ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
vankatax
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 22 яну 2009, 21:44
Модел на автомобила: Focus MK1
Status: Извън линия

ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от vankatax » 18 апр 2012, 19:37

Здравейте,
Предстои ми да слагам газов инжекцион. След доста четене по-форума на Форд и не само само в него - единственото, което успях да постигна е още объркване и въпроси.
Знам, че най-вероятно ще отнеса упрек за не ползване на търсачка и т.н.
След анализ на цялата информация :
Извод 1- единственото сигурно, че "трябва свестен майстор" и самата система не е толкова голямо значение ;
Извод 2 - нашенска черта - всеки плюе по-конкурентната система (сервиз) и прави избора почти невъзможен ;

Кажете аджеба в кой сервиз в София да отида и каква система да си сложа?

Бюджет - до 1200 лв естествено може и по-малко
Кола - Форд Фокус -99 г ; двигател: 1.8 L zetec - E Efi -115 к.с.
Цел: да мина 20 000 км безпроблемно.

Ще се радвам на всякакви препоръки от потребители и доволни купувачи.
Благодаря.

Потребителски аватар
vilko
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 03 авг 2011, 23:51
Модел на автомобила: mondeo 2.0
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от vilko » 21 апр 2012, 14:04

незнам къде да отидеш но при пичовете на горубляне -софгас, по добре не ходи *banned*

Потребителски аватар
kimi666
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 29 фев 2012, 17:14
Модел на автомобила: ford focus 1.8 i, ghia , kombi 99г. GI Romano
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от kimi666 » 22 апр 2012, 19:01

Мого добра тема. _friends_ И аз ще помоля колегите да препоръчат читави майстори на газови инжекциони.

vankatax
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 22 яну 2009, 21:44
Модел на автомобила: Focus MK1
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от vankatax » 22 апр 2012, 20:54

За момента съм се спрял на два варианта. С единия сервиз не мога да се свържа, след няколко дни ще споделя избора :)

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от peigera » 22 апр 2012, 22:37

Аз, бих дал съвет за Варна при едни момчета. Монтират и настройват газови и ЗНАЯТ КАКВО ПРАВЯТ. Аз съм от Бургас и тук ходих много пъти да ми настроят газовия инжекцион който те ( в Бургас) ми монтираха и е хубав и скъп. Но с реглажа не се справиха в Бургас. Във Варна обаче, момчето преди да закачи лаптопа и по звука на колата ми, каза къде им е грешката. След намесата му колата ми започна да гори по 7-7,5 газ при икономично каране а автомобилът ми изобщо не е от икономичните модели. Колата е 2,0 16V 150к.с. НЕ СЕ ОПИТВАМ ДА ПРАВЯ РЕКЛАМА, ИЗКАЗВАМ МНЕНИЕ С КОЕТО СЕ НАДЯВАМ ДА СЪМ ПОЛЕЗЕН НА КОЛЕГИ. Ако искате ще дам и телефон за връзка с човека но моля някой мод. да каже дали е разрешено.

whaaazp
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 14 юни 2008, 02:24
Модел на автомобила: Focus
Местоположение: БС
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от whaaazp » 22 апр 2012, 23:11

peigera написа:Аз, бих дал съвет за ...

Къде ти го слагаха в Бургас и къде ти го оправиха във Варна?
Каква марка/модел система си сложил, защото имам проблеми със слаган скоро в Бургас ГИ?

Благодаря

Потребителски аватар
vilko
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 03 авг 2011, 23:51
Модел на автомобила: mondeo 2.0
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от vilko » 23 апр 2012, 17:39

аа и да добавя, внимавай от кого вземаш препоръки за сервиз, форумите се напълниха със измислени клиенти, които са мноооого доволни от еди кое си "сервизче"... е после се оказва че убавците от сервизчето си пишат сами. най добре виж ако имаш познати с газови къде са слагали и от какво са доволни или не, поне ще знаеш какво да гледаш и изискваш при монтажа. мога да ти кажа, че 90% от проблемите които ще имаш после са от калпав монтаж, понеже ги е мързяло да направят нещо или са решили да спестят някой сантиметър от тръбите ... ;) успех . най добре си е на бензин, но много $$ затова ГИ е добро решение. аз съм доволен след като ми я дооправяха други естествено

vankatax
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 22 яну 2009, 21:44
Модел на автомобила: Focus MK1
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от vankatax » 28 апр 2012, 18:09

Така значи, вече сложих най-накрая газовия инжекцион. Категорично заявявам, че не съм някой "убавец" от конкретен сервиз. Карах си колата на бензин, доволен съм от нея и щях да си я карам още на бензин, но просто 2.68 лв за литър в комбинация с намаляне на доходите с аргумент - криза е, ми идва в повече 26-28 лв че и нагоре в зимните месеци за 100 км ми идва в повече.
В крайна сметка избрах за сервиз ЕТ "Стива 99".
-сложиха ми Megajet, сега търся софтуер и кабел ако някой има информация и линкове за сваляне ще съм благодарен
-крайна цена - 950 лв - за монтаж + бутилка на мястото на резервната гума +20 лв заредиха газ
-гаранцията, която дават е 1 година или 40 000 км

Първи впечатления
- добри :)
- качих се и тръгнах от сервиза, разлика в поведението не усещам, може би единствено на на ниските обороти под 1800, е малко по- "непъргава"
- ще пътувам тия дни на по-дълъг път и ще споделя впечатления за по-високите скорости
- след няколко дена ще кача и снимки

Нови въпроси:
- какъв кабел трябва за това нещо?
- откъде да намеря софтуер, пак за вбъдеще?

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от dimkar » 28 апр 2012, 20:49

А за какво ти е кабел и софтуер? Ако са ти я направили както трябва, не виждам какво ще правиш с тях. А да се базикаш само за спорта може пак да ти излезе солен разхода на 100 км. :)

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от peigera » 29 апр 2012, 00:19

Газовото ми го сложиха до стадион Черноморец. Новия не този в комлука. Марката е Ренцо Ланди. В момента след намесата във Варна колата ми гори по 7-8 газ. Не казвам, че са не компетентни но специално с моята кола не можаха да се справят толкова добре което може би се дължи на факта, че в Бургас е единствената такава и нямаха никакъв опит с този модел. Момчето във Варна не помня как се казваше тела му е "лични"
http://www.carspending.com/bg/profiles/peigera" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.carspending.com/bg/profiles/ ... rt-rs-2000" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Разликата е видима от януари до февруари е с Бургаска настройка колата след това е Варненска и се вижда рязката промяна в разхода на автомобила ми.
Последна промяна от kEFi на 02 май 2012, 11:03, променено общо 1 път.
Причина: kefi: телефон!

vankatax
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 22 яну 2009, 21:44
Модел на автомобила: Focus MK1
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от vankatax » 29 апр 2012, 12:50

dimkar написа:А за какво ти е кабел и софтуер? Ако са ти я направили както трябва, не виждам какво ще правиш с тях. А да се базикаш само за спорта може пак да ти излезе солен разхода на 100 км. :)
Ами по-скоро на принципа да има, от колкото ми трябва. Нито кабел ще купувам за момента, просто ми интересно кой софтуер ползва, нито смятам да пипам нещо по-настройките.
Между другото кабела по-информация е са Фобос.

vankatax
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 22 яну 2009, 21:44
Модел на автомобила: Focus MK1
Status: Извън линия

Re: ГИ за Фокус 1.8 какъв и къде?

Мнение от vankatax » 06 май 2012, 21:09

Ето и малко снимки, както бях обещал
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта