Форд фокус проблем със автоматична скоростна кутия

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
vladkogr
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 23 ное 2021, 10:28
Местоположение: София
Status: Извън линия

Форд фокус проблем със автоматична скоростна кутия

Мнение от vladkogr » 23 ное 2021, 10:45

Привет на всички :) От скоро съм собственик на Форд Фокус седан 2005 година 1.6 бензин със автоматична скоростна кутия, първите 200 - 300 километра нямах никакви проблеми докато не светнаха доста лампи на таблото прибрах се до нас на ход и след няколко дни му направих диагностика при един приятел който не се занимава с автоматични скоростни кутии и ми излязоха няколко грешки от които прегряване на скоростната кутия, някакви грешки на 2-ра и 4-та скорост и това е като цяло. Та той ми обясни че според него трябва да се сменят соленоидните клапани на 2-ра и 4-та скорост и от там според него се е появил проблема. Пропуснах да кажа че автомобила не е каран близо 2 години преди аз да го подкарам. След това тръгнах да търся майстори на скоростни кутии и ударих на камък поне за сега голям дефицит са явно. Та въпроса ми е дали някои се е сблъсквал със такъв проблем и евентуално да ми кажете за някои майстор от който сте останали доволен :) Хубав и успешен ден на всички smiley-transport03

Потребителски аватар
G2233
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 14 ное 2007, 20:23
Модел на автомобила: Volvo V50 1.6i Duratec/100к.с/газ/2009
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Форд фокус проблем със автоматична скоростна кутия

Мнение от G2233 » 23 ное 2021, 11:25

Аз бих пробвал със смяна на маслото, на скоростната кутия първо. И без това си е консуматив

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


vladkogr
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 23 ное 2021, 10:28
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд фокус проблем със автоматична скоростна кутия

Мнение от vladkogr » 02 дек 2021, 18:44

:arrow: Ще пробвам дано да се оправи :)

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта