Да бъде или да? Фокус

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Vick
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 17 фев 2011, 22:04
Модел на автомобила: -
Status: Извън линия

Да бъде или да? Фокус

Мнение от Vick » 17 фев 2011, 22:16

Здравейте на всички в този форум.
(Дано съм уцелил раздела,този ми се стори най- логичен)
Реши съм да си купувам автомобил. Четох,гледах и се спрях на Фокус 1999-2002. По моментни предвиждания за финансите ще успея да се класирам за нещо от 2001.Доколкото разбрах тогава са изчистени повечето дефекти. Като гледам и ще е по всяка вероятност 1,6 л, 101 коня. Кажете мнение за този мотор в сравнение с другите (по-скоро дизелите,т.като по-голям от 1,6 засега не предвиждам).Търся си Zetec двигател-той е с верига,нали? 80% е шанса да го взема от Германия,но няма обяви с такъв мотор в mobile.de и autoscout-a. Имат ли друго означение тези двигатели в Германия или са правени за износ? Какво да гледам най-вече при избора? Какви са му специфичните болежки на Форд-чето от тоя набор?
Благодаря!

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Да бъде или да? Фокус

Мнение от иво г. иванов » 18 фев 2011, 02:36

vicki,мноо въпросчета бе приятелче .Ама да знаеш колко тотално прав си, че ги задаваш преди покупката. Ще се постарая да ти отговоря сбито щото подробности има много в отделните теми на форума а е и късно и ми се затварят оченцата вече :D . Focus-zetec 1.6 e изключително разумен избор .Не го казвам , защото съм с такава кола а защото това е мнение на много колеги от форума . 2001 г също е мн. добре .В края на 1999 фирмата изчиства детските болести по модела , а зетек- технологията се води все още модерна . Двигателя , на който си се спрял се води zetec-s 74 kW, 100к. с. а не 101 .
Тва е интересно за пред данъчните .Има и 1.4 l zetek- e но идва леко слаб за теглото на купето или за по- младежко шофиране .Нагоре има и 2.0 l агрегат с 170 к. с. ST и качествени Dura-tec i duratorq 1.8 TDci дизелови двигатели но знаеш и сам , че годишните разходи към държавата и за поддръжка скачат сериозно при по- мощните двигатели .Ако си фен на дизелите може да избереш и турбодвигателя DuraTorq TDCi -1.8 l, 74 kW/100hp .Доста еластичен агрегат - 240N/m- 1750об/мин. но само ако го сцепваш от возене, че ако седи по- често в гаража няма как да оправдаеш по- скъпата поддръжка .
Zetec- 1.6 е с ангренажен ремък задвижващ два разпределителни вала ,полимерна генерация, почти безотказна впръскваща пълна инжекция управлявана от интилигентен електронен модул- EEC- V.С верига са по мощните двигатели .
Хубаво ще е ако верно си го вземеш от Германия, но не обикаляй из авто- къщите на турците и македонците в Южна Германия и особено Бавария.
Там преди да ти издадат временния номер ще ти направят стенд- преглед за възможни повреди по окачването. Настоявай/ макар, че струва пари / да ти направят тест на компа за евентуални грешки . Ще ти трябва и добре говорещ немски .


При нас не се задържат Focus- и в авто- къщите, щото ги зимат като топъл хляб
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Да бъде или да? Фокус

Мнение от иво г. иванов » 18 фев 2011, 02:53

В автомобил взет от там може да бъдеш сигурен , че е монтиран агрегат екипиран в местния завод в Саарлунд до Кьолн .Това най сигурно може да се разбере още преди покупката , по VIN- кода от предното стъкло-долу в ляво .Ако почва с WFO
-Ford Werke AG,Германия/европейски модели/ и осмата буква ако е С/ латинско/ значи немския завод / или Ленгли- Англия
ако почва с SFA/.
Слабите страни са ел .стъклата, центр. закл. , някои казват и водните помпи но всичко зависи от експлоатацията и грижите на собственика.
Така, че ДА нека бъде светлина ......упс исках да кажа нека е FORD FOCUS ! *00133*
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Vick
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 17 фев 2011, 22:04
Модел на автомобила: -
Status: Извън линия

Re: Да бъде или да? Фокус

Мнение от Vick » 18 фев 2011, 17:40

Благодаря за отговора- хем бърз,хем точен. Изясниха ми се някои въпроси и изникнаха други :lol:
значи това Zetec не е означение на това,че мотора е с верига? И няма такъв мотор 1,4 или 1,6?Сега ще се ограмотя още малко за тия двигатели, да видим какво ще излезе.
Иначе съм се насочил към бензинов мотор, точно поради по-скъпото и сложно обсужване на нафтовия двигател,както и по-високата цена на модела.
Сега аз да кажа нещо-тоя завод на Форд е в Саарлуи, нямащ общо с Кьолн :wink:
Те може там да се сглобяват,ама не ти трябва да занаеш откъде идват частите за сглобките.
И сега уловката-ще го взема от Германия,защото тук живея в момента, на 20 км от споменатия завод, и ще се прибирам с него през лятото в България.
А немците не съм забелязал да държат автокъщи-това го правят чужденците,като споменатите от теб май са по-свестните възможности в сравнение с арабите и африканците

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Да бъде или да? Фокус

Мнение от иво г. иванов » 19 фев 2011, 01:35

Има 1.4 и 1.6 Zetec-se агрегати . А дали самата дума означава, че има или няма верига- :?: - не съм си задавал този въпрос.А аз дори съм сгрешил името на града *167* . Свързах го с Кьолн заради областта Saar... /неам квоси беше/ на юг от града включваща Саарбрюкен и Трир.
Относно авто къщите като пообиколиш няколко ще ти стане ясно какво имам предвид. Не вярвам нещо тотално да се е изменило от 2006 г. когато бях там за последно .Щом си в Германия що не използваш немски сайт за търсене на обяви.
Много са удобни .Можеш да зададеш и регион в км. от твойто населено място .Не подценявай и личните обяви, даже са за предпочитане.
Успех!
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Да бъде или да? Фокус

Мнение от focusfocus » 19 фев 2011, 09:24

колега ето ти малко инфо за този двигател
http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Zetec_engine" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

не мисля че новите модели т.е Zetec R са с верига, но всичко е възможно. За инфо Форд дават смяна на агренажня ремък на 130 000 км. Ако е поддържана колата всичко е ок. Но ако е карана от някоя "баба инвалид" като всички тук в автоморгите, то горко ти.

Както казва колегата по-горе 1.6 е ДВГ за спестяване от данъци, но 1.8 е ДВГ който те кара да мислиш че караш мощна кола.
2 литра без турбо не с заслужава, гори много и почти никаква ралика от 1.8, виж с турбо става ST, тотална разлика,като си в Гeрмания, намери си един леко ударен ST, да знеш поне какво караш.

успех в търсенето.

Vick
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 17 фев 2011, 22:04
Модел на автомобила: -
Status: Извън линия

Re: Да бъде или да? Фокус

Мнение от Vick » 19 фев 2011, 14:04

Не съм казал,че не ползвам тия сайтове за обяви-просто питах дали това е добър и издръжлив, лесен и евтин за поддръжка и дуракоустойчив автомобил :lol:
focusfocus, вчера го прочетох този сайт. Иначе ще видя как стои въпроса с тия ST и цените им.
А каква е разликата в застраховките и данъците между 1,6 и 1,8?

Данислав
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 13 фев 2011, 19:55
Модел на автомобила: FORD MONDEO '93 2,0 16v 136Hps
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Да бъде или да? Фокус

Мнение от Данислав » 20 фев 2011, 14:38

По отношение на данъците-всичко е според общината, в която се регистрира автомобила. Иначе в нета има калкулатори за изчисляване на пътен данък, но са на общо основание.
ТУК е инфото и калкулатора, един от многото!

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта