Проблем с двигател или ангренаж

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
azbest
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 03 окт 2019, 12:00
Местоположение: Asenovgrad
Status: Извън линия

Проблем с двигател или ангренаж

Мнение от azbest » 03 окт 2019, 12:05

Здравейте! Незнам дали тук е мястото но ще попитам. Имам Ford Focus 1.6i - 1999г. Въпросът ми е от известно време ( около 4 месеца ) колата изгуби мощност и взе да дава среден разход на гориво около 13 - 14 литра , което е много имаики в предвид че карам нормално. И взе да се чува някакво почукване от към двигареля когато колата види малко зор например по нанагорнище. Отидох на маистор закачихме я на компютър но там нищо не показа ( впръскване, дозиране и тъка на татък всичко си било ок ), качи се да я пробва и каза че ангренажа е прескочил 1 или 2 зъба и като се смени и се направи центровка всичко ще се оправи. Въпросът ми е дали някои се е сблъсквал с подобно нещо и дали нещо не ме баламосва майстора, тъи ката съм малко бос в тази област ще се радвам на вашето мнение и препоръки.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с двигател или ангренаж

Мнение от HACKO » 03 окт 2019, 17:44

И като смята, че има прескочил зъб, защо не провери и при нужда да коригира? Така ако продължаваш да караш ( ако наистина има прескочил зъб) може да повредиш клапаните.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с двигател или ангренаж

Мнение от aspasia » 03 окт 2019, 22:20

И аз имах два прескочили зъба харчеше много и нямаше мощност така си карах почти година вината беше в майсторите дето ми сменяха ангренажа иначе си палеше от раз. Моят двигател е zetec-s с алуминиевият капак на клапаните

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с двигател или ангренаж

Мнение от S_C » 03 окт 2019, 23:01

По спомен- толерансът е до към 4 зъба, като на четвъртя май удря. Така, че...оправете колата докато е време.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

azbest
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 03 окт 2019, 12:00
Местоположение: Asenovgrad
Status: Извън линия

Re: Проблем с двигател или ангренаж

Мнение от azbest » 04 окт 2019, 07:28

Благодаря. Ще я оправя, в понеделник съм на сервиз и да видим дали ще излезне, че е от ангренажа.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 58 госта