Ford Ka предърпва

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
4ardafon
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 20 апр 2007, 20:58
Модел на автомобила: Ka
Status: Извън линия

Ford Ka предърпва

Мнение от 4ardafon » 20 апр 2007, 21:07

Здравейте,автомобилът ми е форд Ка,и не върви добре.Проблема е,че когато не е загрял автомобилът и придърпва и на първа предавка като подам газ се дави имного шантава работа.Ка-то е пълен инжекцион като цялата инжекция е гледана на компютър и на ръка и нищо ненамериха по нея майсторите.Смених дебитомер защото другия небеше добре и кабели на свещите защото два бяха бяха скасани един след друг.И няма и няма оправия.И аз лично имам чувството че има някакав проблем с въздуха като натисна гаста и сякаш няква клапа спира въздуха отначало докато колата е студена.След това колата върви добре и изведнъж пак може да започне да предъпва.И като завъртя ключа както е в движвние до позиция след контакт сякаш горивната смес се оправя и се повишават оборотите и колата спира да придърпва.Идеи?

Потребителски аватар
dimbatami
потребител
потребител
Мнения: 387
Регистриран: 31 яну 2007, 20:38
Модел на автомобила: Orion 1.8EFI 16V 105конйе и мондео 1.8 tdi 90 конйе
Местоположение: ПЛЕВЕН
Status: Извън линия

за ка

Мнение от dimbatami » 20 апр 2007, 21:21

човек това с ключа ако е верно ще е феномен но по принцип има и други причини които може да причиняват предърпването ще ти нахвърлям пак ти си тарси темите за тях във форома начи прегледаиси свещите може да са износени или неса за форд смени си въздушния филтар може да са инжекторите може да е ламнда сондата често явление а и катализатора да се е позапушил шъщо и типиеса`tps` трябва да се види така и мафа`maf` но и даи повече инфо за колата и мали газово .катализатор на колко километрае и др.

4ardafon
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 20 апр 2007, 20:58
Модел на автомобила: Ka
Status: Извън линия

Мнение от 4ardafon » 20 апр 2007, 21:25

няма газово на 150 000 км е за катализатор не съм чувал да има

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 21 апр 2007, 11:47

По-принцип трябва да има катализатор, но може да е изтърбушен. Провери си датчика за температурата на охладителната течност ECT sensor. Ако той дава грешна информация на компа, подавнето на горивото се дозира грешно, от там може да се дави и/или да не й достига гориво. Ако по тоците всичко е ОК, остава да се провери гориво-въздушната смес. А тя горивата и въздухът се дозират от компа на базата на данните от ECT sensor, MAF и ламбдата. Така че провери направо и трите датчика.

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Ka предърпва

Мнение от cocoff » 22 апр 2007, 07:16

Като кучешки доктор с 20 год. стаж ми се ще да отбележа, че при поставяне на диагноза по признаци, описани от собственика по телефона(форума), вероятността за грешна диагноза е много голяма :(
4ardafon написа:Проблема е ,че когато не е загрял автомобилът и придърпва и на първа предавка като подам газ се дави
4ardafon написа: След това колата върви добре и изведнъж пак може да започне да предъпва
Не е напълно ясно, колата придърпва само на "първа предавка" или на всички; при студен двигател или и "после" сиреч при топъл; само при подаване на газ или и без газ-на празни обороти... Всичко това го прави само в движение или и на място? При подаване на газ в движение при 2000 оборота или при 4000 оборота, или и в двата случая?
Може и да издребнявам, но ми се струва, че при ремонт чрез форума, всеки детаил е от значение...

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 125 госта