 100 октанов бензин
Моята Пума с 1.6 мотор я карам само със 100 октана от ЕКО., и нямам никакви проблеми. Струва ми се като недостиг на бензин в рейката, докато не "навакса" след определено време. Пробвай с 30 секундно изчакване преди палене и на контакт- да надуе помпата. Може и филтърче нещо да е позапушено, знае ли човек.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 глъхне при палене след дълъг престой

Мнение от kito » 28 апр 2018, 23:05

Колега,
В момента, в който почне да глъхне, махни си крака от педала на газта, след което го натисни отново да си ускоряваш нормално и няма да имаш проблем.
Ще ти прави така понякога, не е болка за умирачка. Просто си махай крака, ало смачкаш педала, ще глъхне още повече.

Потребителски аватар
private.esco
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 05 апр 2017, 15:40
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: RE: Re: Focus mk2 глъхне при палене след дълъг престой

Мнение от private.esco » 30 апр 2018, 20:34

kito написа:Колега,
В момента, в който почне да глъхне, махни си крака от педала на газта, след което го натисни отново да си ускоряваш нормално и няма да имаш проблем.
Ще ти прави така понякога, не е болка за умирачка. Просто си махай крака, ало смачкаш педала, ще глъхне още повече.
И при мен го има това затормозяване и дори гасне и не знам от какво е! Нови свещи, кабели, бобина, чистих и дюзите масло смених филтри и пак го има та даже и температурен датчик и пак... Вече незнам от какво е!? Май и никой не знае както виждам

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk


shenti_bul
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 20 окт 2013, 09:14
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 2000г.
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 глъхне при палене след дълъг престой

Мнение от shenti_bul » 30 апр 2018, 21:33

Интересно че откакто се стопли времето започна да глъхне а зимата нямаше проблем, нещо да е дроселова клапа, де да знам вече, а и така да се сменят неща на проба грешка не е работа

Потребителски аватар
private.esco
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 05 апр 2017, 15:40
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: RE: Re: Focus mk2 глъхне при палене след дълъг престой

Мнение от private.esco » 30 апр 2018, 22:26

shenti_bul написа:Интересно че откакто се стопли времето започна да глъхне а зимата нямаше проблем, нещо да е дроселова клапа, де да знам вече, а и така да се сменят неща на проба грешка не е работа
Да точно! Изведнъж започна даго прави... Може да смуче въздух отнякъде, недостатъчно налягане на горивото, от гумички на клапаните да покапва масло в цилиндрите и после от това да глъхне или някой датчик дае забил и да казва на компа че двигателя е топъл и да несе пуска смукача на студен.. Вече незнам теории много но коя е вярната никой не може да каже със сигурност

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk


Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта