Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
DE51RED
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 юни 2011, 23:46
Модел на автомобила: = Performance division =
-- Focus TDCi++ --
Catch me if you can :)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Мнение от DE51RED » 07 дек 2011, 14:55

Ами.. редно е, мисля си, да пусна два-три реда за колицата + някоя и друга снимка!

Машината по документи се води 04.2003та, купих си я преди 5 месеца. От тогава насам освен първоначалното обслужване минах през 4 свещи, казанче за антифриза и 50 чифта чистачки (все нещо не ми се нравеха, докато накрая не фиксирах 61 лява и 41 дясна). Лятото вървим с лети джанти 15" + стари гуми. Напролет ще се взимат F1-ци, за зимата си взех железни джанти, стегнах ги - шкурене, боя - станаха екстра + четири чисто нови Dunlop WinterSport 4D и тасове. Получи се идеално, снимки с тасовете - скоро.

Като цяло съм доволен от автомобила като поведение и динамика, но си имам своите леки забележки. Най-вече съм бесен, че предния собственик - италианец - не й е обръщал достатъчно внимание. На километража показваше 107ххх км. като я взех (на диагностиката показа 22 хиляди :D), а вече колата е минала през страничен удар отпред със своите последствия + отвратителна дупка от цигара на пасажерската седалка (която все още се чудя какво да я правя). Все още се опитвам да открия защо пали трудно на моменти, ама явно трябва сериозен преглед и ремонт..

В момента вече е на 111ххх км., карам я главно из София, макар че имах десетина пътувания извън столицата. Много ми харесва как вози колата, хората на задната седалка също споделят комфортно пътуване. Няма излишни шумове (освен някакво нагло потракване на някой незащипан кабел след аудио-ъпгрейда), няма вибрации в купето. Допада ми визията, особено с ксенона изглежда много, много сърдита колата (пасва ми на характера нацупен :D).
На следващите форумни сбирки (на които смятам да стана редовен) ще обсъдя проблемите и евентуалните подобрения по колата, пък дай Боже да се движим дълго и безпроблемно ^^

Изображение Изображение Изображение Изображение

Ами... това е : )
They call me "Killer"...

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Мнение от ЯЛТА » 07 дек 2011, 18:19

Честит да ти е ФОКУС-ът, само да те радва, и много и безаварийни километри да изминеш с него, хубав е. А на срещите заповядай когато пожелаеш-неделя от 17.00 часа.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Мнение от focusfocus » 07 дек 2011, 22:34

едни такива сте му ходят много


http://www.google.bg/imgres?q=fog+light ... 66&bih=667" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
DE51RED
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 юни 2011, 23:46
Модел на автомобила: = Performance division =
-- Focus TDCi++ --
Catch me if you can :)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Мнение от DE51RED » 08 дек 2011, 12:51

Сменял съм ги в комплект с още сто неща първоначално при майстор-приятел и не мога да ти дам адекватната цена на тази услуга, за съжаление!

Колкото до мъгливките - мислел съм си го, ама из нета се намират разни по-евтини, че множко ще й дойдат на бронята едни 180 евро. По празниците пак ще мисля какво ми се прави освен парктроник-а : )
They call me "Killer"...

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Мнение от Gattuso » 08 дек 2011, 13:00

Супер машинка :wink:
Какъв парктроник си намислил да взимаш?

Потребителски аватар
DE51RED
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 юни 2011, 23:46
Модел на автомобила: = Performance division =
-- Focus TDCi++ --
Catch me if you can :)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Мнение от DE51RED » 08 дек 2011, 13:34

Ами колебая се между това и безжичния му събрат (с около 20 лв. по-скъп). Не ми се ще да пускам кабели навсякъде по колата, затова май ще се спра на безжичния - връзвам панела към 12V на запалката някъде под таблото, прикачам си модула за парктроника към светлината за задния ход някъде в багажника и всичко е точно. Поне на теория. Намразил съм процеса по разглабяне на форда, учудващо много и все проклети "скрити" скоби/винтчета съм срещал, представям си какво ще е ако тръгна да свалям задната броня..
They call me "Killer"...

Потребителски аватар
momo76
потребител
потребител
Мнения: 533
Регистриран: 21 окт 2006, 16:11
Модел на автомобила: Фиеста 1.25 2001г.
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Мнение от momo76 » 09 дек 2011, 10:19

Безжичния е по лесен за монтаж - не теглиш кабел от багажника до таблото. Недостатъка е, че от време на време се активира и когато се движиш напред, явно му се бърка безжичната комуникация. Монтажа по принцип не е сложен, не се сваля бронята. На брат ми на Фокуса го сложих за около 1 час.

Потребителски аватар
DE51RED
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 юни 2011, 23:46
Модел на автомобила: = Performance division =
-- Focus TDCi++ --
Catch me if you can :)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Мнение от DE51RED » 14 ное 2012, 21:29

Е, дойде време, освен да вдигна темата - и да споделя какво се случва с автомобила покрай преходния сезон (:

1. Досега

Пролетта си закупих за солидна сума комплект Bridgestone Potenza Adrenalin RE002. Доста четох, малко информация за тях намерих, но по "изискванията" към гумите и свойствата на определените елементи - смески, канали, профили и пр. се спрях на тях при избора на летни гуми с целта колата да е максимално стабилна и 'спортно'-ориентирана за сметка на неща като шум и износване. Равносметката след половин пролет, лято и половин есен е че изобщо не съм сбъркал. Шума от гумите е поносим, при 130 на магистралата при проливен дъжд се държаха сякаш бяха на сухо, спирачния път е много добър и като единствен минус мога да отбележа, че гумите изглеждат стари и карани - самия модел е някакъв по-странен такъв. Иначе - оценка отличен за първия сезон на Адреналинките.

Изображение

2. Зима иде, вънка вие вук.

Миналата година си купих Dunlop WinterSport 4D (1911 DOT) и просто обикнах зимното шофиране. Страшно стабилни гуми. Нямат грешка, ADAC също ги бяха поставили доста нависоко.. всъщност те ми бяха втория избор след Contipremium Contact, ама континенталките бяха изкупени докато събрах парите : )) Ама не съм сбъркал! Време е за сезон 2, а гумите изглеждат като нови, минаха към 6 хиляди километра миналата зима.

Изображение

3. Освен гумите - въртя и джанти, тъй че зимата пак минаваме на железни джанти + тасове. И все пак много си ми харесва : ))

Изображение

4. И, да. може би някой с по-набито око е забелязал, но най-накрая ми пристигнаха белите мигачи (идеята взета от колегата Марто от Варна : )) )! Според мен се получи добре, смених и крушките с оранжеви, за да може майорите и другите служители от системата на МВР да не ме гледат с лошо очо _friends_

Изображение
They call me "Killer"...

Потребителски аватар
DE51RED
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 юни 2011, 23:46
Модел на автомобила: = Performance division =
-- Focus TDCi++ --
Catch me if you can :)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Focus 1.8 TDCi - My pure magic

Мнение от DE51RED » 06 мар 2013, 08:08

Тия дни съм се захванал да си харча заплатата по колата, опитвайки се да направя 2-3 неща, които отдавна бях намислил.. ако е било писано в идните седмици ще довърша и трите микропроекта. Вчера успях да направя единия от тях, та да споделя резултатите.

След поредните изгорели крушки (габарит + табло) най-накрая се реших да монтирам дневни светлини. Тъй като не ми се искаше да модифицирам дългите да тръгват на определен %, а пък още по-малко ми се иска да пускам ксенона - се спрях на допълнителни светлинки, 2х8 броя диоди, някъде отпред.

По закон (и кутия, и сайтове) - цифра изисквания към допълнително монтираните светлини - до 40 см. от двата края на предницата, над 25 см. от земята, до 60 см между двата LED-a, под 1.5 м. общо от земята като разстояние.. Това - лесно. Долната ми решетка много добре се справи с осигуряване на идеално местоположение.
Лошото е, че човека, от който взех самите диоди беше предложил и монтаж. Монтаж от оня, якия тип - "Връзвам ги и светят постоянно бе бате, никой нема ти направи проблем". Аз му обяснявам, че по закон при пуснати къси/дълги светлини диодите не трябва да светят, иначе е безмислено - нашия пак продължава, "бе нищо ти няма".. Ясно ми стана, че не му се занимава. Затова и звъннах на един доказан майстор (препоръчвам за всякакво жичкаджийство по автомобилите - линк към фирмата тук, задължително търсете Иво (собственика)) и му обясних така и така, трябват ми адекватно направени - още на следващия ден се хвана човека и направи всичко. Няма да изпадам в технически подробности, тъй като не съм навътре в тях, но ми стана ясно, че за да се изпълни както трябва подобна идея - трябва светлините да се вържат с 3 релета към основната ел. схема. Идеята е - при контакт работят само дневните, на габарит - също (идеята ми беше да може да свети и отзад, ако се наложи), а при пускане на къси светлини дневните гаснат. Съвсем логично и разумно.

Резултатите са отлични, а това, че LED-овете светят в леко синкава светлина (подобни на ксеноновия фар) е хубав ефект : )
IMAG0620.jpg
Total Darkness
IMAG0621.jpg
Sort of darkness
IMAG0622.jpg
Not at all dark
.. част 2 - тия дни, пристигнаха ми нещата, ама нямам време за монтаж още!
They call me "Killer"...

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 23 госта