Покупка на нов Форд Фокус

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 24 дек 2008, 22:20

Може би не е точно тук мястото, но не знам къде е..
Искам да попитам дали и ако да, как мога да стана член на Клуб Форд?

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от pantata » 24 дек 2008, 22:24

http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=8130" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
CEC0087
Потребител
Потребител
Мнения: 660
Регистриран: 14 юли 2006, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus mk2 06
Ford Orion 1.4 92
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от CEC0087 » 24 дек 2008, 23:11

angel.krasimirov написа:
CEC0087 написа:Колега преди 3-4 дена ни дойде Мондеото ,застраховахме го към Интерамерикан колата е с фабрична аларма с двойно заключване не е маркирана :D :D
ПС Тази аларма не е по изискване на застрахователя просто такава си сложихме можеше и без нея :D :D
Вашата покупа на лизинг ли е от Мото-Пфое? При мен е така, но ми дават право да си избирам застраховател от няколко одобрени и това каква да е алармата...
Колега наща кола не е на лизинг кешово плащане е!

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 24 дек 2008, 23:43

CEC0087 написа:
angel.krasimirov написа:
CEC0087 написа:Колега преди 3-4 дена ни дойде Мондеото ,застраховахме го към Интерамерикан колата е с фабрична аларма с двойно заключване не е маркирана :D :D
ПС Тази аларма не е по изискване на застрахователя просто такава си сложихме можеше и без нея :D :D
Вашата покупа на лизинг ли е от Мото-Пфое? При мен е така, но ми дават право да си избирам застраховател от няколко одобрени и това каква да е алармата...
Колега наща кола не е на лизинг кешово плащане е!
Това обяснява нещата...

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от chaosdd » 25 дек 2008, 16:09

Препоръчвам ти да преглътнеш заводската аларма. 100-200 лв. е по-скъпа от боклуците, които се слагат тук но си струва.
Върви с обемни датчици интегрирани в плафона (не стърчащи отнякъде), двойно централно заключване (много важно! - колата не се отваря и отвътре, т.е. не могат да разбият стъкло и да брънкат през него да отключат). Освен това, никой няма да ти бърника из ел. инсталацията на колата, та разтапицира и тапицира, за да напъха кабелите и пр. Както казаха по-горе - напълно интегрирана е с ел. инсталацията на колата и има допълнителни функции.

За маркировката не се притеснявай - не е толкова страшна. Ще я забравиш веднага.
Ford. Feel the difference

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 25 дек 2008, 19:06

chaosdd написа:Препоръчвам ти да преглътнеш заводската аларма. 100-200 лв. е по-скъпа от боклуците, които се слагат тук но си струва.
Върви с обемни датчици интегрирани в плафона (не стърчащи отнякъде), двойно централно заключване (много важно! - колата не се отваря и отвътре, т.е. не могат да разбият стъкло и да брънкат през него да отключат). Освен това, никой няма да ти бърника из ел. инсталацията на колата, та разтапицира и тапицира, за да напъха кабелите и пр. Както казаха по-горе - напълно интегрирана е с ел. инсталацията на колата и има допълнителни функции.

За маркировката не се притеснявай - не е толкова страшна. Ще я забравиш веднага.
За маркировката съм категоричен, че не я искам. Засега само Булстрад май ще могат да се справят с този критерии...

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 26 дек 2008, 22:10

Искам да Ви споделя, че намерих решение на проблема си! В един клон на SDI ми направиха супер оферта: Значи Фокус-а с отстъпката е 24920 лв. предлагат ми Булстрад с основна застр. премия 1240 лв., от които вадят 20% бонус, който се плаща само ако има щета по собствена вина, 5% за плащане в брой и 10% за клубна карта SDI ако си направя Гравданска при тях или чисто 840 лв., а там ми правят 10% отстъпка от ГО в ЛевИнс, която е най-евтина и е 110 лв. с отсъпката...
Освен това Булстрад за автомобили до 3 години няма изискване за аларма, а за автомобили под 30 000 лв. не иска маркировка :D

Общо взето съм си реяил проблема! Благодаря на всички Ви за помощта!

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от focusfocus » 26 дек 2008, 22:12

Ето затова се ходи при брокер. със здраве да си караш колата и да не ти се налага да се занимаваш със затрахователя.

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от mitko1962 » 26 дек 2008, 22:28

Колега направо съм учуден че Мото Пфое ти дава право да си избираш застраховател при покупка на лизинг.Откога е така?Аз купих от тях Фокус през 2002г. и през 2007г купих втори Фокус,но застраховките ги правят те където намерят за добре,а аз само плащам после.В твоя случай е много по добре,че имаш възможност сам да избираш.Да си я караш със здраве.

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от angel.krasimirov » 27 дек 2008, 12:22

mitko1962 написа:Колега направо съм учуден че Мото Пфое ти дава право да си избираш застраховател при покупка на лизинг.Откога е така?Аз купих от тях Фокус през 2002г. и през 2007г купих втори Фокус,но застраховките ги правят те където намерят за добре,а аз само плащам после.В твоя случай е много по добре,че имаш възможност сам да избираш.Да си я караш със здраве.
Аз още не съм го договорил това, но те са двни да се грижат за добрия ми интерес. Когато декларират, юе работят с Булстрад, а те ми дават Каско, ГО и Застраховка на местата за 990 лв., а Мото–Пфое като доста по-голям клиент на булстрад от мен ми предлага сборен продукт за 1800 лв. + 100 лв. за маркировка + 500 лв. за аларма, то имам много против. Ако парите не са от значение за мен щях да си купя Астън-Мартин :)

bobtosh
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 12 яну 2008, 23:14
Модел на автомобила: FORD FOCUS 2007
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от bobtosh » 22 сеп 2009, 10:07

Привет, дано темата още се следи, колеги.

Моя фокус е модел 2007 с фабрична аларма. Имам следното питане: къде ми е самата аларма в колата и дали ще мога да свържа към нея GSM дайлер, който да се активира при събитието ЗАДЕЙСТВАНА АЛАРМА. Второ питане ми е как да разбера дали има обемни датчици тази фабрична аларма? И последно дали ще може да подвключа шоков датчик в допълнение и ако не аз къде в София разбират добре от тия фабрични аларми за да ми свършат тази работа? Все още е в гаранция, ако пипап по алармата ще мрънкат ли от МП? (кешова е колата).

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от chaosdd » 23 сеп 2009, 09:48

За какво ти е да правиш такива неща? Остави да се притесняват от кражба тези с BMW и пр. Няма смисъл просто.

Мога да ти отговоря за обемните датчици: ако има се намират вградени в предния плафон. Наистина има вариант с тях или без тях.

Остани си със заводската аларма и толкова. На практика самоо застрахователите имат нужда от нея.
Ford. Feel the difference

bobtosh
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 12 яну 2008, 23:14
Модел на автомобила: FORD FOCUS 2007
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от bobtosh » 23 сеп 2009, 11:22

chaosdd написа:За какво ти е да правиш такива неща? Остави да се притесняват от кражба тези с BMW и пр. Няма смисъл просто.

Мога да ти отговоря за обемните датчици: ако има се намират вградени в предния плафон. Наистина има вариант с тях или без тях.

Остани си със заводската аларма и толкова. На практика самоо застрахователите имат нужда от нея.

Да, не бях се заглеждал изобщо но видях че имам обемни датчици и действат добре - заключих се вътре и се активира алармата само като си мръднах брадичката.

Иначе ми е необходимо алармата да се включва и при удар по колата, т.е. бих искал да свържа шок датчик към фабричната аларма.
Аз НЕ се притеснявам че някой ще ми открадне колата, а за взлом и за крадене на колела, антени, особено странични ОГЛЕДАЛА и т.н.
Предишната ми кола няколко пъти я разбиваха (стъклото) за да видят че в жабката няма нищо и да откраднат очила, CD и т.н....

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от chaosdd » 23 сеп 2009, 12:31

Престараваш се според мен, освен ако не живееш в някой много каубойски квартал.
При разбиване на стъкло ще се задейства незабавно. Обемните ще го хванат.
За отвиване на антена и сваляне на колела, шоковия датчик може да не помогне. Секретни болтове си сложи.

Като цяло, не е толкова страшно като преди. Надявам се излишно да се притесняваш.
Ford. Feel the difference

bobtosh
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 12 яну 2008, 23:14
Модел на автомобила: FORD FOCUS 2007
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от bobtosh » 23 сеп 2009, 12:51

chaosdd написа:Престараваш се според мен, освен ако не живееш в някой много каубойски квартал.
При разбиване на стъкло ще се задейства незабавно. Обемните ще го хванат.
За отвиване на антена и сваляне на колела, шоковия датчик може да не помогне. Секретни болтове си сложи.

Като цяло, не е толкова страшно като преди. Надявам се излишно да се притесняваш.
Превантивност. Искам този който планира нещо да знае че ще има сирена, и че ще дотърча до колата за 15 сек. след като GSM дайлера ми се обади. Искам като я ритне за да види какво става тя да се активира, а не да си помисли че няма дори аларма и да се престраши да откърти огледало за 400 лв. и колата даже и да не запищи?! разбираш ли сега защо? ;)

Но всъщност аз съм решил че така ще направя и тук не питам някой дали да го правя а питах друго всъщност... да не се повтарям сега. :)

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от nikolovvd » 23 сеп 2009, 12:58

Мисля, че обемните датчице си вършат добре работата. Преди 4 месеца се задейства при свалянета на пластмасовия капак на скобите за закрепване на багажника на покрива. Нещо повече! Дори и да забравиш стъклата свалени колата се охранява коректно, в смисъл, че следи обема в купето. Не знам само дали се задейства от затворена муха, защото до сега не съм имал "пътник без билет". :D

bobtosh
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 12 яну 2008, 23:14
Модел на автомобила: FORD FOCUS 2007
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от bobtosh » 24 сеп 2009, 17:44

nikolovvd написа:Мисля, че обемните датчице си вършат добре работата. Преди 4 месеца се задейства при свалянета на пластмасовия капак на скобите за закрепване на багажника на покрива. Нещо повече! Дори и да забравиш стъклата свалени колата се охранява коректно, в смисъл, че следи обема в купето. Не знам само дали се задейства от затворена муха, защото до сега не съм имал "пътник без билет". :D
Ако мухата кацне точно върху датчика ще се задейства, но иначе не. Все пак трябва по-голяма маса (разлика в обема) да се установи за да задейства.

И все пак някой няма ли да ме насочи към добър сервиз за аларми, които да не се окаже обаче че за първи път ровят във фабрична аларма на фокус или че ще се чудят защо ми е да вграждам GSM дайлер и шоков датчик.. ;)

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на нов Форд Фокус

Мнение от ageorgiev » 25 сеп 2009, 04:55

bobtosh написа:
nikolovvd написа:Мисля, че обемните датчице си вършат добре работата. Преди 4 месеца се задейства при свалянета на пластмасовия капак на скобите за закрепване на багажника на покрива. Нещо повече! Дори и да забравиш стъклата свалени колата се охранява коректно, в смисъл, че следи обема в купето. Не знам само дали се задейства от затворена муха, защото до сега не съм имал "пътник без билет". :D
Ако мухата кацне точно върху датчика ще се задейства, но иначе не. Все пак трябва по-голяма маса (разлика в обема) да се установи за да задейства.

И все пак някой няма ли да ме насочи към добър сервиз за аларми, които да не се окаже обаче че за първи път ровят във фабрична аларма на фокус или че ще се чудят защо ми е да вграждам GSM дайлер и шоков датчик.. ;)

По принцип Мото-Пфое ЕООД има договор за оторизиран монтаж на аларми и ксенон с R&B Audio. Пробвай там :wink:
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта