Мотор 1,8 тдди -Фокус 2002

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Водния дух1
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 24 мар 2021, 19:52
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Мотор 1,8 тдди -Фокус 2002

Мнение от Водния дух1 » 24 мар 2021, 21:43

Здравейте момчета. Преди 1 месец си взех фокусче тдди и имам няколко въпроса към знаещите. Да спомена,че не робувам на марки,но обичам колата да ми е изрядна и винаги да ме закара от точка А до точка В. Та първия ми въпрос е относно прословутата помпа ВП.44/30. Тази електроника показва ли някакви симптоми преди да се скапе. В предвид,че колата е на 250х по километраж ,дали вече е правена ,мога ли да позная по нещо? И втория ми въпрос е относно ЕГР . Ако го затапя ,трябва ли да изключа буксата или не( не стои дилема-да го елиминирам или не- просто отдавна карам печки и съм се убедил,че затапването е по-добро от чистенето) Разбрах,че ,,специалиста'' от Ямбол е един от разбичачите на Форда- тУК в Русе,кой чува петела от този автомобил? Благодаря за вниманието.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Мотор 1,8 тдди -Фокус 2002

Мнение от ivo_63 » 25 мар 2021, 12:04

Точно за Форд не знам да има сервиз в Русе. С електрониката най- напреднал е Велимир / VR- Perfomance/. При специфични , нерешими проблеми доктора за дизели на Форд е само един - Ямбол.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта