Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от Doin » 04 фев 2011, 17:18

Колега focusfocus, като че ли ме бъркаш с автора на темата?
Аз си карам дизеловото 1,8 и съм си доволен.
Така също - успех с продажбата!

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от focusfocus » 04 фев 2011, 17:23

Изках да кажа boyanbotev,
моля за извинение колега doin :)

Потребителски аватар
imarh
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 15 ное 2007, 10:09
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16V 95г. автоматик, комби с теглич
Grand Cherokee 2.7 CRD 2004
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от imarh » 05 фев 2011, 13:08

boyanbotev написа:Въпрос за последната оферта:
Почти се бях навил за автоматик, но ми казаха че горят много в градски условия - вярно ли е?
И как стои въпросът с изпреварванията. Има ли някаква система за рязко ускоряване?
Защото не вярвам от 131 коня да подскочи като настъпя газта.
Това е фокус мк1. По принцип гледам само автоматици (ръчни скорости не искам да поглеждам повече, както е отбелязал колегата) и за това само такива обяви разглеждам.

Автоматика харчи повече в градът (да кажем 5-10%). Поне моя. За новите съм чувал, че даже харчели по-малко, защото превключвали за 50мс и "полусъединител" почти няма на практика, но лични наблюдения нямам.

С изпреварванията въпросът седи така - Когато искаш да изпревариш натискаш газта толкова колкото прецениш че трябва и кутията сама ще прецени тези обороти за коя предавка са и ще я включи. Втория вариант е типтроник - ръчкаш си нагоре/надолу като с обикновенна кутия, но без да се налага да използваш педал на съединителя. Третия вариант е просто да превключиш на спортен режим и тогава самата кутия държи колата в по-високи обороти (превключва по-късно на по-висока предавка).

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от focusfocus » 05 фев 2011, 18:10

sory че разводняван темата, но карам и автоматик,
т.е мултирежимна ск.кутия. Имам и доста опит на чист автоматик.

Автоматика е хубаво нещо предимно за града и факта, че не се налага да превключваш по 100 предавки, лошото е че на моменти колата попада в обороти между две предавки и започва едно дразнещо превключване.
ето тогава трябва тип тронкик, разбира се ако има типтроник.

При мощна кола старта на автоматика почти не се забелязва, че е по-бавен от ръчната, но при по малки двигатели се усеща, липсва възможността да вдигнеш обороти на полусъединител.

що се отнася по спускането по наклон с автоматик е ужас: самоубийство и за теб самия и за спирачките, или трябва да го включиш на мах 3, 4 предавкa или типтроник. При изпреварването при kickdown пак може да попадне в обороти такива, че да превключи на по висока предавка в средата на изпреварването. Ha хлъзгав път и липса на traction, няма да коментирам как се кара автоматик.

Лично аз си предпочитам ръчна но въпрос на мнение и навици.

поздрави

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от ЯЛТА » 05 фев 2011, 18:21

Е има автоматик и автоматик, при малките е по кофти, но при скъпите и по мощни всичко си е чудесно, и направо рай за управление по всички показатели . Зависи си от класът автомобил .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от Alexi » 05 фев 2011, 18:59

автоматика ,според мен си струва само ако е типтроник ,и мотора е по големичък .. тия старите автоматици особено ако е само 4 скорости е мазохизъм ...

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от Nikola Ivanov » 06 фев 2011, 11:07

PcMan написа:
100.612 се закръглява към по-голямото, 101, т.е. не грешях,
-------------------------------------
(horse power на немски)

Извинявай, ама не си прав, не можах да се сдържа. Алекси е напълно прав! Защо ще закръгляваш към по-голямото? Това не е задача по математика. Законите, особено данъчните, се прилагат точно във вида, в който са написани, и разширителното им тълкуване е недопустимо. Именно защото вменяват задължения. Това между впрочем ми е и работата, та съм наясно.
74 KW включително, значи 100,6 коня включително и не се закръглява към 101 коня. За 101 коня данъкът е вече в следващата скала. НЕ МОЖЕ да се закръглява нагоре, законът се прилага точно така, както е написан.

Horse power е на английски, а не на немски.

Всеки може да греши, а често пъти има различни гледни точки върху различните неща. Четох в друга тема, че казваш "най обичам някой да ми обяснява как нямало нужда от каско" и "най обичам някой да ми разправя как нямало нужда от колан"

Ами например аз пък не виждам смисъла от каско на кола за 2-3000лв, други виждат този смисъл, всеки сам си преценява, едва ли има универсално решение, че да се обобщава така уверено.
Коланът в много случаи спасява, но в други случаи обратното, ако те заклещи и не можеш да излезеш.

Потребителски аватар
o.vasilev
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 20 апр 2010, 18:23
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDdi 66kW '01
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от o.vasilev » 10 фев 2011, 03:01

Подкрепям focusfocus. И аз карам 1.8/90 коня дизел hatchback, но от 2001. Да изразя няколко лични мнения:
Плюсове:
Харчи малко 5 изв./6,5 гр. (през лятото не усетих климатика да ми повишава разхода); Сравнително пъргав като за дизел (стига да си свикнеш с колата и да не попадаш в турбо дупката при превключване :)); Изненадващо широка е отвътре (багажника също не е малък); Парното, климатика и озвучаването са на добро ниво спрямо годината и класа на колата; Нито един път не съм имал проблеми с паленето през зимата, дори в ранните часове; Откакто я взех съм сменил само оригиналните задни дискове, накладки и акумулатор, че си бяха издали багажа вече; Доста здрава задна броня (три предници се счупиха в нея, а на мен само ми се е пообелила боята).
Минуси:
Шумоизолацията не е добра дори при по-ниски скорости (при бензина не знам как е); Седалките можеше да са и по-удобни; Зимно време ако се кара градско (визирам големите градове) повишава осезаемо разхода. Може при други да не е така, но зимата почти не й давам шанс да загрее, защото пътувам по три километра. При последното засичане ми даде към 7,8. Но това е при положение, че я карам през повечето време студена и не й давам шанс да нормализира разхода :)

Надявам се да съм помогнал.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от dimkar » 10 фев 2011, 07:37

Nikola Ivanov написа:
PcMan написа:
100.612 се закръглява към по-голямото, 101, т.е. не грешях,
-------------------------------------
(horse power на немски)

Извинявай, ама не си прав, не можах да се сдържа. Алекси е напълно прав! Защо ще закръгляваш към по-голямото? Това не е задача по математика. Законите, особено данъчните, се прилагат точно във вида, в който са написани, и разширителното им тълкуване е недопустимо. Именно защото вменяват задължения. Това между впрочем ми е и работата, та съм наясно.
74 KW включително, значи 100,6 коня включително и не се закръглява към 101 коня. За 101 коня данъкът е вече в следващата скала. НЕ МОЖЕ да се закръглява нагоре, законът се прилага точно така, както е написан.

Horse power е на английски, а не на немски.

Всеки може да греши, а често пъти има различни гледни точки върху различните неща. Четох в друга тема, че казваш "най обичам някой да ми обяснява как нямало нужда от каско" и "най обичам някой да ми разправя как нямало нужда от колан"

Ами например аз пък не виждам смисъла от каско на кола за 2-3000лв, други виждат този смисъл, всеки сам си преценява, едва ли има универсално решение, че да се обобщава така уверено.
Коланът в много случаи спасява, но в други случаи обратното, ако те заклещи и не можеш да излезеш.
Е, колега, и ти ли започна да нападаш клетия PcMan? Недей така. Момичето е чувствително. :D

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от Alexi » 10 фев 2011, 09:15

Василев ,ако 8 ти се вижда много за градско зимата на къси разтояния ,явно не си карал бензин при същите условия .. 1.6 бензин 12/100 не ги харесва ...

varby
потребител
потребител
Мнения: 409
Регистриран: 15 фев 2010, 17:36
Модел на автомобила: Форд Фокус МК3 1.6 EcoBoost 150 к.с.2011 г. .
Местоположение: гр. Силистра
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от varby » 10 фев 2011, 10:31

Защо е този спор метрична ,механична к.с.,още в училище се учи 1KW=1.36к.с. 74KW=100.64к.с.или101к.с..За пример моя автомобил е 77KW=104.72к.с.или 105к.с..Щом не се закръгля защо в данъчното а и в кокументите на автомобила се води 105 к.с.,а не 104 к.с..

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от Nikola Ivanov » 10 фев 2011, 10:57

За данъчни цели дали се води 104 или 105 коня, няма значение. Все е във високата скала. И в кои документи се води 105 коня? В талона не пише коне, а пише киловати. Съответно и данъчния закон - ЗМДТ, е в киловати. Така че е ясно, до 74 кВ включително е в долната скала, над 74 кВ отива в горната скала. За 100 коня имаме ниския данък, а за 101 коня имаме високия данък.
Като ти е 100,64 коня, е 74 кВ и си в ниската скала, не се закръгля нагоре. В смисъл, че даже и в някои документи да пише коне и да са го закръглили на 101 коня, за данъчни цели не се закръглява.

Това искаше да ви каже и Алекси, с не толкова много думи, а просто и ясно - че няма никаква врътка и никаква измама, просто за този двигател - 74 кВ, съвсем законно данъкът е в ниската скала.

Ето го - просто и ясно, точно както го е казал, така стоят нещата:
Alexi написа:за 5000 пробег на година изобщо недей гледа дизели ,1.6 бензин е твоя мотор ...
не ти е много ясна наредбата ,а тя е - автомобили до 74kW включително (=100.64 коня ),влизат в ниския данък ... фокуса 1.6 е точно 74kW .. т.е. няма никаква измама с вписването му в по ниския данък .. то няма и как да има де ..

Потребителски аватар
o.vasilev
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 20 апр 2010, 18:23
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDdi 66kW '01
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя FOCUS 2002-2004 г

Мнение от o.vasilev » 16 фев 2011, 10:52

Alexi написа:Василев ,ако 8 ти се вижда много за градско зимата на къси разтояния ,явно не си карал бензин при същите условия .. 1.6 бензин 12/100 не ги харесва ...
Имам предвид, че на мен ми е много :) Просто повиши с 1.5 литра нормалния разход за градско, което в моя случай са 23%. Иначе като за зимни условия този разход си е доста приличен.

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта