2 бр. pioneer ts-w306c с какво да ги захраня

Отговори
Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

2 бр. pioneer ts-w306c с какво да ги захраня

Мнение от ziraku » 24 май 2011, 00:45

Имам два говоритела pioneer ts-w306c с какъв усилвател да ги захраня ........в момента имам ДЛС-41 ,но нещо не ми допада или е малко слаб за говорилелите

parpoons
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 01 авг 2007, 19:57
Модел на автомобила: fiesta 1.1
Status: Извън линия

Re: 2 бр. pioneer ts-w306c с какво да ги захраня

Мнение от parpoons » 30 май 2011, 19:55

Колега, виж това ЦЪК на сносна цена е що годе пък и на 2 ома вади 700-750 вата . А DLS-чето не го мъчи този амп е направен да пее , а не да басира :D Можеш и да пробваш също със този пак на 2 ома ЦЪК2 той ще достави око 500 вата на 2 ома .
Но преди да купиш каквото и да е помисли и за захранването! Херца ще консумира около 70-75 ампера максимално натоварен на 2 ома
Алпайнчето около 45-50 ампера пак при същите условия.
Ако ползваш и ДЛС-а за стерео на четирите канала прибави още 32-38 ампера
И така ще получиш консумация ДЛС + Алпайна около 80 ампера ! Длс + Херца около 110 ампера, а това не е малко....
Ми това е на кратко... малко ,ама от сърце

Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

Re: 2 бр. pioneer ts-w306c с какво да ги захраня

Мнение от ziraku » 30 май 2011, 20:12

ами ако намеря 2 бр. pioneer gm-5200t или pioneer gm-5300t втора рака.....знам че трябва да сменя кабелите с по дебели,но втори акомулатор ли да слагам или кондензатор

parpoons
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 01 авг 2007, 19:57
Модел на автомобила: fiesta 1.1
Status: Извън линия

Re: 2 бр. pioneer ts-w306c с какво да ги захраня

Мнение от parpoons » 30 май 2011, 20:47

Незнам за колко ще ги намериш , но имай в предвид , че това са усилватели клас AB , което значи , че кпд-то (коефициент на полезно действие) е около 0.6 което значи , че за 100 вата музика ще консумира 166 вата от акумулатора да кажем , че сложиш 2 такива и изстискаш от тях 300 вата ( До толко ще свирят всичко на горе ще е просто шум) 300 х 2 = 600 --> 600 делено на коеф. 0.6 или 600:0.6 = на 1000 вата консумация или 70-80 ампера (пик) ! А това е същата консумация като на херца но със около 150 вата по-малко музикална мощност , а той и алпайна са клас Д КПД 0.8 --> за 100 вата музика ще консумира 125 вата от акумулатора или с 41 вата по малко . А то не е малко това са си 3 ампера +
А за вторият ти въпрос... Може само с читав кондензатор и задължително със читав акумулатор, но в това число и читав алтернатор , но и това не е задължително Все пак, аз ти казвам пиковите консумации, пък и ти няма да слушаш през цялото време волумето до зуко или греша :D: Иначе казано консумацията ще е някъде около 50% от пиковата но и това не е малко за фабричния алтернатор защото запаса му е далече от консумацията на автомобила + системата Или в цифри... 100А алтернатор има м-у 15 и 30% запас зависи от производителя и екстите на колата тоест му 15 и 30 ампера

Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

Re: 2 бр. pioneer ts-w306c с какво да ги захраня

Мнение от ziraku » 30 май 2011, 21:48

алтернаторат ми би трябвало да е от наи мощните ,защото моето МОНИ е със всички екстри без кожа..........акомулаторат ми е 62 ампера .януари го купих..........ами ако не сменям стапалото и си остана с ДЛС 41 ..............като цяло има доста настроики по усилвателя ,а CD ми е DEH-4000UB и то има доста настроки.......... аз не тарся само басс .искам сараунд ефект .мисля да си взема от един приятел 4 бр елипси за вратите пак паинер

parpoons
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 01 авг 2007, 19:57
Модел на автомобила: fiesta 1.1
Status: Извън линия

Re: 2 бр. pioneer ts-w306c с какво да ги захраня

Мнение от parpoons » 02 юни 2011, 21:36

Вържи ДЛС-а на 4-те елипси , ако купуваш усилвател вземи алпайна.... Прибери единия бас в гаража , а другия сложи в подходяща кутия ...
За по-лесно не ползвай филтрите на ДЛС-а и алпайна ,а тези от плеъра. Резни ниските от HPF на 80hz и LPF пак на 80hz .
Задължително изключи всички останали екстри за звук от плеъра или ги сложи на 0. Може само в краен случай да дадеш +1,2 на средите и пищялките !
По този начин ще се приближиш максимално до оригиналния звук и "картина" .... пък и няма да мориш нито компонентите , нито ушните ти миди :)

Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

Re: 2 бр. pioneer ts-w306c с какво да ги захраня

Мнение от ziraku » 02 юни 2011, 22:03

parpoons написа:Вържи ДЛС-а на 4-те елипси , ако купуваш усилвател вземи алпайна.... Прибери единия бас в гаража , а другия сложи в подходяща кутия ...
За по-лесно не ползвай филтрите на ДЛС-а и алпайна ,а тези от плеъра. Резни ниските от HPF на 80hz и LPF пак на 80hz .
Задължително изключи всички останали екстри за звук от плеъра или ги сложи на 0. Може само в краен случай да дадеш +1,2 на средите и пищялките !
По този начин ще се приближиш максимално до оригиналния звук и "картина" .... пък и няма да мориш нито компонентите , нито ушните ти миди :)
идеята ти ми допада до някаде.ше пробвам

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта