Регенерация форд транзит

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
hondacbr
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 01 май 2014, 20:51
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Регенерация форд транзит

Мнение от hondacbr » 22 юни 2020, 10:04

Здравейте, колеги. Имам едно питане към по запознатите отностно автоматичната регенерация на Форд Транзит 2013 2.2tdci 125к.с. Въпроса ми е може ли по някакъв начин да се изключва? Буса работи извън БГ и когато се включи да регенерира в града, зад него става страшно, пушек и чудо, а там за такива неща глобяват солено! А странното е, че дори и на магистрала да е, пак си се вкючва когато си поиска! Ще се радвам някой да даде съвет или се е сблъсквал с такъв проблем!

iCe_faCe
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 13 сеп 2009, 11:32
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Регенерация форд транзит

Мнение от iCe_faCe » 22 юни 2020, 10:11

Здравейте,мисля че единственият вариянт е да се препрограмира компа, но тогава няма да може повече да се регенерира DPF филтъра и след запушване следва счупена турбина и т.н.Няма как да пуши толкова много при регенерация щом се кара на дълги разстояния. Проблема е някаде другаде според мен.

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk


hondacbr
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 01 май 2014, 20:51
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Регенерация форд транзит

Мнение от hondacbr » 22 юни 2020, 10:20

Ами във Форд го закачиха и казаха. че дюзите са ок, ЕГР е ок. Иначе като се покара известно време включва перката на радиатора, оборотите съвсем малко падат и след известно време от аспуха почва да излиза бял дим и мирише задушливо, като на неизгоряла нафта. След този цикъл след известно време перките спират, мотора си работи перфектно и дима си става при подаване на газ съвсем леко черен.

iCe_faCe
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 13 сеп 2009, 11:32
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Регенерация форд транзит

Мнение от iCe_faCe » 22 юни 2020, 10:32

Тогава трябва турбината да се види дали работи добре.Щом пуши бяло е напълно възмижно от турбината да е или от клапана на турбото.

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk


hondacbr
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 01 май 2014, 20:51
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Регенерация форд транзит

Мнение от hondacbr » 22 юни 2020, 10:47

И аз мислех, че може да е свързано с турбото, но защо само в цикъл на регенерация ще пуши? Ако има дерт с него би следвало да пуши така редовно, или се бъркам?

iCe_faCe
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 13 сеп 2009, 11:32
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Регенерация форд транзит

Мнение от iCe_faCe » 22 юни 2020, 10:51

Не мога да ти кажа защо го прави само при регенерация.Качи я на комп за да се гледат данни на живо и когато дойде пушенето да се видят стойностите на всичко.

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk


Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта