Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Отговори
Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Мнение от addic7ed » 05 мар 2009, 23:07

Здравейте колеги, откъде мога да намеря качествени брони(по-скоро спойлерите за бронята - тези които седят под бронята) трябват ми преден и заден, както и прагове Фокуса е 2007ма Хечбек - 4 врати Ще съм ви благодарен ако споделите каквото и да е инфо тъй като колата е на в процес на доработка и сега е момента да и сложа тунинг елементите - http://www.tolytuning.com/e107_plugins/ ... PD5017.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.tolytuning.com/e107_plugins/ ... PD5017.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

А и също така да ви питам(за да не пускам друга тема) чип тунинга може ли да навреди по-някакъв начин на двигателя. Той е 1.6 TDCI, но е с малкият, 90 коня мотор(не е с променливата геометрия) с чип го дават 120 коня + по-висок въртящ момент и ми се иска да му сложа такъв. Защото на фиестата ми двигателя е 1.4 TDCI (и тя е 2007ма) и е 68 коня, мотора е пъргав, но ми се струва малко малък (то не че е и колата е много голяма де) :D Е това е което бих искал да изная, като съвети и опит от някой минал по този път на доработването на фокусите.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Major_Koenig
Администратор
Администратор
Мнения: 955
Регистриран: 20 дек 2008, 23:52
Модел на автомобила: Focus 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS); Ghia; Facelift; 2002
Mondeo Duratec HE 2.0 PFI (145PS);Titanium pre Facelift; Tango (Metallic)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Мнение от Major_Koenig » 05 мар 2009, 23:22

За броните немога да ти кажа, но за чиповете ще ти кажа :lol: Значи цялата далавера на чипа е следната. Тъй като един и същи двигател се слага за коли за различни страни и съответно различни еко изиксвания, на места като швейцария примерно много се държи и се следи, но не и тук. Та идеята на тоя чип, е че ти се трие заводският софтуер и на негово място се записва друг, който казва на колата да не следи еко емисиите. По двигателя не се пипа нищо, но самият той започва да работи на 90-95% от КПД-то му предвидено при свалянето му от конвейра друг е въпроса, че за да издържа голям пробег тоя двигател има още едно 150% запас, но той не се пипа. Мога да ти кажа, че тая кола с един хубав чип може да си откъсне кайшките направо :twisted: Между другото няма проблем чип да се сложи и на двете, няма значение колко ти е малък двигателя. Самите турбо дизели си предрасполагат към много прилично чипосване от своя страна, а и при слагането на чипа практически ще се елеминира момента, в който колата аджеба се чуди аз 20 коня ли съм или 90-100 или колкото и да било там.
Изображение

bull3t
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 17 фев 2009, 16:43
Модел на автомобила: Focus 1.6 ZETEC Ghia 2000
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Мнение от bull3t » 05 мар 2009, 23:40

Major_Koenig много знаеш бе! :D 8) Иначе много готино си го предвидил с тия брони колега,резачка е.
Focus ZETEC Power!
Dont mess with me!
You wont survive!!!

Потребителски аватар
Major_Koenig
Администратор
Администратор
Мнения: 955
Регистриран: 20 дек 2008, 23:52
Модел на автомобила: Focus 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS); Ghia; Facelift; 2002
Mondeo Duratec HE 2.0 PFI (145PS);Titanium pre Facelift; Tango (Metallic)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Мнение от Major_Koenig » 05 мар 2009, 23:44

А знам нищо не знам просто добро стечение на обстоятелствата да се познавам с правилните хора. Аз и на моя кофтор съм замислил да го чипосам ама все няма време :? Иначе успех на колегата в намерането на тунинг пакета, добре го е замислил :wink:
Изображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Мнение от addic7ed » 06 мар 2009, 00:14

Мерси за инфото и за насоките... Аз искам нещо по-изчистено да му направя като раздувки, по-нататък може и други неща да наслагам, като колегата със сливенската фиеста - тя е направо изтребител! Но за момента съм се съсредоточил повече върху двигателя и чипа! Но ако някой има други идеи нека ги споделя : )
Но все пак ако някой има повече инфо за някой тунинг фирма или майстор, който изработва такива детайли... тези които аз постнах са от тук - http://www.tolytuning.com/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; но ме притесняват, понеже са от стъкломат/стъклопласт (а това ми се струва много неподходящо за нашите пътища - смисъл трябва да се китва като се счупи, защото то като се закачи и направо се чупи на парчета) но съм отворен за всякакви предложения честно казано.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Мнение от addic7ed » 06 мар 2009, 19:36

Днеска в Мото Пфое ми отрязаха главата..... видях фокуса на Шефа, което е обикновенно сиво TDCI, но със ST раздувки(предна броня, прагове, заден горен спойлер за вратата и долен за задната броня) със сини ленти през капака и тавана и изжглежда точно, както аз бих искал да изглежда моята - но 1600лв само за брони и прагове е малко в повече.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
tosho
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 22 авг 2008, 16:38
Модел на автомобила: Focus'03 Tddi 90ps
Focus '08 tdci 115ps
Местоположение: Poland, Warsaw
Status: Извън линия

Re: Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Мнение от tosho » 06 мар 2009, 20:04

567019207.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

DURAtorq
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2009, 02:59
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DURAtorq
Status: Извън линия

Re: Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Мнение от DURAtorq » 10 юни 2009, 04:54

Нищо хубаво не е евтино .Ти поне си намерил броните които искаш .Аз още и тях немога да намеря каде да си ги поръчам и да ги направят като хората .

bull3t
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 17 фев 2009, 16:43
Модел на автомобила: Focus 1.6 ZETEC Ghia 2000
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Тунинг прагове и брони за Фокус 2007ма

Мнение от bull3t » 10 юни 2009, 20:37

Абе ти още ли мъчиш онова мондео да го правиш?
Focus ZETEC Power!
Dont mess with me!
You wont survive!!!

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта