смяна предни габарити фокус 02г.

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
vladboy
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 12 фев 2011, 23:39
Модел на автомобила: Ford Focus '03 1.8 TDCi
Status: Извън линия

смяна предни габарити фокус 02г.

Мнение от vladboy » 13 фев 2011, 00:12

Здравейте! Надявам се, че можете да ми помогнете със следния проблем: забелязах, че не светят предните габарити. Предполагам, че крушките са за смяна, а проблема да не е в предпазител, защото задните габарити + осв. рег. номер си светят. Моля за помощ ако може някой да ми каже как да сменя крушките, защото ми казаха, че за да отворя фара е нужно да го сваля, а за да сваля фара е нужно да сваля предната броня... Колата е фокус 2002 с ксенон.
Благодаря предварително!

speedy_407
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 21 окт 2008, 15:44
Модел на автомобила: ford focus
Status: Извън линия

Re: смяна предни габарити фокус 02г.

Мнение от speedy_407 » 13 фев 2011, 10:47

приятелю и ас сам със същата машина смъкваш фара с 2 болта е и откачаш декоративната решетка само на емблемата къдее много лесно се смъкват фаровете отваряш капачките и сменяш крушките сложи си диодни искарват много повече и са на същите пари успех ако сам ти помогнал :)

vladboy
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 12 фев 2011, 23:39
Модел на автомобила: Ford Focus '03 1.8 TDCi
Status: Извън линия

Re: смяна предни габарити фокус 02г.

Мнение от vladboy » 13 фев 2011, 12:21

Обаче възникна малък проблем... Тази количка май няма предни габарити, защото там където трябва да се намират, няма никакъв куплонг, поне при не свален фар успях да видя, че там няма никой... Възможно ли е наистина да няма габарити...? В кожуха при предпазителите, забелязах, че няма предпазител на означението "габарити"... Сложих, но не светна нищо. Или съм се заблудил, че няма куплонг, а той да е вътре, както казваш, че трябва да се свали фара?

SIR SLAYTON
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 16 май 2009, 18:29
Модел на автомобила: форд фокус 1.8 tdci 100h.p.
Status: Извън линия

Re: смяна предни габарити фокус 02г.

Мнение от SIR SLAYTON » 13 фев 2011, 15:10

Освен тези два болта има и трети подсигурителен, под самия фар, но до него можеш да стигнеш само от под колата. Или пък сваляш калника.

speedy_407
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 21 окт 2008, 15:44
Модел на автомобила: ford focus
Status: Извън линия

Re: смяна предни габарити фокус 02г.

Мнение от speedy_407 » 13 фев 2011, 18:59

имаш габарити убеден съм как нияма да имаш вътре са в самия фар под крушката на касите светлени само се издърпва не е на 6тифтове дърпаш кабелчетата и готово успех за третия болт незнаех на мен са ми го спестили мойта е само с два :

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: смяна предни габарити фокус 02г.

Мнение от focusfocus » 13 фев 2011, 22:42

фара се държи на 2 болта горе и долу от външната страна и на щифт от към маската.
За да се свали не е нужно да свалаш бронята, а само да легнеш под колата.

за да смениш габарита нищо не е нужно да правиш освен да отвориш капачето отзад да издърпаш куплунга
на габарита(виж отпред къде се намира) и да смениш крушката, която е една миниатюрна най-обикновена.

Ако имаш ксенон този който го е слагал може да е махнал габарите.

успех.

vladboy
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 12 фев 2011, 23:39
Модел на автомобила: Ford Focus '03 1.8 TDCi
Status: Извън линия

Re: смяна предни габарити фокус 02г.

Мнение от vladboy » 15 фев 2011, 22:20

Празното място, което виждах за габарита, не се оказа празно - а самият куплунг с крушката. Самото гнездо си прави връзка вътре във фара. За щастие не трябва сваляне на бронята, но за да се свали куплунга е необходимо да си много спокоен човек :) адски некомфортно е... много тясно :) Двете крушки се оказаха изгорели - да живеят светодиодите.
P.S. ако сваля само капака мога да обслужвам само ксенона. Предполагам, че за дългата светлина и за мигача вече трябва да се ляга под колата, както спомена колега focusfocus, а не да се сваля бронята, както ми бяха подали грешна информация... Дано обаче не се налага да е скоричко :)
Благодаря на всички!

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: смяна предни габарити фокус 02г.

Мнение от focusfocus » 16 фев 2011, 12:37

Не се налага свяляне на бронята или фара, а само спокойствие както сам казваш.

Мигачът е отделно извън капака на фара и се обслужва най-лесно, сам си прави маса вътре.

Дългите също се свалят лесно със спокойствие и най-лесно ако свалиш акумулатора.

Поздрави!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта