Upgrade на 1.6 ZETEC S

Отговори
bull3t
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 17 фев 2009, 16:43
Модел на автомобила: Focus 1.6 ZETEC Ghia 2000
Местоположение: София
Status: Извън линия

Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от bull3t » 14 май 2009, 00:06

Здравейте Форд фенове и най-вече фокус фенове. Решил съм да бутна малко зектчето ми. Замислил съм спортна генерация, чип и някаква интейк система.Искам да знам колко горе долу ще ми излезе като парички. По мой сметки трябва да приготвя едно 1100 1200 лв. Кажете добре ли е?

Ако имате някакви съвети към мен съм готов да ги чуя и приема.
Focus ZETEC Power!
Dont mess with me!
You wont survive!!!

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от Cougar » 14 май 2009, 00:51

Аз ти писах и в тунинг.бг, но сега ще се опитам да ти отговоря конкретно на въпроса.

По много американски форуми ще срещнеш следното - I/H/E -> Intake, Headers, Exhaust.

За интейк погледни в ибей, има доста предложения за фокус и то на много добри цени, разликата между ибейските и "марковите" е само самата МАРКА :) Говорим за цени до 50тина долара без доставката. Можеш да се поинтересуваш от bored out (разбирай разширени и със сменени клапи) дросели, или просто по-голям дросел от по-голям мотор :)

Чип - спец. за Зетек не съм се интересувал, но тука в Габрово слагат чипове за 150-300 лева до колкото съм запознат, и хората са доволни (в Търново също слагат за 150-200 лв, човека му викат Мозъка, преди е слагал газови инжекциони). Не очаквай чудеса, но определено има разлика, макар че много колеги тука са на мнение, че е неефективно на атмосферен мотор.

Генерацията - ест. за да е пълна ще ти трябва и друг изпускателен колектор -> ест. в ибей също има предложения от 100 до 500 долара, зависи от марката, изпълнението и дизайна :) Дори най-евтиния да вземеш, ще е по-добре от оригиналните хедъри, и след това можеш да си го увиеш прилично с термоизолационна лента (върши работа). След това можеш къстъм да си направиш генерацията, ако има в твоя град сервизи за ауспуси (тука в Габрово Топ Сервиз се занимават основно с това, но режат главата от към кръста) или да поръчаш готова отново от ибей - и 2та вариянта са скъпи (все от сорта на 400-500 че и горница понякога лева). Аз предпочетох да попрочета препоръки и тестове на колеги с моята кола по други (разбирай щатски) форуми, където имат възможност да слагат и да пробват. Затова съм си купувал сам тръбите и гърнетата и един познат със сервиз ми ги слага, излиза по-евтино.

Замисли се за лек маховик, хубав съединител, свещи, които най-биха паснали на мотора, кабели и накрая - валове :)
Разбира се има още много неща, които могат да се свършат по мотора, но това са едни от най-основните bolt on модификации. Леките и underdrive шайби са ташак работа, да знаеш. Макар че доста хора ги препоръчват, в повечето случай ефект няма.
Аз лично си махнах климатика (не го ползвам никога, не се нахвърляйте излишно) и има разлика - най-малкото намаляваш шайбите с една и разтоварваш коляновия вал.

Ако някой сметне, че има какво да ми поправи - добре дошъл. Това е моето мнение по въпроса. Ако мога да помагам с нещо питай :)
Продавам си колата !

bull3t
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 17 фев 2009, 16:43
Модел на автомобила: Focus 1.6 ZETEC Ghia 2000
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от bull3t » 15 май 2009, 03:25

Виждам че можеш много да ми обясниш,така че ще ти пиша на лична.

Отворен съм за още съвети колеги.
Focus ZETEC Power!
Dont mess with me!
You wont survive!!!

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от Edinuser » 15 май 2009, 19:45

Ето погледни и тук:
http://www.dunnellengines.com/zetec_inj_optionkits.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Не знам само какви са цените.

bull3t
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 17 фев 2009, 16:43
Модел на автомобила: Focus 1.6 ZETEC Ghia 2000
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от bull3t » 16 май 2009, 16:29

Хмм нещата вървят много интересно! Малко съм зле с парите сега но към края на юни юли мисля че ще се видя с пари. Кугаре разбрах от едно приятелче че мога да пипна и по-сериозно двигателя като сменя бутала и биели,само че не с цел подготовка за турбо а обратното. Той ми говори за някакви степени на сгъстяване,какво е имал впредвид?
Focus ZETEC Power!
Dont mess with me!
You wont survive!!!

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от Cougar » 17 май 2009, 03:07

ами там работите са малко по-сложни и доста по скъпи

има различни видове бутала и чела, в зависимост от това какво искаш - да качваш степен на сгъстяване и с това да намалиш обема или обратното. също и шлайфането на главата прави сг. някои пък слагат две гарнитури зза увеличаване на обема, което за мен е ненормално. чувал съм и за разширяване на цилиндрите и слагане на по-големи бутала...

по-висока степен на сгъстяване - повече к.с.
но си има граници де, а при турбиниране в зависимост от степента на сгъстяване на мотора може да се наложи нейното намаляне(разреждане), отново чрез бутала или биели

до толкова съм чел сигурно има и още но сега ми се спи и ще лягам :)
Продавам си колата !

bull3t
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 17 фев 2009, 16:43
Модел на автомобила: Focus 1.6 ZETEC Ghia 2000
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от bull3t » 05 юни 2009, 02:06

кугаре най-накрая се реших да сложа нещо къстъм на фикуса,кажи ми и ти и другите колеги тук какво мислите за това и дали ще стане на моя агрегат или ще трябват доработки? http://cgi.ebay.co.uk/FORD-FOCUS-MANIFO ... 7C294%3A50" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

а също така и това http://cgi.ebay.co.uk/FORD-FOCUS-STRUT- ... 7C294%3A30" onclick="window.open(this.href);return false;
Focus ZETEC Power!
Dont mess with me!
You wont survive!!!

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от Cougar » 05 юни 2009, 07:27

Слагай, и си вземи термо лента да си ги увиеш :wink: 10 коня че няма да качат - няма, но ще има разлика :)
Продавам си колата !

bull3t
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 17 фев 2009, 16:43
Модел на автомобила: Focus 1.6 ZETEC Ghia 2000
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от bull3t » 05 юни 2009, 16:45

Aма дали ще ми стане някой фокусаджия да си каже мнението,кугаре ти също. :)
Focus ZETEC Power!
Dont mess with me!
You wont survive!!!

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Upgrade на 1.6 ZETEC S

Мнение от Cougar » 05 юни 2009, 22:35

Е нали пише, че е за 1.6 фокус зетек :)
Продавам си колата !

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 0 госта