Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Мнение от addic7ed » 28 май 2009, 23:57

Да не закривам старата тема за фИкуса, че има някой интересени и полезни надявам се неща за другите колеги във форума. За това и продължавам темата, като ще пиша и за "фиестата на мама", която не е точно нейна, която джитках когато изкарах книжка и и навъртях 20тина хиляди км, после я смених с фокуса, и сега пак съм временно с нея, още от преди и бях замислил разни неща, сега може би ще ги изпълня, затъмних и задните стъкла, мисля да затъмня и предните тия дни, че много жежко, ще ги направя като на фокуса обаче на 30 процента, за да не си личи. Смених и задната чистачка с такава от астра,, седи много по завършена, поръчах и спойлер за 5тата врата, смених маншона на скоростния лост с кожен с декоративен шев, както и днес дадох волана да го претапицират. Снимки от всичките тия неща ще постна на последната страница.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Фокуса ми е подарък от баща ми, по случай завършването. И съм ужасно изненадан и благодарен. Колата е просто уникална. Още не съм я тествал на дълъг път, но вече и навъртях 300 километра в града - компютъра е доста комплексен и това ми допада, показва моментен и среден разход, както и другите стандартни неща. Но имайки предвид, че фиестата няма тези екстри е доста добре :D Вътре е доста широчка, както и има голям багажник за този клас кола, а това е голям +. Иначе съм доволен, добре набира, добре спира мотора е добре разпределен. Вози прекалено меко, окачването е много добро. Е разбира се и на мен би ми се искало да е оранжев....но и това ще стане :twisted: Както всеки млад човек и аз не го виждам завършен без подобренията които съм намислил. Някой са вече факт, като ангелските фарове, ксенон на късите,(ксенон на дългите няма смисъл) алуминиеви прагове, карбон по таблото, боядисване на долния спойлер(преден и заден) в цвета на купето както и на лайсната на задната броня(дръжките и страничните лайсни са си сиви по принцип. Предстоят и други работи предимно козметични, но сега ще наблегна по-скоро на performance. Сега събирам за k&n въздушни филтри(цяла инсталация) и чип тунинг.

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 1/img_0301" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 9/img_0303" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://195.149.248.189:8080/2009-05-28/ ... _920x0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

тези дни като се освободя, ще споделя още впечатления и снимки.
Последна промяна от addic7ed на 04 май 2010, 20:56, променено общо 2 пъти.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 02 юни 2009, 10:28

http://195.149.248.189:8080/2009-06-02/ ... _920x0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 3/img_0284" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 4/img_0306" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 2/img_0111" onclick="window.open(this.href);return false; - джантите
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 7/snv31376" onclick="window.open(this.href);return false; - свалих централната конзола, за да я изпратя на едно момче от Велико търново, да сложи карбоново фолио на 3М
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 3/snv31383" onclick="window.open(this.href);return false; >>>> http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... b/snv31539" onclick="window.open(this.href);return false;

http://195.149.248.189:8080/2009-06-02/ ... _920x0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - фаровете, пристигнаха за 1 ден
http://195.149.248.189:8080/2009-06-02/ ... _920x0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Забравих да снимам и праговете когато ги получих, сега вече са сложени, но като го измия след дъждовете ще пусна снимки, не са оригинални фордови, но пък имам и предни и задни :mrgreen:

иначе колата се държи много добре, пир това интензивно градско каране ми дава 6.6-6.8 котео според мен е добре...вярно, че по документи я дават 4.5 до 5/100 разход ама това е засечено на немските пътища, с тяхните условия, с тяхната нафта и със карането на някой си Ханс..... най-интересното е че колата е още в гаранция понеже е доста нова регистрацията и е ноември 2007ма, въпреки че едва ли бих се възползвал от сервиза на Мото Пфое - просто едно сервизиране излиза към 700лв, при положение, че бих могъл да си намеря повечето неща със дилърски цени ми се вижда малко ненужна. А тъй като моя е със кръглия филтър като на новите фокуси, и се чудех дали ако сложа k&N не трябва да махна и зялата кутия, ако не се лъжа там е и дебитомера, а и въздуха за компютъра минава от там...някой ако се е спречквал с това да дава съвети _friends_
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от cenzor » 02 юни 2009, 10:44

въпреки че едва ли бих се възползвал от сервиза на Мото Пфое - просто едно сервизиране излиза към 700лв, при положение, че бих могъл да си намеря повечето неща със дилърски цени ми се вижда малко ненужна.
Ако не сервизираш там - директно губиш гаранцията. :wink: Та не си играй с това, гаранцията е едно от сериозните предимства на новата кола.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 02 юни 2009, 10:58

E да и това е така, то всъщност първоначалното му сервизиране го направиха там.... до следващото има време :D А ако му сложа спортен въздушен филтър дали ще отпадне гаранцията, вес пак не е оригинална фордова част
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от cenzor » 02 юни 2009, 11:00

addic7ed написа:E да и това е така, то всъщност първоначалното му сервизиране го направиха там.... до следващото има време :D А ако му сложа спортен въздушен филтър дали ще отпадне гаранцията, вес пак не е оригинална фордова част
Не би трябвало, но можеш да ги питаш. :D


Между другото - carbon конзоли за твоя модел има в EBAY, надявам се да не си му платил много пари на този младеж от от Велико търново?


P.S. Ангелските очи не му стоят добре, лично мнение. Заприличва на "другите" и си губи от чара.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 02 юни 2009, 11:12

Честно казано и на мен не ми допада толкова много вече с тези "angel eyes", за това мисля да ги продам и да си купя обикновенни, просто отново черни но ще са със лупа, като на СТ варианта. Иначе за фолито със труда и всичко, платих 100лв. Но Преди 1-2 седмици бях във Мото Пфое Люлин, докато още имаха новия ST даваха го за 45 000 лв направо уникален паднаха ми очите,но вече го продадоха.Та карбона му е боя, а не истински и не ми харесва, този изглежда по-добре, защото фолиото е релефно. Преди време имахме старата Ц класа АМГ със карбоново табло и то беше всъщност боя която имитира карбоновия ефект... и макар че колата беше доста стилна и изчистена, това седеше много циганско... Иначе е аз ги прегледах конзолите от СТ във ебей, но на живо не ми хареса и за това се спрях на фолиото.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 09 юни 2009, 20:39

Някой има ли инфо, дали може да се върже бас към колоните - сони имат един изтънен вариант много готино изжлежда, а и свири добре. Но дали може да се върже към останалата музика.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от Pr1s0n3r » 11 юни 2009, 11:14

Ако ще слагаш конусовиден филтър можеш да махнеш кутията можеш и да не я махаш! Въпрос на избор! Тя излиза само кутията без част от самите тръби така че не би трябвало да има проблем! Ако не я махнеш филтъра пак трябва да се събере! Поне при новия Фокус е така и ако казваш че е същото и при тебе трябва да е така!
Хайде сега сподели за това фолио кой ти го прави и как и всичката подробна информация! :)
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
sharo_baro
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 02 авг 2006, 17:38
Модел на автомобила: ford focus 2.0 16V на части ;( FORD PUMA 1.4 16V
Местоположение: pleven
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от sharo_baro » 11 юни 2009, 16:39

много е хубава колата
продължавай все така
честито :D
ИзображениеИзображение

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от mitko1962 » 11 юни 2009, 18:11

Колега,много е хубава колата.Пожелавам ти много безаварийни километри.Само искам да те попитам джантите от МП ли ги купи и на каква цена,също и колко цола са.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 14 юни 2009, 23:49

@ mitko1962
джантите са от Мото Пфое да, 333лв им е цената с ддс(но ако успееш да договориш отстъпка 10% няма да е лошо, аз така си спестих 120лв), но към тях дойдоха и другите неща - капачка за винтил(метална прилича на куршум, а не е пластмасова) и централната капачка + болтовете. По отделно бяха доста скъпи, само капачката за централния отвор беше към 18лв :shock: Иначе цената за джантите е една и съща за всички цолажи....но повече от 17, дори 16 е може би прекалено за нашите пътища и за този автомобил....имам един съсед със новия фокус СТ....Господи убийствена кола....и е с 18ки, но го гледам че кара само по главните булеварди :D.... Не знам ако имаш чак толкова голям мерак, но има само големи цолажи - 18ки от СТ-та свалени, в Англия. по едно време бях твърдо решил да го оборудвам и моя Фикус със 18ки, но се отказах - имаше за около 600лв с доставката комплект 18ки джанти, даже за 800 май имаше и със добри гуми мишелин

@ sharo_baro
Мерси ще се старая :D

@ Pr1s0n3r
а иначе фолиото ми го прави едно момче от Велико търново, пратих му детайлите по еконт и след 2 дена ми ги върна обратно....
иначе за стъклата, тъй като са затъмнени задните, но не знам дали се вижда на снимките - те са си фабрично затъмнени...но мисля и отпред да ги направя, че лятото не се трае
миналата седмица докато бях на формула 1 в турция ми направи впечатление, че там всички коли са със изцяло затъмвнени стъкла дори и челни... и се притеснявах, че вечер видимостта е много слаба, но карах едно бмв 3ка M Power *00133* със предните затъмнени на 50% и си се вижда без проблем. Готино си е, само не мога да разбера, защо тук все още е проблем със куките, да го озаконяват и толкова.

иначе ако имаш някакви други въпроси за нещата по колата ми, с удоволствие ще отговарям :)
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 21 юни 2009, 20:07

Вече е регистриран и със затъмнени предни стъкла. Скоро мисля да му вкарам 12V вход в багажника, за ел.хладилна чанта. В топлите месеци - бирата трябва да е студена! :D Както и да сложа допълнително осветление в багажника, че ми се струва тъмен вечер като го отвориш. Но сега временно ще спра дребните глезотии, за да спестя за чип тунинг и разни други неща, които спадат към графа - силов тунинг.

Иначе колата е просто трепач, онзи ден пътувах за Пловдив, до Пазарджик карах предимно със 150 на места падах до 130 - средния разход 5.6л/100км с 3ма човека, добре де 1 човек и 2 девойки и багаж..... направо съм изумен.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от synthez 3D » 22 юни 2009, 09:15

Нямаш ли охлаждаща жабка,че ще си слагаш хладилник?Ако нямаш,можеш да си я направиш много лесно и евтино.
Изображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредния Форд в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 22 юни 2009, 10:30

Ами нямам....има някакъв много странен отвор на дъното на жабката, който е като на хладилник, но не е охлаждаща. Иначе в жабката имам извод за 3.5мм - за слушалки и там си включваш ипода и си слрушаш през радиото.... А това много ме заинтригува, би ли ми обяснил по-подробно как точно се прави това със хладилната жабка :)
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Новото допълнение в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от synthez 3D » 22 юни 2009, 22:52

Ами аз съм подготвил малко снимки за това как се прави охлаждащата жабка,но все не мога да намеря време да направя едно подробно описание,затова на първо време виж това http://www.ffclub.ru/topic/8776/jump_160/и дори и да не разбираш руски,ако разгледаш цялата тема няма начин да не разбереш как става. А иначе охлаждащата жабка е перфектно решение и върши чудесна работа.
Изображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото допълнение в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 23 юни 2009, 11:40

Ами руски отбирам малко, но ще отида в Мото Пфое и ще ги питам ако вземеа тези части които са дали руснаците, как да ги свържа за да потръгне.... А гледах на една от снимките че са пробили някакъв отвор в самата кутия на жабката и после го е свързал с една от тръбите отдолу под таблото, а моята е само с климатик, дали също би могла да стане хладилна, да не е само за климатроник?! :D
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Новото допълнение в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от synthez 3D » 23 юни 2009, 12:16

Няма значение дали е с климатик,или с климатроник.И в двата случая става без проблеми.Частите се купуват от МП и не са много скъпи,с изключение на дългата тръба,но тя може да се замени и с друга.Все пак ако решиш да го правиш,можеш да питаш за всичко,ще помагам,защото вече съм го правил.
Изображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото допълнение в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 24 юни 2009, 21:06

Съвсем скоро ще я почна жабката, а до тогава дали е възможно да се сложи START бутон за двигателя. Тъй като си намерих много изгодно такъв бутон от СТ, но той е май само за безключовите :-/:
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото допълнение в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от addic7ed » 26 юни 2009, 11:27

Някой има ли представа как се включва телефон към радиото( Радиото ми е Sony 3XX) http://www.performance-car-guide.co.uk/ ... terior.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; -0 -ето такъв модел и има опция PHONE и зелена и червена слушалка, в жабката имам AUX вход и мога да вкарам от новите нокий там....дали има някакъв друг вариант *00147*
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Новото допълнение в семейството ни - Ford Focus 2007

Мнение от Pr1s0n3r » 26 юни 2009, 11:40

По принцип тая зелена слушалка е когато имаш вграден блутуут чрез който си свързваш телефона и ако го нямаш заводски няма как да се сложи след това можеш единствено да си го направиш да го чуваш в купето чрез AUX но пак трябва да говориш пред хендсфрий или нещо друго! ;) _friends_
Изображение

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта