Проблем с Форсирането на Мондео

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
hitman86
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 08 юли 2007, 23:27
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Проблем с Форсирането на Мондео

Мнение от hitman86 » 20 фев 2010, 21:28

Здравейте, имам Мондео 1.8 16v 115h. Ghia 96г. и следния проблем. Като запаля колата си работи добре(понякога мени оборотите като е на тихи). Когато подам газ(рязко), независимо дали е загряла или не, не може да се изфорсира веднага, но вече над 3000 оборота си се форсира и почти не се усещта проблема. Когато карам ми прекъсва и някак си няма мощност. Първоначално започна само с прекъсване докато карам, после се появи проблема с форсирането на място. още в началото мислех, че е от свещите, смених ги и проблемът изчезна за няколко дена и пак започна да се появява. После смених кабелите без резултат. Като сваля клемата се оправя, но за кратко. Ходих на диагностика(Искам да одбележа че съм от едно село до Козлодуй) нямаме кой знае какви сервизи. Там ми казаха че има някакви летящи грешки ДРЪН ДРЪН. И после излязоха с извода че е от дебитомера или Бобината. Уговорих се с собственика на една морга да пробваме и ако е от него да го купя,собственика на моргата ми каза че е от работеща кола, но като го сложих проблема си беше същия. Същия собственик ми каза, че не може да е от бобината, защото тя или работи или не. Също така си презацепих ангренажа, смених бенз.филтър, въздушен филтър. Даже и гарнитурата на капака, понеже имаше минимален теч и мислех че цапа свещите. А забравих да спомена, че свалях тръбата преди катализатора да видя дали е от него. Моля ви помогнете ми да го оправя, защото незнам вече колко време е така. :o *00106*

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Проблем с Форсирането на Мондео

Мнение от cockyhotty » 21 фев 2010, 14:47

Провери ЕГР-а и всички вакуми. Клапана на ЕГР-а може да е останал постоянно отворен и от това двигателя да се тормози.

hitman86
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 08 юли 2007, 23:27
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Проблем с Форсирането на Мондео

Мнение от hitman86 » 21 фев 2010, 18:17

Проверих го днес. Извадих маркучето и го запуших с пръст. Промяна в работата на двигатела не усетих. Видимо няма вакумчета да са скъсани даже свалих инжекцията да мога да ги прегледам по обстойно.

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Проблем с Форсирането на Мондео

Мнение от cockyhotty » 21 фев 2010, 20:12

Е ти хубаво си му извадил маркучето, но не можеш да бъдеш сигурен дали не е е блокирал клапана вътре. Свали го и го огледай. Може да го затапиш с една ламаринка под клапан и да видиш дали ще има ефект. Може наистина да е от дебитомер-почисти го и провери контролните съпротивления. Ако гори много, сигурно е дебитомера. Може и ламбда сондата да дава грешни сигнали за сместа и да бърка компа. Възможностите са много, една хубава диагностика на комп може да помогне.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта