Проблем с Фиеста 1.3 69к.с 2003 бензин

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
MadDog
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 09 фев 2022, 00:08
Местоположение: София
Status: Извън линия

Проблем с Фиеста 1.3 69к.с 2003 бензин

Мнение от MadDog » 09 фев 2022, 00:32

Здравейте група! Така направих си регистрация и това ми е първата тема, която пиша, защото не намерих проблем като моя. Реших, че може да съм полезен на някой ако закъса със същия проблем. Тъ колата както написах по-горе фиеста 1.3 69 кс 2003 газ/бензин ( инжекцион) Проблема започна като (пукане/гърмене) в ауспуха така се чуваше. След това започна да придърпва на ниска предавка и губене на мощност. Закачих я с Делфито да видя какво има, но нямше натрупани грешки. Реших да сменя свещите със кабелите въпреки, че бяха на 10-тина хиляди. Смених ги обаче без никакъв успех. Продължих с бобина,понякога се чуваше леко припукване ( като на пробила свещ/кабел/бибина) смених и нея, въпросното припукване изчезна, но без резултат. Колата не вървеше, придърпваше както преди и онтово си гърмеше в ауспуха, сякаш някой цилиндър не работи, странно. Започнах да ходя на диагностици, всичките бяха категорични, че има ,, изгорял клапан” на първи цилиндър. Свалих главата закарах я на ремонт, казах да се направи всичко необходимо. Отидох за главата и шлайфиста каза, че не е имало изгорял клапан. Леглата били зле и е била 0,15 крива. Купих 8бр нови хидравлични повдигачи. Монтирах главата, сипах течности и запали. Заработи първоначално добре, след като я изкарах придърпването беше изчезнало почти на 100%, но въпросното ,, гърмене” или ,,припукване” в ауспуха се чуваше?! Закачих я отново с диагностиката и пак нямаше грешки... нервирах се и я оставих така няколко дни да я карам. Мина седмица и пак дикагностика, този път излезе ,, сензор атмосферно налягане” грешката ,,p0107”. Поръчах датчика, че го нямаше наличен, смених го и най-накрая се оправи колата.... П.с забравих да кажа, че това което го правеше го правеше и на бензин и на газ, без никаква разлика, по един и същи начин на и на двете горива. Поздрави от мен, и дано да съм бил полезен.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фиеста 1.3 69к.с 2003 бензин

Мнение от F Focus » 09 фев 2022, 20:20

Така се прави, ако искаш да си полезен, а и на теб да ти се помогне!
И добре дошъл-занапред да нямаш поводи да питаш за проблеми! :D
Много автомати-слаби резултати!

MadDog
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 09 фев 2022, 00:08
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фиеста 1.3 69к.с 2003 бензин

Мнение от MadDog » 10 фев 2022, 15:38

Благодаря колега! smileys-car-racing

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта