Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от vargala81 » 16 фев 2010, 19:38

Благодаря колега! вече го разбрах .Под таблицата със грешки си е описано кое кво означава ама късно го видях :D Все още немога да завърша диагностиката до край .Давам контакт и ми мига 2пъти код 11 ,после 2пъти код 20 ,после пак 2пъти 11.След това мига само код 10 докато не запалиш двигателя ,паля показва 2пъти код 50 и почва да вдига само оборотите на двигателя до 4000 за 5сек.после падат и стоят нестабилно някъде на 700 .Въртя волана на 1път в крайно ляво и 1път в крайно дясно .Веднъж натиснах гаста и ми показа код код 57 (дросела е приместен по време на теста)Направих 2ри път диагностика без да пипам гаста ,показа ми и код 60 и след около минута ми показва код 44(Blip" test not performed or late response)Иначе вече си монтирах диьод на таблото и две клучета :lol: с едното правя моста между 2та пина а другото е за диьода :lol: правя си диагностика без да отварям капака :lol:

hitman86
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 08 юли 2007, 23:27
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от hitman86 » 22 фев 2010, 14:23

Здравейте, чета и препрочитам темата от няколко дни поради проблемите с моята кола в този пост: http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=35967" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; . И след като не можаха да ми кажат по сервизите от какво е реших да си направя диагностика сам. Проблема е че не знам коя букса ми е за тая работа.http://hitman86.snimka.bg/other/kolata.476612.17523084" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; . Тези снимки направих на колата има някой работи които със сигурност не са за диагностика. Но не намерих 5 или 3 пинова букса. Ако някой знае къде е да помага мондео 1.8 16в зетек. 96г.(Мойто е от тези до 96г.)Не с големия фар. Ако някой помогне ще му бъда благодарен.

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от vargala81 » 22 фев 2010, 20:04

това ти е конектора ,той е 16 пинов ,имаше го на една от снимките само ,че не успях дае я кача.Тук незнам дали става със само диагностика ,но можеш да провериш тук http://faq.ford77.ru/engine/jet/d_hi_121.htm" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Изображение

hitman86
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 08 юли 2007, 23:27
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от hitman86 » 22 фев 2010, 20:40

Понеже съм малко зле с руския, а пък преводача ми го превежда без никакъв смисъл. Искам да попитам къде да направя моста и къде да ръчна мултицеда. Извинявам се за невежеството по електтроника, но поне имам голям мерак.:)

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от vargala81 » 22 фев 2010, 20:50

hitman86 написа:Понеже съм малко зле с руския, а пък преводача ми го превежда без никакъв смисъл. Искам да попитам къде да направя моста и къде да ръчна мултицеда. Извинявам се за невежеството по електтроника, но поне имам голям мерак.:)
точно за този конектор и аз не намерих инфо в този сайт ,ще потърся другаде и ако намеря ще ти кажа

hitman86
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 08 юли 2007, 23:27
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от hitman86 » 01 мар 2010, 20:03

Ходих в мото-пфое Монтана и там ми го качнаха срещу 21.60. Казаха ми че ми прекъсва от кабели и свещи и че тея фордове са много капризни на тези токове. Било по добре да си купя и кабели и свещи нови. уж ги сменях и кабелите и свещите ама там казаха че е от това. Чак пък толкова ли е капризно това мондео и не работи с оригинални кабели и свещи ама незнам, ще събера 120лв да си ги купя пък тогава ще видя.

Потребителски аватар
Danchev
потребител
потребител
Мнения: 647
Регистриран: 09 фев 2008, 02:47
Модел на автомобила: 89' B-road sleeper
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от Danchev » 15 апр 2010, 15:53

И аз да се разпиша с още едно EEC IV, процедурата е лесна и бачка без проблем :)
P.S. Ето и какво си измайсторих с малко по търговски вид :)
Изображение
Tuned and performed by
Изображение
The people who once spent on the Mk3 have grown up and moved on, there's only a few nutters like us who still work on them

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от hunter » 23 окт 2010, 12:58

vargala81 написа:това ти е конектора ,той е 16 пинов ,имаше го на една от снимките само ,че не успях дае я кача.Тук незнам дали става със само диагностика ,но можеш да провериш тук http://faq.ford77.ru/engine/jet/d_hi_121.htm" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Изображение
Здравейте, моя кабел трябва да е същия, но не знам къде му е изхода. Някой може ли да ме информира къде се намира. Един приятел има тестер за OBD2 коли и подържа J1850 с която е и моята кола ама не знаем буксата къде е >:D<: :-/:

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от paci » 23 окт 2010, 15:51

hunter написа: ...
В краката на шофьора до левия крак, вертикалния панел под таблото.
2 капачета са!
На теб ти трябва по-голямото продълговато е.

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от hunter » 23 окт 2010, 16:29

paci написа:
hunter написа: ...
В краката на шофьора до левия крак, вертикалния панел под таблото.
2 капачета са!
На теб ти трябва по-голямото продълговато е.
Мерси _friends_

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Да си прочетем сами грешките на компютъра ->

Мнение от antipower » 29 мар 2022, 09:50

Здравейте колеги !
Малко ще изтупаме прахта на тази стара тема.
Трябва ми информация за грешки 17,31,35,41,42,62,65,75, на Ескорт 94, 1.6 16V.
Диагностичната букса е с трите пина.
До колкото намерих информация, три от тях са за бедна/богата смес, проблем със стоп машинката.
Проблема на колата е, че от известно време свети лампата за ABS. Реално не съм пробвал дали наистина не работи.
Стоповете си работят нормално.

Поздрави !

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта