Електрически стъкла

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Андрей Моев
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 14 юни 2009, 14:32
Модел на автомобила: Ford Focus D
Status: Извън линия

Електрически стъкла

Мнение от Андрей Моев » 14 юни 2009, 21:36

Здравейте , колеги!

От скоро карам Ford Focus 2007, хечбек... Имам следното питане...(рових по форума, но или не знам как да търся или ....). Предните стъкла са електрически, но когато натисна бутона се свалят/качват докато не го пусна. Не би ли трябвало при еднократно натискане да става така, а при продължително да е от край до край?
Другият ми въпрос пак е свързан с тях. Ето тук http://www.scribd.com/doc/13163934/2008 ... us-Manual- бях чел, че след продължително натискане на бутона за заключване, стъклата трябвало да се вдигат автоматично...При мен и това не работи. Там пишеше нещо за програмиране на стъклата , след сваляне на акумулатора. Та исках да питам дали някои има подобни симптоми и дали се е занимавал с такова програмиране? Благодаря предварително на отзовалите се колеги!
Изображение

Потребителски аватар
stoy@n
потребител
потребител
Мнения: 442
Регистриран: 22 авг 2008, 08:07
Модел на автомобила: Galaxy,2.0, DOHC ,115Hp 1999
Daihatsu Cuore 1.0 12V,AT,58Hp 2003
Status: Извън линия

Re: Електрически стъкла

Мнение от stoy@n » 15 юни 2009, 09:09

Андрей Моев написа: ......Другият ми въпрос пак е свързан с тях. Ето тук http://www.scribd.com/doc/13163934/2008 ... us-Manual- бях чел, че след продължително натискане на бутона за заключване, стъклата трябвало да се вдигат автоматично...При мен и това не работи. Там пишеше нещо за програмиране на стъклата , след сваляне на акумулатора. Та исках да питам дали някои има подобни симптоми и дали се е занимавал с такова програмиране? Благодаря предварително на отзовалите се колеги!
Това до колкото знам е опция.Екстрата се казва "Комфотр" и я няма при всички автомобили. :roll:

Андрей Моев
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 14 юни 2009, 14:32
Модел на автомобила: Ford Focus D
Status: Извън линия

Re: Електрически стъкла

Мнение от Андрей Моев » 15 юни 2009, 09:40

Опция е да ти се затварят стъклата от ключа или напълно натиснато копче? Няма ли колеги, които имат същия Фокус да кажат как се отварят и затварят при тях стъклата...
Изображение

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Електрически стъкла

Мнение от mitko1962 » 15 юни 2009, 16:08

Колега,имам същия Фокус и той е така.Понеже преди това имах пак Фокус от предния модел,но беше Джия изпълнение и имаше тези екстри които казваш,и аз се чудех защо новия ми ги няма.Та за това затваряне на стъклата от дистанционното ми казаха го има на Джия модела който е с 4 ел.стъкла,а на моя сега са само предните.Предполагам и за цялостното затваряне/отваряне на стъклата с едно натискане пак се иска да са 4 ел стъкла,т.е да е по високо ниво на оборудване.А програмирането на стъклата става като го свалиш до долу,после го затвориш до горе,но задържаш бутона още 3 сек.Но както ти казах нашите коли са само с предни ел.стъкла и няма ефект.Просто това е за коли с 4 ел.стъкла.

Андрей Моев
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 14 юни 2009, 14:32
Модел на автомобила: Ford Focus D
Status: Извън линия

Re: Електрически стъкла

Мнение от Андрей Моев » 18 юни 2009, 08:46

Мерси колега....ще трябва да свиквам с Форда. До сега бях е една Омега 2000г. и специално това със стъклата доста дразни...но всяко зло за добро.
Изображение

Потребителски аватар
tankovbg
потребител
потребител
Мнения: 707
Регистриран: 23 фев 2008, 16:14
Модел на автомобила: Fiesta Techno 1.25 Zetec 16 V, юли 1998
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Електрически стъкла

Мнение от tankovbg » 19 юни 2009, 10:44

Не е проблем да се сложи устройство за вдигане на стъклата при заключване на вратите, продават се такива и свързването е относително леко, така става вече с "комфорт" функция.
Ето тук се продават : http://www.topspeed.bg/catalog.php?cid=158" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Електрически стъкла

Мнение от bodurov » 19 юни 2009, 11:11

Здравейте колеги.Моя фокус е 99г. и си я има тази гъзарийка само,че се програмира с бутоните на самата шофьорска врата.Например след откачане на акумулатор се вдигат само с задържане затова се налага препрограмиране което става като свалиш прозореца отгоре до долу и после натисни и отпусни бутона още 2 пъти/ако не греша/.Повтаря се операцията и за вдигане само ,че с бутона за нагоре и това се прави на всяко едно от 4те стъкла.
Изображение

Потребителски аватар
sebbulba
потребител
потребител
Мнения: 67
Регистриран: 24 май 2009, 18:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2002
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Електрически стъкла

Мнение от sebbulba » 28 авг 2012, 19:09

Малко късно се включвам, но мога да споделя, че на моя Форд Фокус само предните стъкла са електрически, но стъклото на шофьора може да се сваля само с едно натискане на бутона до край или да се сваля само толкова , колкото желае шофьора с по леко натискане на бутона. Вдигането обаче става само със задържане на бутона. Тоест свалянето е два типа : или сваляне до долу самостоятелно след натискане на бутона до крайна долна позиция,или сваляне до желана позиция с натискане на бутона(но не до най-долна позиция). Изпълнението на Форд-а ми мисля, че беше Тренд. Явно си зависи от това, какви екстри са включени. За това си трябва Джия (ама си трябват и парички) ....... _friends_
Надявам се да съм помогнал с нещо. :D:
Лапам мухите и си щракам с пръсти ...

Потребителски аватар
MOMCHO2000
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 28 яну 2007, 11:13
Модел на автомобила: Skoda Felicia 1.3 MPi
Местоположение: Видин, България
Status: Извън линия

Re: Електрически стъкла

Мнение от MOMCHO2000 » 09 фев 2015, 17:58

Здравейте колеги, гледам темата е за ел. стъкла та да попитам как може да се направи ел. стъклата на Фиеста 2003 да работят и без колата да е на контакт питам, защото на един Логан, който карах го премостих за 1 минута с едно кабелче взех плюс от нагревателя на задното стъкло към бушона на ел. стъклата и работеха и без контакт, ето нагледно как става при Дачия https://www.youtube.com/watch?v=MbPRONSXwGA възможно ли е и при Фиеста подобно нещо или е по сложно да се направи!?

emildimov64
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 юли 2019, 09:36
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Електрически стъкла

Мнение от emildimov64 » 15 юли 2019, 13:04

Някой,знае ли ,защо десния прозорец слиза долу,но не се вдига? Фиеста1.4 dtci 2006g. Смених бутона но няма промяна.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта