Въпрос за горивен филтър на Форд Фокус 1.8 100 коня

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
mitacheto8905
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 06 сеп 2020, 07:20
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Въпрос за горивен филтър на Форд Фокус 1.8 100 коня

Мнение от mitacheto8905 » 06 сеп 2020, 09:37

Здравейте на всички . Собственик съм от 1 месец на Форд Фокус 1.8 100 коня . Сменихме му ремъци , ролки, водна помпа, въздушен , маслен филтър и масло . Горивният филтър щяхме да го сменим и него , даже е купен , но забелязах че единият извод на филтъра който е на колата в момента е затапен . Нямам си найдея защо. Колата си върви доста прилично и нямам никакви проблеми с нея засега . Проверих филтъра който съм взел дали е за моята кола и си е същия като за моята . Ако някой може да помогне ще съм благодарен !!!

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Въпрос за горивен филтър на Форд Фокус 1.8 100 коня

Мнение от MapTo_D » 10 сеп 2020, 16:04

Не става ясно тоя фокус дизел или бензин е, да предположим, че е 1.8 tdci. И предполагам, че някой е затапил обратната нафта, да не отива във филтъра, а директно в резервоара. По спомен някой дори го препоръчваше това, но при мен колата гаснеше, когато правех тази схема.
ако пък дадеш снимка ще е още по-добре. Ако върви нормално може да смениш филтъра като затапиш и новия.

mitacheto8905
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 06 сеп 2020, 07:20
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Въпрос за горивен филтър на Форд Фокус 1.8 100 коня

Мнение от mitacheto8905 » 10 сеп 2020, 19:22

Двигателят е 1.8 TDCI 100hp . Извинявам се за непълната информация . Ще добавя и снимка утре . При мен колата не гасне . Единственото което прави е да си мени леко оборотите от време на време , но не е нещо фрапиращо .

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 51 госта