Покупка на нов Форд Фокус

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
angel.krasimirov
Status: Извън линия

Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 23 дек 2008, 19:07

Здравейте,

днес си поръчах нов Форд Фокус и имам питане на избор на застраховател и вид аларма. Предлагат ми заводска за 480 лв., което ми се вижда много, а и искам да си избера застраховател, който не маркира (загрозява) автомобила и е коректен в случай на нужда... Моля Ви за препоръки, защото до Нова Година трябва да съм взел решение...

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от cenzor » 23 дек 2008, 19:20

:roll: Странен критерий при избор на застраховател.. пробвай с Булинс, маркират, но маркировките не си личат.
Колкото до алармата - попитай в MotoPfohe за gemini (слагат я на много от фордовете, които продават), би трябвало да е по-евтина.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от focusfocus » 23 дек 2008, 20:57

Принципно заводското е заводско!

Но ако не се лъжа колата така или иначе има имобилайзер, така че защо не си избереш застраховател, които застрахова без да изисква аларма.
При нова кола и в гаранция повечето застрахователи покривът щетите на 100% база фактура от МП.

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от mitko1962 » 23 дек 2008, 21:27

Колега,добре си се ориентирал за покупка на автомобил,но защо се притесняваш че маркировката ще загрози колата.Това са две малки стикерчета,по едно на всяко стъкло на предните врати.И без това ще имаш на предното стъкло стикери за ГО,винетка и год.техн.преглед.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от cenzor » 23 дек 2008, 21:35

mitko1962 написа:Колега,добре си се ориентирал за покупка на автомобил,но защо се притесняваш че маркировката ще загрози колата.Това са две малки стикерчета,по едно на всяко стъкло на предните врати.И без това ще имаш на предното стъкло стикери за ГО,винетка и год.техн.преглед.
:wink: Стикерите не са маркировката. Но щом не си я видял, явно наистина съм прав, че е много незабележима.
Самата маркировка е почти прозрачни кодове на стъклата (там най-лесно ще ги видиш), а и на много други места.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от mitko1962 » 23 дек 2008, 21:54

Колега,ясно че стикерите не са маркировката.Аз исках да кажа на колегата че те се виждат само ,но не загрозяват кой знае колко.

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 23 дек 2008, 22:44

Колеги,

благодаря за мненията, но:

1. Маркировката не само грози автомобила, но и е опасна, защото чрез нея крадците лесно ще видятсерийния номер на клата и могат да я отключат безконтактно!
2. Ако има застраховател, който не изисква аларма - кой е той? Принципно не ми се дават 500 лв. навятъра...

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от synthez 3D » 23 дек 2008, 23:48

Колега,на лизинг ли купуваш колата?Ако е така,не знам как имаш избор за застраховател,защото Мото Пфое сами си застраховат колите(обикновено в Алианц)защото колата си е тяхна,докато си я изплатиш.Според мен заводската аларма е най-доброто решение, защото е интегрирана изцяло в автомобила,т.е. има хитри неща,като дистанционно отваряне,затваряне на прозорци,светване на осветлението,при отключване,индикация за недобре затворени врати,двойно заключване,обемни датчици за движение и други подобни.Е вярно,че няма шоков датчик,но не е по-несигурна от другите.

Ако обаче си платиш колата в брой,тя си е твоя и можеш да си избираш и застраховател и аларма.
Все пак попитай МП дали не могат да ти предложат някаква друга аларма,за по-малко пари.Със сигурност слагат и алтернативни,защото на Фиестата ми я сложиха те,но цената не беше много по-ниска-400лв *00147*

А относно загрозяването и маркировката,вече не лепят стикери(поне в Алианц).Много се съмнявам обаче,че някой крадец,прочитайки маркировката,може да я използва по какъвто и да е начин за да я отключи.Плюс това VIN номера на всеки автомобил се вижда на предното стъкло и ако имаше начин чрез информация за конкретен автомобил, да се намира начин за отключването му,то нямаше да остане неоткрадната кола.
Изображение

Потребителски аватар
CEC0087
Потребител
Потребител
Мнения: 660
Регистриран: 14 юли 2006, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus mk2 06
Ford Orion 1.4 92
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от CEC0087 » 23 дек 2008, 23:57

Колега преди 3-4 дена ни дойде Мондеото ,застраховахме го към Интерамерикан колата е с фабрична аларма с двойно заключване не е маркирана :D :D
ПС Тази аларма не е по изискване на застрахователя просто такава си сложихме можеше и без нея :D :D

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от focusfocus » 24 дек 2008, 09:39

Колега само не ми стана ясно как чрез маркировката щ видят серийня номер на колата т.е VIN. Ми той фабрично се вижда безпроблемно. Не е ли под предното ти стъкло, щото моя е там.

Иди при един застрахователен брокер да ти предостави няколко оферти на засрахователни компании. До колкото знам Generalli не изискват аларма. искат или фабричен имобилайзер или аларма. Има и много други.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от cenzor » 24 дек 2008, 10:24

focusfocus написа:
Иди при един застрахователен брокер да ти предостави няколко оферти на засрахователни компании. До колкото знам Generalli не изискват аларма. искат или фабричен имобилайзер или аларма. Има и много други.
Има доста теми за проблемите с generali, не си струва да се ходи там. Отказват да плащат щети, след третата щета ти прекратяват застраховката.. все хубави неща. :roll:
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
tosho
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 22 авг 2008, 16:38
Модел на автомобила: Focus'03 Tddi 90ps
Focus '08 tdci 115ps
Местоположение: Poland, Warsaw
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от tosho » 24 дек 2008, 10:32

Според мен маркировката е полезна- понеже при евентуална кражба на автомобила - разпродажбата на части -е трудна- поне при мен са маркирани доста елементи - фаровете, стоповете, стъклата.
Що се касае номера на купето - той се вижда в прозорчето на предното стъкло(долу от страната на шофьора).

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от focusfocus » 24 дек 2008, 10:39

и аз го чух това за дженерали и също за уника. но просто давам пример не препоръка. затова има брокери за да ти предложат много неща и да си избереш.

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 24 дек 2008, 10:41

CEC0087 написа:Колега преди 3-4 дена ни дойде Мондеото ,застраховахме го към Интерамерикан колата е с фабрична аларма с двойно заключване не е маркирана :D :D
ПС Тази аларма не е по изискване на застрахователя просто такава си сложихме можеше и без нея :D :D
Вашата покупа на лизинг ли е от Мото-Пфое? При мен е така, но ми дават право да си избирам застраховател от няколко одобрени и това каква да е алармата...

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от Bijutera » 24 дек 2008, 12:23

Кажи нещо повече за новата кола...мотор,ниво на оборудване,цвят... :D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от HACKO » 24 дек 2008, 13:29

tosho написа:Според мен маркировката е полезна- понеже при евентуална кражба на автомобила - разпродажбата на части -е трудна- поне при мен са маркирани доста елементи - фаровете, стоповете, стъклата.
Що се касае номера на купето - той се вижда в прозорчето на предното стъкло(долу от страната на шофьора).
Интересно, какво ще затрудни продажбата на маркирани части в България, малко шкурка и маркировката я няма. *00147*
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от pepy1 » 24 дек 2008, 15:18

HACKO написа:
tosho написа:Според мен маркировката е полезна- понеже при евентуална кражба на автомобила - разпродажбата на части -е трудна- поне при мен са маркирани доста елементи - фаровете, стоповете, стъклата.
Що се касае номера на купето - той се вижда в прозорчето на предното стъкло(долу от страната на шофьора).
Интересно, какво ще затрудни продажбата на маркирани части в България, малко шкурка и маркировката я няма. *00147*
пък и като отидеш в автоморгата търсиш ефтино ,и не ти пука за маркировката
времето е като парите-никога не стига

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 24 дек 2008, 15:35

Bijutera написа:Кажи нещо повече за новата кола...мотор,ниво на оборудване,цвят... :D
Ford Focus 1.4 DuraTec
Тъмно син цвят
ниво на оборудване Titanium

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от synthez 3D » 24 дек 2008, 16:50

Да не би да е Trend с 1,4? Питам,защото в ценовата листа няма Titanium с по-малък двигател от 1,6/100 hp.
Изображение

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 24 дек 2008, 18:22

synthez 3D написа:Да не би да е Trend с 1,4? Питам,защото в ценовата листа няма Titanium с по-малък двигател от 1,6/100 hp.
Не, но е Trend Plus с добавени 4 екстри и е с екстрите на Titanium...

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта