Страница 1 от 1

Гори бушон

Публикувано: 03 фев 2019, 20:40
от GalivarBulgaria
Здравейте колеги онзи ден както карах форд ка 1.3 60 к.с. 1997г. изгасна и не запали повече.На пръв поглед установих че бушон N 20(electronic engine management)беше изгорял сложих нов 15 амперов и като дадох контакт пак изгоря така изгорих 3 бушона.Установих също че бензиновата помпа не се чува и не праща гориво също и извадих свещите и не дава никакъв ток.Явно този бушон командва помпата и тоците но въпроса ми е защо гори?

Re: Гори бушон

Публикувано: 03 фев 2019, 22:46
от OgiDogi
Този предпазител захранва:
Engine Control Unit - компютъра
инжекторите
клапан за празен ход
клапан за вентилация на резервоара
дебитомер
Vehicle Speed Sensor - датчика за скорост над дясната полуоска

Разкачваш всички елементи, без компютъра и пробваш с нов предпазител. Ако изгори и при проверка се окаже, че по проводниците няма окъсяване в следствие на протриване (или нагризване от мишки), компютърът си е заминал. Бензиновата помпа се пуска от реле (К20), което се задейства от компютъра - той не работи и помпата също.

Re: Гори бушон

Публикувано: 04 фев 2019, 17:34
от GalivarBulgaria
Благодаря колега днес я закарах на майстор да видим какво ще се окаже.

Re: Гори бушон

Публикувано: 08 фев 2019, 21:34
от GalivarBulgaria
Колата е готова оказа се оголен кабел от инсталацията в двигателния отсек който дава на късо още веднъж благодаря на колегата за изчерпателния отговор!