Предложение за преструктуриране

...за всичко свързано с "Клуб Форд България" и неговите потребители
delial
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 26 сеп 2007, 22:04
Модел на автомобила: Rover 75
Status: Извън линия

Предложение за преструктуриране

Мнение от delial » 09 фев 2008, 11:18

Знам, че това би било доста трудоемко, но може би е полезно. Предлагам да се преструктурира един от разделите на форума, като се създаде раздел "Модели" и в него да има под форуми - например Фокус, Фиеста, Ескорт и т.н. Така би било много по-лесно да се откриват теми свързани с моделите, отколкото сега, когато трябват часове за нещо и се получава излишно питане и преповтаряне на теми.

Как смятате - удачно ли е?

Потребителски аватар
venom4o
потребител
потребител
Мнения: 2793
Регистриран: 07 авг 2006, 18:26
Модел на автомобила: Subaru Legacy GTB 2.0 turbo ,Volvo 960 3.0
Местоположение: София- Банкя
Status: Извън линия

Мнение от venom4o » 09 фев 2008, 11:49

това е така ,но примерно аз ще влизам само във форума за сиера а може да има друг модел със проблем за който аз имам решение но няма да прочета темата и няма как да помогна на колегата примерно..

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 09 фев 2008, 12:09

http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... A%F6%E8%FF" onclick="window.open(this.href);return false;
:!:
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
ewgeny
потребител
потребител
Мнения: 1639
Регистриран: 23 фев 2005, 18:03
Модел на автомобила: Sierra 1,6 OHC
Местоположение: Варна (... и няма гараж)
Status: Извън линия

Мнение от ewgeny » 09 фев 2008, 18:43

По мое мнение форума така си е супер.
Sierra 1,6 OHC из дупките си карам!

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 11 фев 2008, 14:55

по модели беше по-добре

Потребителски аватар
Nuclear
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 07 фев 2009, 19:51
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 2000г, бензин
Местоположение: София, кв. Ге(т)о Милев.
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от Nuclear » 08 фев 2009, 09:42

Koйто иска да помогне на някой друг, просто ще хвърли едно око и на другите раздели.
Сега например, ако се интересувам от темички за Focus, трябва да преровя всичките 5-6 раздела, като във всеки от тях, по-голямата част от темите са за други модели и повечето теми трябва да ги отворя, за да видя за кой модел става дума. Струва ми се разхвърляно.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от HACKO » 08 фев 2009, 10:03

Аиде отново се започна, регистрира се някой и започва да ни обяснява как ще ни е по-добре, ПИСНА МИ ! И как успя да изровиш тема от една година, при положение че има по-пресна.
На есен надълго и широко го дискутирахме, разберете че така е по-удобно и така ще бъде.
Nuclear написа:Koйто иска да помогне на някой друг, просто ще хвърли едно око и на другите раздели.
Сега например, ако се интересувам от темички за Focus, трябва да преровя всичките 5-6 раздела, като във всеки от тях, по-голямата част от темите са за други модели и повечето теми трябва да ги отворя, за да видя за кой модел става дума. Струва ми се разхвърляно.
Значи ти като имаш зор да не се мъчиш да търсиш а да ти е на тепсия, а аз да се ровя из всички форуми щото искам да помагам, не ти ли е неудобно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от paci » 08 фев 2009, 10:46

Nuclear написа:Koйто иска да помогне на някой друг, просто ще хвърли едно око и на другите раздели.
Сега например, ако се интересувам от темички за Focus, трябва да преровя всичките 5-6 раздела, като във всеки от тях, по-голямата част от темите са за други модели и повечето теми трябва да ги отворя, за да видя за кой модел става дума. Струва ми се разхвърляно.

Със заглавия като "помгнете", "проблем" и т.н. определено е трудно да намериш нещо.
Не им се сърди.
Само се огледай, че доста голяма част не могат и името да си напишат правилно.
Май понамаляха де *00147*

На пусналия темата му е само и единствено неговото мнение на главата.
А на модератора всички!
Сега да влизам на всеки един в мнението, да чета какъв му е проблема и да съчиня заглавие ли?
Не се сърди толкова на администрацията и структурата на форума.
Погледни нивото на интелект на една част от потребителите. :(

Търсачка на форума върши доста добра работа!

Както ти каза НАСКО, ще трябва малко труд и от твоя страна.
Не може всичко да ти е на тепсия.

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от samsung_bg » 08 фев 2009, 10:51

Аз мисля, че всичките тези теми отдавна трябваше да са в коша, може би ще са по-малко гениите, на които ще им хрумват такива имеи.
Edit: идеи исках да напиша, не имеи :oops:
Последна промяна от samsung_bg на 08 фев 2009, 11:08, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от paci » 08 фев 2009, 10:57

samsung_bg написа:Аз мисля, че всичките тези теми отдавна трябваше да са в коша, може би ще са по-малко гениите, на които ще им хрумват такива имеи.
имеи - с малко кореция в списването означава нещо друго *00138*

Нека си пита човека бре.
Като не ни мързи ще пишем отговори и току виж се пооправили нещата :)

Дано се замислят за заглавията и да ползват търсачката

bensson
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 13 май 2008, 10:17
Модел на автомобила: Fiesta Techno 1.25
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от bensson » 07 авг 2009, 16:54

[quote="delial"]Знам, че това би било доста трудоемко, но може би е полезно. Предлагам да се преструктурира един от разделите на форума, като се създаде раздел "Модели" и в него да има под форуми - например Фокус, Фиеста, Ескорт и т.н. Така би било много по-лесно да се откриват теми свързани с моделите, отколкото сега, когато трябват часове за нещо и се получава излишно питане и преповтаряне на теми.


Подкрепям колегата. Рядко ми се налага да влизам във форума. Но по стечение на обстоятелствата станах собственик и на Ланча Капа, непознат за мен автомобил и се наложи да търся форума им. Организиран е точно по начина който предлага колегата. Удобно и бързо ми е да си намеря информацията която търся в раздела за Капа. За този модел няма нищо издадено като ръководство за ремонт или експлоатация и форума на Ланча много ми помогна в това отношение.

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от ageorgiev » 31 авг 2009, 09:10

Този въпрос се коментира доста често. Според мен начина е да се направи анкета в продължение на 3-6 месеца. Ако превес вземе предлаганата тук схема, за да не се хаби излишен труд (, което е основният аргумент на групата с противоположно мнение - за запазване на статуковото) може просто да се добавят подфорум 1. Ка, Фиеста; 2. Ескорт, Фокус 3. Сиера, Мондео, Скорпио 4. Пума, Проб, Кугър (това може да се дебатира) и всеки да предцени къде да пише. Според мен - разделението по модели е най-логичното от всички :D
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от la4o » 31 авг 2009, 14:21

добре де, сега що ме дразниш?

айде стегнете се и осъзнайте, че няма как да се прехвърлят 28 000 теми в нова структура! и не, недейте да говорите за ентусиасти, които ще помогнат, защото вече N на брой пъти за около 6 години съм виждал ентусиазма на много хора! За пореден път ще кажа, че фразата "дайте да дадем" е типична за географските ни ширини, но на практика не е приложима!

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от ageorgiev » 01 сеп 2009, 23:55

la4o написа:добре де, сега що ме дразниш?

айде стегнете се и осъзнайте, че няма как да се прехвърлят 28 000 теми в нова структура! и не, недейте да говорите за ентусиасти, които ще помогнат, защото вече N на брой пъти за около 6 години съм виждал ентусиазма на много хора! За пореден път ще кажа, че фразата "дайте да дадем" е типична за географските ни ширини, но на практика не е приложима!
Не ми е това идеята...

Разбрал си ме грешно. Идеята е да се създадат няколко нови подфорума, БЕЗ да се прехвърлят мнения и без да се трие сегашната структура :D _friends_
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
Nuclear
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 07 фев 2009, 19:51
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 2000г, бензин
Местоположение: София, кв. Ге(т)о Милев.
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от Nuclear » 05 сеп 2009, 09:46

Може и да се направи нещо като каталог - както е в разделите "Двигател и трансмисия" и "купе", разделени по модели и да се попълва от време на време. Вярно, че изисква усилия, но ми се вижда удобно.

Потребителски аватар
vonnn
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 31 окт 2008, 08:27
Модел на автомобила: Ford Мondeo 1.8 16V Zetec 115к.с GLX 94г.
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от vonnn » 21 окт 2009, 22:30

Незнам за другите колеги как е ,но лично моето мнение е че раздел по "Модели" ще бъде много по удобно ,лесно и ще се отговаря по бързо и с повече мнения предполагам и по компетентни,междудругото това е 1 форум в който виждам да пуснеш тема и да няма 1 седмица отговор та и повече,а човека е в нужда :idea: В раздела ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ е манджа с грозде ,в смисъл цъкаш на 10-15 теми е така просто ,щот не знаеш за каквъв модел става на въпрос от заглавието.А да не говорим да напишеш нешо в търсачката излиза за почти всички модели и години фордове сумати страници,и докато откриеш това дето търсиш вече си се отказал :idea: Не знам може би това е направено с няква цел ли ,щот другите авто форуми за конкретни марки коли в 99% са си по модели и е доста удобно ,казвам го от личен опит някойи ги ползвам от доста години Фиат,Ланча ,Алфа Ромео,Волво,Деу ,БМВ и т.н Плюсове мога да изброявам още доста за по Модели ,но надали ще има смисъл щото са очебйни стига човек да влезе в който и да е друг форум на която и да е марка автомобил :idea:
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от paci » 21 окт 2009, 23:20

Да бе така е, прав си!
Манджа с грозде е!
С такъв интелект е същото и по улиците!
Заглавие "помощ", "моля помогнете", "странен проблем", "парно" (а вътре става дума за вентилатор) ....
К'вото и да структуририраме с такива заглавия ходи си намери нещо.
Да седна да оправям на всеки един такъв заглавието ли?

Сори за тъпашкия ми изказ.

Потребителски аватар
vonnn
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 31 окт 2008, 08:27
Модел на автомобила: Ford Мondeo 1.8 16V Zetec 115к.с GLX 94г.
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от vonnn » 22 окт 2009, 09:10

Така е прав си ,че е пълно с теми с неточни и неясни формулировки ,които объркват и удължават лутането из форума :idea: Но се съгласи ,че ако раздела е по Модели примерно аз като собственик на Мондео ще се насоча направо към този раздел и вътре на каквато и тема да цъкна 99% ще е за Мондео,а не за Фиеста, Орион или др.модели .А така в раздела "ДВИГАТЕЛ и Трансмисия "на 1 страница тук там има някое точно оринтирано заглавие към конкретен модел на темата ,като "Скоростна кутия на форд фокус","Съединител Мондео" :idea:А и другото което не ми се нрави особено,примерно аз питам за проблем някъкъв при моето Мондео със Зетеков ДВГ,отговаря ми собственик на Орион или Ескорт с карбуратор какъв подобен проблем имал и как го отстранил :roll: Е аджиба как да стане ми кажи като нещата са малко по различни между тези модели ДВГ и др системи по автомобила :idea:
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от nikolovvd » 22 окт 2009, 10:56

Ами колега "манджата с грозде" си я правите вие!
vonnn написа:... примерно аз питам за проблем някъкъв при моето Мондео със Зетеков ДВГ,отговаря ми собственик на Орион или Ескорт с карбуратор какъв подобен проблем имал и как го отстранил :roll: Е аджиба как да стане ми кажи като нещата са малко по различни между тези модели ДВГ и др системи по автомобила :idea:
Във форума има хора, които са тръгнали от Капри и са преминали през почти всички модели и ти е бедна фантазията какво им е минало през главата и ръцете. Радвай се, че въобще някой си прави труда да отговаря на неоформените ви въпросите, защото ако се направи по модели и човек си е продал Мондеото и си е взел Фокус, може и да не влезе в темите с Мондео. ;):

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от paci » 22 окт 2009, 11:03

http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=40&t=32363" onclick="window.open(this.href);return false;

Глей го тоя герой!
Български не знае, не знае какво кара ...
Трябва сега да се пъна да му чета олигофреницата, да го питам кво е тва 1,4 ...
Малоумна работа :evil:

Ако ще с картинки да се направи пак ще има една доста голяма част която ще кликат на Мечо пух без значение какво ще има във питането.

Отговори

Върни се в “Предложения, похвали и оплаквания”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта