Централно заключване- Фокус МК1

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
fordfen
потребител
потребител
Мнения: 114
Регистриран: 26 май 2006, 10:39
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDDI 90ph 2001g.
Местоположение: Pernik
Status: Извън линия

Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от fordfen » 02 фев 2014, 23:35

Колеги, проблема е следния: Като купих колата преди 2-3 години ми поставиха някаква аларма, която командва и централното заключване. От скоро се започна, когато времето навън е студено например под 4-5 градуса при натискане на бутона на алармата за отключване, колата се отключва и веднага се заключва. Ако опитам да отключа с ключа, се отключва само вратата, която отключвам. Другите се отключват сами след няколко минути, зависи от това колко е по-студено времето. Това се случва от няколко месеца. Когато е по топло времето горния проблем въобще го няма. Помогнете ми да се справя с това. От какво се управлява централното, от някакъв модул ли или от някакво реле ли, кое е то?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от ЯЛТА » 02 фев 2014, 23:47

Ето от този модул:

Изображение
Намира се под жабката, но аз не смятам че проблема е в него, по скоро е допълнителната аларма, или инсталацията и.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от Doin » 03 фев 2014, 11:12

Свали кората на шофьорската врата и извади буксата на машинката на централното - проблема ще се оправи.
Но ще трябва да я заключваш/отключваш с ключа.
Ако искаш по-трайно решение - профилактика или замяна на машинката или трябва да прекъснеш зелено/черния кабел преди буксата.

fordfen
потребител
потребител
Мнения: 114
Регистриран: 26 май 2006, 10:39
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDDI 90ph 2001g.
Местоположение: Pernik
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от fordfen » 04 фев 2014, 16:09

Проблема е зависим от външната температура, когато е топло всичко си работи както трябва. И с алармата и с ключа си отключвам нормално и всичко е ОК. Ще пробвам с друг модул и тогава ще разглобя вратата, ако трябва. Благодаря, ще пиша ако се справя.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от HACKO » 04 фев 2014, 16:45

fordfen написа:Проблема е зависим от външната температура, .....
С течение на времето в бравата се натрупва прах, която се смесва със смазката на механизма и образува нещо като кал, която се втвърдява при ниски температури и затяга механизма. В машинките на предните врати има краен изключвател, който спира процеса, когато механизма не стигне до края. Затова като отключиш с ключа се отключва съответната врата, защото прилагаш по-голяма сила от моторчето на машинката. На останалите машинки се подава напрежение, защото си задействал управлението, но не се отключват защото са замръзнали, след време като се размразят от топлината в купето или от топлината, която се отделя от блокирания мотор, се отключват.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

fordfen
потребител
потребител
Мнения: 114
Регистриран: 26 май 2006, 10:39
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDDI 90ph 2001g.
Местоположение: Pernik
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от fordfen » 07 фев 2014, 15:36

HACKO написа:
fordfen написа:Проблема е зависим от външната температура, .....
С течение на времето в ............

Както казах вратите се отключват и веднага се заключват сами. Ако дръпна дръжката на която и да е врата между отключването и заключването, тя си се отваря нормално! Другаде е проблема. Сега като е по топло времето въобще го няма и не мога да го хвана от каде е.

PavlinSH
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 25 авг 2014, 09:34
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI 90hp
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от PavlinSH » 21 сеп 2014, 15:10

Добър ден, Колеги
За да не отварям нова тема, ще попитам тук.
Модулът на централното заключване не приема командите от ключа-дистанционно. Ходих на ключар, който ми смени батерията и провери дали копчетата ми работят. Та, копчетата си работят, но колата нито се заключва, нито се отключва от дистанционното ... Централното е заводско. Иначе ключа отключва/заключва и четирите врати едновременно. Къде може да е проблема? И този модул подлежи ли на поправка(побългаряване) или на смяна с някакъв по-обикновен, защото не ми се дават една маса с пари... Благодаря предварително :D

miroalpis1
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 01 сеп 2014, 20:48
Модел на автомобила: mondeo 2000 g.
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от miroalpis1 » 24 сеп 2014, 13:05

Здравейте колеги, имам същият проблем като на предния колега. Искам да разбера как мога да си го оправя сам . Моята кола е / форд мондео газ,бензин 16 в. 2000 куб. = 2000 г. септември. , с десен волан. / = от Англия е и е от зет ми. Проблема ми е : дистанционното отказа извеннаш да работи, а батерия има - заключва иначе и четирите врати? МОЛЯ ЗА СПЕШНА ПОМОЩ БЛАГОДАРЯ!

kosta69
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 04 мар 2013, 21:12
Модел на автомобила: ford focus 1.8 tddi 90hp combi 2000
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от kosta69 » 24 сеп 2014, 19:37

Колеги,
И аз имах същия проблем!
Откачих едната клема на акумулатора за 10ина минути, след това я сложих и проблема изчезна !
Може да пробвате и вие.
Но след тази манипулация радиото ще иска КОД!
Успех!

miroalpis1
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 01 сеп 2014, 20:48
Модел на автомобила: mondeo 2000 g.
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от miroalpis1 » 25 сеп 2014, 12:57

Благодаря ви много всичко стана точно така както казахте, махнах клемата на акумулатора и всичко се оправи.Още веднъш ви благодаря... :roll:

PavlinSH
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 25 авг 2014, 09:34
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI 90hp
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от PavlinSH » 29 сеп 2014, 20:57

Аз днес смених модула и за сега всичко е наред. Само шофьорската врата ми прави чалъм, но предполагам ще е от самата ключалка и утре евентуално ще сменя и нея. А да попитам, защо идва един момент, в който се включват аварийните и не мога да ги изключа от копчето? Заключвам - отключвам и се оправят...

Vidinski87
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 05 авг 2018, 21:16
Модел на автомобила: Форд фокус 1.8 90
Местоположение: Haskovo
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от Vidinski87 » 09 авг 2018, 11:22

Здравейте имам проблем със централното въобще не реагира нито от вратите,нито от копчето въобще го няма ,проверих бушоните всички са здрави кво друго може да е форд фокус 2001

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от Ради-1 » 10 авг 2018, 20:54

Ако е заминал модулът на централното мисля, че трябва да можеш ръчно да отключваш и заключваш вратите, поотделно

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Vidinski87
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 05 авг 2018, 21:16
Модел на автомобила: Форд фокус 1.8 90
Местоположение: Haskovo
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от Vidinski87 » 11 авг 2018, 13:34

Да аз ги заключвам така в момента всяка една ръчно много дразни особенно като вършиш спешна работа

Niki_savage
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 20 авг 2019, 11:42
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от Niki_savage » 16 окт 2019, 19:45

fordfen написа:
02 фев 2014, 23:35
Колеги, проблема е следния: Като купих колата преди 2-3 години ми поставиха някаква аларма, която командва и централното заключване. От скоро се започна, когато времето навън е студено например под 4-5 градуса при натискане на бутона на алармата за отключване, колата се отключва и веднага се заключва. Ако опитам да отключа с ключа, се отключва само вратата, която отключвам. Другите се отключват сами след няколко минути, зависи от това колко е по-студено времето. Това се случва от няколко месеца. Когато е по топло времето горния проблем въобще го няма. Помогнете ми да се справя с това. От какво се управлява централното, от някакъв модул ли или от някакво реле ли, кое е то?
И как реши проблема колега?

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от Ozzie » 16 окт 2019, 19:56

@Niki_savage
Ако имаш търпение да чакаш, понеже fordfen последно е бил активен на 06 окт 2016, 09:47
...............
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от En4f » 08 май 2023, 21:32

Здравейте, да съживя малко темата.
Focus mk1 1.6 2000. Преди 5 години си купих китайска платка за дистанционното и ми вършеше полвинчата работа. Ту хващаше, ту не. И почнах да се ровя в нета за това как да увелича разстоянието на обхвата. Намерих една екстра за отключване на шофьорската врата само и реших да пробвам да я активирам. След 30 Мин игра със задържане на комбинации на копчетата на дистанционното играта приключи. Ключа отказа да работи. Опитах да го обуча отново никаква реакция. Сменях батерии нищо.. помощ! :D

Втори проблем къде се появи от скоро. Шофьорската врата може да заключва отвътре, но като се опитам да отключа или отворя не ми дава :D налага ми се да си отключвам от дясната врата ако съм вътре :D

Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от En4f » 10 май 2023, 18:22

Здравейте отново,
Първия проблем отпадна. Проблема беше че някак си съм сменил честотите от 433mhz на 315 mhz. Дистанционното си заработи

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Централно заключване- Фокус МК1

Мнение от ivchotr » 10 май 2023, 20:38

По втория проблем, ако не е свързан пряко с дистанционното, най-вероятно имаш проблем с ел.бравата на шофьорската врата или с механичните приводи към нея. За толкова години това е бравата, която е работила най-често.
Ако се заключва и отключва с ключа посредством ключалката, трябва да провериш какво се случва с привода от вътрешната ръчка към бравата. Най-вероятно ще минеш с малко смазка, но не е изключено да има и някакво износване около тях.
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта