Форд Транзит'87 - скоростна кутия

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
nsk
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 19 авг 2020, 20:28
Местоположение: Където си искам
Status: Извън линия

Форд Транзит'87 - скоростна кутия

Мнение от nsk » 19 авг 2020, 20:47

Здравейте!
Имам "Транзит", произведен през далечната 1987г в Западна Германия ;) Опитвам се да сменя гуменото каре на кардана, това шестоъгълното от страната на скоростната кутия. Не мога да го изкарам, понеже карданът не излиза от вторичния вал, а не излиза, понеже вторичният вал мърда аксиално около 20мм. Нормално ли е вторичният вал да има аксиално движение и, ако не е, какъв би могъл да е проблема? Става дума за "Транзит" къса база, от първите акули със сиеров мотор 2000 куб. см. бензин(на газ :)), карбураторен, с 4 скорости. Всичко по мотор и трансмисия е чугун :)
Бих ви бил много благодарен ако ми кажете откъде да си дръпна ръководство по екслоатация, а също така ако ми спестите излишни излияния от рода, че такива набори вече няма и за какво ми е този боклук, понеже вече съм ги чувал и ролята на кошче за душевни отпадъци нещо не ми отива. Ако може бъдете конкретни, т.е. не искам да опитвам това, в което вие не сте сигурни - вече съм го опитал. Благодаря предварително.

stst1
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 10 юни 2013, 01:01
Модел на автомобила: Ford Tourneo Courier 1.0 Ecoboost; ex Ford Fusion 1.4 Duratec 16V;
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Форд Транзит'87 - скоростна кутия

Мнение от stst1 » 20 авг 2020, 20:48

Поздравления за смелостта да се грижиш за подобен автомобил. Едно време те бяха гръбнака на дребния бизнес в България , но вече са добре забравени.

Тук се намира ръководство за моделната година, която описваш (а и за други модели/години).

https://vnx.su/content/avto/ford/transit_1986-2000.html

Поздрави

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта